Алтернативни енергоизточници > Вашите експерименти

Проект за експериментална проверка на жироскопа

(1/10) > >>

Радико:
Понеже дискусията в тема ротовертер много се отклони от темата правя тази тема. каква е идеята: необходим е малък високооборотен двиател "електрически разбира се" достатъчно лек и фин диск закачен на ротора му. На диска има някаква маркировка която лесно се следи от оптрон. Контролер за следене на целият процес примерно Ардуино със вграден WIFI или bluetooth модул. Всичко това се сглобява и поставя на рама заедно с батерията която го захранва. двигателят се развърта, спира му се захранването, да се върти по инерция започва се отчитане на оборотите от оптрона след което цялата рама се завърта по посока перпендикулярна на равнината на въртене на жироскопа. В този момент наблюдаваме има ли промяна в оборотите на жироскопа.
Не е достатъчно да сме изобретателни трябва и да сме предприемчиви. аз контролера го имам и бих го "пожертвал" за каузата, с едно малко уточнение, че няма безжична връзка но мисля си че това все ще има някакво лесно решение. изобщо не виждам повече от 100 лева в цялата постановка. Е аз се прибирам в България най късно на 15ти септември. До тогава  ако не се е случило нищо ще се заема по дейно с този експеримент.

nizo:
Според мен няма нищо странно в жироскопа. Жироскопа е като да речем 12 ракети монтирани на някакъв радиус около ос. Това, че една ракета може да преодолее гравитацията, не я прави по никакъв начин специална. Няма и логика, при отклонение от принципно линейното и движение, тя да се забърза. Просто когато е на нишка, вече нямаме линия на движение, а равнина. Всички ефекти са като от отклоняване на ракета.

Радико:
Nizo
 Струва ми се, че не си разбрал за какво иде реч. прегледай тази тема тук за да не се повтарят нещата излишно:
http://mazeto.net/index.php?topic=6065.0

nizo:
Прегледах я по-рано. Точно затова давам и примера. Жироскопа е малко труден за възприемане, но когато си представиш тези ракети, то нещата стават по-лесни. Когато сложим тежест, то тя действа като страничен вятър на ракета. Ракетата в такива условия ще опише окръжност с което дава илюзия за въртящ момент, но реално такъв няма. Махнем ли вятъра, ракетата моментално тръгва направо или в случая остава в равнината . Грешката в обяснението на Иван Димов е силата Fцб (центробежна), която принципно не съществува. Той твърди, че тя забавя падането. Потенциалната енергия спада, защото се превръща във въртящ момент на тежестта. Т.е. тя спира по-бавно, но и се върти около оста на жироскопа, което не е безплатно.

@praktik:
Низо извинявай, ама много объркан пост си написал братче. Каква ракета с каква тежест, какъв потенциал който се върти заедно със жироскопа. Пълна каша  >:( ПС и центробежната сила си е напълно реална сила, щото като те пъхнат в центрофуга и те завъртят, няма да ти е много приятно ;D

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия