Автор Тема: СИБИРСКИЙ КОЛЯ  (Прочетена 15256 пъти)

Неактивен krypto

  • Неактивен
  • Публикации: 3
СИБИРСКИЙ КОЛЯ
« -: Юли 14, 2014, 05:44:33 pm »
Колеги нов съм във форума и не знам това ли е правилното място да напиша моя пост, но ще опитам, ако съм сгрешил администраторите ще ме поправят. Ако някой е опитвал с така нареченият "сибирский коля" както го нарича покойният Стефан Маринов в чест на своя откривател академик Николаев моля да сподели. Отдавана чета за конструкцията на този генератор събрал съм доста информация за него, но не ми идва на ум как мога да разрежа цилиндричен магнит на две равни части. Магнитите с които аз разполагам са черни на цвят подобен на керамика материал, предполагам, че са изработени от самариев кобалт, но не съм сигурен. Проблемът е, че неодимов магнит с достатъчно  добри размери за експерименти ще струва много, черните магнити са доста по-достъпни . Неодимовите лесно биха били срязани на ерозийна машина, но предвид цената този вариант засега отпада за мен, ако някой от вас има някакви идеи как могат да бъдат срязани подобни на керамика черни магнити моля да сподели, благодаря ви предварително. Ако успея да разрежа цилиндричен магнит за мен ще бъде удоволствие да споделя тук резултатите от моите експерименти.
« Последна редакция: Юли 17, 2014, 10:35:43 am от Maistora52 »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: СИБИРСКИЙ КОЛЯ
« Отговор #1 -: Юли 14, 2014, 06:16:31 pm »
Здравейте колега  krypto,
добре дошли във форума.
По повод на рязането на "черни" - феритни магнити.
Аз съм рязал с високоборотна машинка и със диамантено дискче.
Като тази например.
http://www.hobby.store.bg/p75447/mini-mashina-za-gravirane-gg-12-instrument-za-modelizym.html
Реже се перфектно.
А що се отнася до "Сибериан коля" магнита, то не е задължително да са цилиндрични.
Аз го повторих със най обикновени плоски магнитчета от шкафове.

https://www.youtube.com/watch?v=mmdSSMoUT4g

успехи
« Последна редакция: Юли 14, 2014, 06:20:20 pm от madsatbg »

Неактивен krypto

  • Неактивен
  • Публикации: 3
Re: СИБИРСКИЙ КОЛЯ
« Отговор #2 -: Юли 14, 2014, 06:40:55 pm »
Колега благодаря за информацията, относно цилиндричните магнити в своите книги Маринов твърди, че в линията на среза се получава трето неизследвано (изследвано от Маринов ) поле, което той нарича скаларно поле с много интересни свойства, което противоречи на законите на физиката, т.е.  Маринов твърди, че могат да се строят вечни двигатели затова и искам да повторя опитите с цилиндрични магнити .
« Последна редакция: Юли 17, 2014, 10:37:40 am от Maistora52 »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: СИБИРСКИЙ КОЛЯ
« Отговор #3 -: Юли 14, 2014, 11:08:06 pm »
Разбира се, това са пълни глупости. Всъщност Маринов е разчитал именно на този модел, след като го оптимизира и преодолее чисто технологично породените вътрешни загуби.

Доколкото знам при скаларното поле може да се "прескочи" реакцията на Ленц.

« Последна редакция: Юли 17, 2014, 10:38:08 am от Maistora52 »

Ctah

  • Гост
Re: СИБИРСКИЙ КОЛЯ
« Отговор #4 -: Юли 14, 2014, 11:43:30 pm »
Доколкото знам при скаларното поле може да се "прескочи" реакцията на Ленц.

  mzk!  Какво разбираш под термина скаларно поле?
Скача ли, число ли е или някаква величина?  Доста люде го ползват без да вникнат!
Според моето скромно мнение - това е загадка, която ще се търси тепърва!

  Ако ли НЕ - обоснови се... обаче без уикито ;)

Вдянах вече, Благодаря!

  Лек ден!
« Последна редакция: Юли 15, 2014, 07:56:09 am от Maistora52 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: СИБИРСКИЙ КОЛЯ
« Отговор #5 -: Юли 15, 2014, 09:16:13 am »
Всичко е много просто, ама май няма кой да чуе щото тука сме все много велики и учени... Още в темите за оптимизаторите ми и обработката на горивото и въздуха с магнитно поле съм дал всички възможни данни.  Т.нар. скаларно поле /още наричано торсионно, оргонно и др./ има два полюса - позитивен и негативен. Те са позиционирани на 90 градуса спрямо оста на магнитните силови линии и няма как да се намерят със стандартни уреди - но вече има такива, направени от моя екип и естествено ползвани за цели, свързани с нашите продукти. Няма къде да ги купите в магазините за мултицети и осцилоскопи  ;)
Накратко, ако сте достатъчно любознателни, може да си намерите един паралелепипеден магнит с намагнитване по най-големите по площ страни. Двете къси тесни страни са неутрални, а двете дълги са със + и - ориентирани скаларни /оргонни/ полюси. Като нямате как да установите кой какъв е, може да пипате там примерно с показалеца на лявата си ръка и да се опитате да усетите какво става  :) Вероятно ще се изненадате от резултата - но съм длъжен да ви предупредя, че ако уцелите негативния полюс и пипате повече време, рискувате артрит и прочее подобни радости, а ако уцелите позитивния, ще имате полза за здравето докато не се презаредите и нещата отидат на главоболие или липса на сън. Това важи естествено само за много силни магнити, от дребните до 3-4 кг сила на привличане няма да има трайни последствия.
Приятно откриване на топлата вода  ;D 
« Последна редакция: Юли 17, 2014, 10:41:30 am от Maistora52 »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: СИБИРСКИЙ КОЛЯ
« Отговор #6 -: Юли 15, 2014, 09:55:10 am »
Скаларните величини имат големина, а векторните имат големина и посока.

Ctah

  • Гост
Re: СИБИРСКИЙ КОЛЯ
« Отговор #7 -: Юли 15, 2014, 10:18:45 am »
а векторните имат големина и посока.

За посоката - знам!  Тая големина, какво Е      Тежест, обем или нещо друго?

   Задавам такъв въпрос, защото не мога да си спретна отговора... 
Имам нещо, а НЕ знам откъде идва или какво го предизвиква!   Разбира се имам свои съчинения,
Едва-ли ще са оргоните или посейдомите ;D

  Това е практика и майката му е БАЧ...

Velektra

  • Гост
Re: СИБИРСКИЙ КОЛЯ
« Отговор #8 -: Юли 15, 2014, 10:27:08 am »
  Това е практика и майката му е БАЧ...
Аз се притесних, че се уплаши и стана теоретик като мен.  ;)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: СИБИРСКИЙ КОЛЯ
« Отговор #9 -: Юли 17, 2014, 10:55:46 am »
Благодаря на МZK и Caduceus за обясненията относно "скаларно поле". Сега поне знам и теоретично какво правя. Практиката е друга "ракия".
Според точно тази теза за зонирането на скаларното поле, се оказва, че намереният от мен принцип в моите разработки и конструкции (не всички) с магнити, действа като противопоставям на популярните магн. силови линии точно скаларно поле.
Бих добавил относно реакцията на Ленц, че наистина се преодолява, но това преодоляване е в зависимост от разстоянието - приближаването на магнитите има лимит, при който реакцията на Ленц вече действа и пречи. Скаларното поле, или тази "ничия магнитна зона" (ни плюс ни минус, ни Nord ни Sud - в обичайния  смисъл), има много странно поведение и въздействие. Големината му зависи от брой магнити, формата им (цилиндрични, паралелепипедни, сферични...), разположението им, разстоянията помежду им, коерцитивната им сила и пр.
Важното е, че върши работа!
« Последна редакция: Юли 17, 2014, 11:01:23 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: СИБИРСКИЙ КОЛЯ
« Отговор #10 -: Юли 17, 2014, 02:37:38 pm »
Здравейте Колеги,
Кратки разяснения.
Торсионно поле, е соленоидално във форма на два конуса, единия се върти на дясно, другият на ляво, друго наименование спиново. Това поле ако е постоянно неиндуцира и е информационно. Постави ли се материя в това поле, в зависимост от посоката на въртене, може да имаме съпосочен спин - забързване, разнопосочен спин -забавяне. За биологични обекти положително или отрицателно влияния.
Ако полето е променливо става вихрово и започва да индуцира познатото магнитно поле.
Скаларно поле е статично потенциално поле. Най-лесно се получава от заредена сфера. Реално полето не е хомогенно и се получава градиент и така наречената радиална енергия. Имаме два варианта, центробежна или центростремителна енергия.
Интересен е момента как едното поле преминава в другото.
Най лесно става геометрично или механично.
Ако имаме потенциално поле и соленоидално, в единият край имаме усилване - съпосочност, в другия противоположния край затихване разнопосочност. Тези ефекти са перпендикулярни на потенциалното поле.
Две соленоидални или вихрови полета с противоположно въртене, в зоната на взаимодействие, предизвикват зона с потенциално поле, центростремително или центробежно.   
Потенциалните полета са по-силни от соленоидалните, конкретно за електромагнетизма на вакуума. Това е логично защото правата е най-краткото разстояние между две точки в хомогенно поле.
За вакуум е=9.10^9; м=1.10^7. Правя съотношението 9.10^9/1.10^7=9.10^2=900, електричното поле е 900 пъти по-силно от магнитното.
Магнетизмът се е развил исторически, защото имаме три вида магнитни материали, диамагнити, парамагнити, феромагнити.
При електричеството имаме два вида материали, парадиелектрици и сигнетодиелектрици, Вакуума е най-силния диелектрик, съответно въздух с близки параметри.
Електростатичната индукция се базира на ф-лата q=C.V  където q-заряд; C-капацитет на сферата; V потенциал на тялото, за района на Земята-потенциална разлика, напрежение между две точки.
I=q/t  където I-ток; q-заряд; t-време. Ако полето е променливо f=1/t където f-честота; t-време, замествам и получавам I=q.f. При променливо електрично поле имаме електрически ток, с повишаване на честотата тока се усилва, обратно на магнитното поле, където с повишаване на честотата, индуктивното съпротивление се увеличава и тока намалява.
Стана дълго становище.
« Последна редакция: Юли 17, 2014, 04:54:24 pm от Maistora52 »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: СИБИРСКИЙ КОЛЯ
« Отговор #12 -: Юли 19, 2014, 12:42:18 pm »
Много ценни линкове, valex! Тоя руснак има страхотно разконспириращо Бедини въображение.
Оказва се, че Бедини е скрил най-малко половината от идеята на своята разработка - как и какви са магнитите, които поставя.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: СИБИРСКИЙ КОЛЯ
« Отговор #13 -: Август 09, 2015, 06:59:55 pm »
Има ли работещи по темата?
Разбирам че в среза се получава 3то неизследвано магн. поле но как може да го използваме?
Някой има ли схема/проект на СИБИРСКИЙ КОЛЯ ?
krypto,моля ако имате повече информация да споделите!

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: СИБИРСКИЙ КОЛЯ
« Отговор #14 -: Август 09, 2015, 09:12:44 pm »
За Vector
http://www.booksshare.net/index.php?id1=4&category=physics&author=nikolaevgv&book=1997

Представянето на книгата е от:
Стефан Маринов
Директор Института по фундаментальной физике
г. Грац, Австрия
« Последна редакция: Август 09, 2015, 10:38:09 pm от dymelsoft »