Алтернативни енергоизточници > Вашите експерименти

Проект за експериментална проверка на жироскопа

<< < (2/10) > >>

nizo:
Практик, като прочетеш предния пост ще схванеш. Аз твърдя, че всеки атом в масата на жироскопа е ускорен по тангента, а не радиално. Пробвай. Вържи си една тежест на въже и го развърти ПЧС. Ако искаш да го изстреляш нагоре, трябва да пуснеш въжето когато е хоризонтално на 9 часа, а не когато е най-горе на 12 часа. В тоя ред на мисли, всеки атом е като малка ракета. За да тръгне нагоре, ракетата трябва да сочи нагоре ... т.е. на 9 часа. Ако тази центробежна сила съществуваше, то като пуснеш на 12 часа, тежестта ти трябва да литне нагоре, но тя ще литне на дясно.
Ето направих си труда да го нарисувам. В сиво съм сложил посоката на множество "ракети" и се вижда как се сформира вихър, който често виждаме в природата.
Иван Димов твърди, че такъв въртящ се диск ще повлияе на ефира?! Аз мисля, че ефира е магнитното поле на Земята, което е изградено от множество магнитни частици, които минават през всичко. Няма защо да вкарваме нови и нови термини.
Дали диска ще повлияе някак си на дистанция през преграда? Възможно е. От картинката се вижда, че въртящите се тела имат някакъв вид вихър, който обаче не се вижда. Т.е. той се проявява като някакво вътрешно напрежение върху материала, което най-вероятно влияе върху потока на магнитните полета през него.

@praktik:
Низо, ами пробвай и ти, завърти едно тяло и като го пуснеш ще видиш че отлита праволинейно от центъра по радиус-вектора от точката на въртене, което показва че центробежните и центростремителни сили, са реални, иначе тялото би се движело инерциално и праволинейно. Обаче тези сили не участват в ускоряване, центростремителната сила действа перпендикулярно по тангентата, и постоянно променя посоката на движение по тангентата, което движение разгледано в малки пространствено-времеви интервали , е инерциално и праволинейно движение. За ефира нищо още не се знае, да не впрягаме каруцата пред вола, аз затова подканям към експерименти, и тогава да правим заключения .

Радико:

--- Цитат ---Грешката в обяснението на Иван Димов е силата Fцб (центробежна), която принципно не съществува. Той твърди, че тя забавя падането. Потенциалната енергия спада, защото се превръща във въртящ момент на тежестта. Т.е. тя спира по-бавно, но и се върти около оста на жироскопа, което не е безплатно.
--- Край на цитат ---
Нещо обясненичта са ти неясни, дай да се изясниме:
 Ако монтираме в някаква цилиндрична кутия по радиуса на кръга и един ъглошлайф монтиран е така, че центъра на тежестта му съвпада с геометричния център на цилиндъра и цялото това нещо е балансирано и може да се завърти спокойно и равномерно. След това закачаме това нещо на оста му и го куплираме към двигател който да го върти. при завъртане с неработещ ъглошлаиф двигателя консумира 5 (пет) ампера. Въпросът ми е какво ще се случи когато завъртим цилиндъра със въртящ се "работещ" ъглошлаиф.  Имаме три възможни отговора:
1. двигателя ще има нужда пак от същите 5 ампера.
2. двигателят ще има нужда от ток по малък от 5 ампера.
3. двигателят ще има нужда от ток по голям от 5 ампера.
 Остави сложната теза с ракетата и дай кратък и ясен отговор с цифра от едно до три.

@praktik:

Радико, егати телепатията, това си го мислех и аз като опитна постановка, разликата в консумираната мощност при развъртян и не развъртян ъглошлайф, би било доказателство за това че ъгловата скорост на диска на ъглошлайфа се влияе от въртенето на самият ъглошлайф. :)

nizo:

--- Цитат ---Низо, ами пробвай и ти, завърти едно тяло и като го пуснеш ще видиш че отлита праволинейно от центъра по радиус-вектора от точката на въртене
--- Край на цитат ---

Това беше доста смешно изказване. Нарисувах ти нова картинка, дано тя ти помогне. Аз мисля, че топчето отива в точка А, а ти казваш, че отива в Б. Сериозно?!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия