Животът- начин на употреба! > Екология

Бедствено положение след градушка...

(1/2) > >>

PyroVeso:
http://dnes.dir.bg/news/gradushka-lovech-potopat-17022343?nt=13

Пу, да му се не види!
Така искрено се надявах Кадуцея с митичните си кем-бъстъри да създаде оргонов похлупак над околността и така да спаси от природното бедствие родния си град!.. Той пък да вземе да обърка състава на оргонитните трици (махалото вместо да виси на конеца е стърчало нагоре..) и да прати нагоре поток от DOR, който допълнително е заледил водата...

Добре, че не е станала някоя трансмутация да обърне водата във въглеводороди, че при следващата светкавица или цигара... щяха директно да му резнат лиценза от организацията на световните оргонопроизводители.

ppipilica:
Мани, мани лоша работа с тва време сега от неделя вечер пак има прогнози за бури и градушки.

Maistora52:
Предлагам, покрай вицовете и задявките, тази тема да остане и в нея всеки да споделя какви природни бедствия са се случили директно пред очите му.
За тази цел е добре да се премести цялата тема в Подраздел "Екология", или в "Кой каквото се сети" - чакам и други да споделят къде да местим темата и какво ги е споходило от април-май насам.
При мен - Врачанско - почти непрекъснато дъжд, на моменти и силен, но по-често само колкото да мокри... Овошките каквото родиха - загнива, и пръскане не го оправя, че тъкмо напръскаш и то пак завали и го отмива... Орехите не се опрашиха, кайсиите и вишните въобще и не цъфтяха, черешите се скапаха, сега се скапват ранните сливи... Единствено черниците (дудовете) вързаха и то изобилно, и им няма нищо...
Само дето на 01.07. изпраска една рехава градушка - колкото царевица, и това беше... досега!
И трева, трева, трева... до кръста! И джанки, джанки, джанки - имам да раздавам на половин България...
А виж - в София - градушката на 8 юли потроши все що имаше джамлък - на коли, на апартаменти... да не говорим за Варна, В.Търново, Монтана и Добрич...
Казвайте какво става при вас?

врановски:
В Пловдив няма поразии. Като се изключи задухата от влажността и листните въшки, тук проблема е във високите подпочвени води. Който има сутерен и не е на канализация има влага. Преди две години обаче ни пра същата градушка, като яйца. Колата ми остана без стъкла и фарчета, а слънчевото на покрива и няколко прозореца на сол. Имам капандури с армирано стъкло, беше останала само тел.
Мазилката на топлоизолацията е много лабилна и става на точки, добре че само няколко керемиди паднаха жертва.. Въобще си е много неприятна разправия. Чудото става за минути, а поправянето и скъпо и бавно. Да не дава Господ никому.

piton2012:
      А в София е на места. Ту го има, ту го нема. Въпреки всичко неодрусана слива май не остана. Чудото става някога за минути. Както казваше Пеги, в 22.50 секс. В 22.52 Ал заспива. В 22.55 край на секса. Моята кола е здрава. PyroVeso се смее, но аз успях да застрелям облака над нас. С една медна тръба забодена в саксията пълна с оргонити, не знаете какъв бластер съм си направил. Или беше блъстер или пък клъстер. Все там де, важното е, че работи или поне имам чувството, че работи. Като погледна тръбата и електромера май леко забива. СЕ, икономия с други думи. Джанките хич ги нема, а кайсиите станаха на орехи. Раждаемостта падна. Виновни са предишните и империалистите. Май е време за море. Да видим поне там как са дините. Дано само от тези ката клизми не се запали водата, че тя морската гори по-добре от не морската. А какви дудове /черници/ имаше едно време!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия