Автор Тема: Политиката и политиците ни!  (Прочетена 389523 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #915 -: Август 17, 2016, 01:37:33 am »
Понеже много хора сигурно си мислят, че пиша глупости ще представя на вниманието им един интересен факт, е поне на тези които живеят в София или идват често насам. Когато излизате от София в посока Варна и стигнете околовръстното намалете малко скоростта и погледнете внимателно в дясно и напред.  После минете под околовръстното, намалете отново и погледнете вдясно и назад. А сега намерете седемте разлики в картинките. Е, забавлявайте се.

Пак го усукваш нещо...що не говориш направо какво имаш в предвид?
През изминалата седмица 3-4 пъти минах оттам...

velko

  • Гост
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #916 -: Август 17, 2016, 09:10:51 am »
Juliang ,поста ти обрисува прекрасно човешката природа-винаги дърпа в своя полза и все недоволна... :)Наистина този недостиг които се експлоатира на всякакво ниво е още след грехопадението.Като християнин слушам това което библията казва за мен то е фундамент ,без значение какво казва която и да е друга личност.И в библията виждам ,че тези дефицити личностни и материялни започнаха след отделяне на човек от Бог.Дали има шанс?За отделния човек,нация...да само чрез вяра а Господ Исус,чрез тази вяра Христос ни променя отвътре навън и ни прави способни да приемем неговата мъдрост-Божието Слово и да живеем с него.Тогава има шанс за човека било обикновения или големеца..Ако сме християни ще видим ,че само този които е като Христа ще е в рая..Това са тези според притчата за десетте девици които са разумни и взеха масло в светилниците.т.е предвидиха и направиха каквото трябва....

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 300
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #917 -: Август 17, 2016, 09:43:30 am »
Велко, вярата (в тоя вид в който я описваш) също е средство за манипулация на масите. Това, че след смъртта те чака рая (ама само ако слушкаш) е начин да те накарат да не риташ толкова много срещу ръжена. Ако човек осъзнае, че живота му е само един-единствен, и някой го кара да прахосва дните и часовете от него, то този човек ще бъде много опасен. Той ще е готов да се жертва дори ако има малка вероятност да спечели свободата си. А по църковната доктрина ... "Ский с'я ... в тоя живот мое да опъваш като вол, може да си беден, може да си гладен, ма Бог ще оцени това, и на следващия левъл ще се по-добре. Трай си, слушай к'во ти пее радиото, и ще бъдеш възнаграден". Ма няма следващ левъл бе, няма. К'вот изядеш, изпиеш, изчукаш, изпушиш и изсмъркаш в тоя живот - това е. Никой няма да те пита на края на левъла как си живял - всички отиваме на едно и също място, два метра под земята и там всичко приключва завинаги.

velko

  • Гост
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #918 -: Август 17, 2016, 10:39:41 am »
Juliang,ако не вярваш в съществуване на Бог,живот след смърта,това е тъжно само за теб.А вяра е убдеждение в невидими неща.Радио вълните чрез които се чуваме по телефона също са невидими.Имам предвид ,че това че невиждаш душата си не значи че я няма.Бог е свръхестесвена личност като един от неговите атрибути е весдесъщност-може да е навсякъде по едно и също време.Живата вяра е взаимоотношение с Бог ,не става въпрос да запалим някоя свещ или да споменем "дяда Господа "за Великден...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 300
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #919 -: Август 17, 2016, 01:16:56 pm »
Велко, това ми прилича все едно да водим спор дали на планета в орбита около звездата Проксима Кентавър има високоразвита цивилизация...
Ти сега примерно си убеден, че там има доброжелателно настроени същества, които имат готови за полет свръхсветлинни кораби, които ще литнат и ще качат цялото население на Земята и ще го евакуират при някакъв катаклизъм. Аз твърдя, че там или няма нищо, или във вакуума се въртят безжизнени камънаци.
И к'во от това? Няма (засега) начин да проверим кой е прав и кой не. Единствения начин да се разбере е да се случи (или да предизвикаме) невиждан унищожителен кактаклизъм и двамата да седим вперили поглед в небето. Ако това се случи, който и да е прав, вече няма да има голямо значение - и двамата ще загубим много и в двата случая. Но аз не мога да приема да стоя с пръст заврян там къде слънце не ме огрява и да чакам благодат свише. Предпочитам сам да си определям съдбата - да се радвам на постигнатото, а и да плащам за грешките си.

Да, хубаво е човек да има вяра в нещо, просто за негово вътрешно успокоение. Но някой да предопределя пътя ми - не, мерси. Предпочитам да се боря срещу него, който и да е той, вместо да чакам на неговата милост и прищевки. Ма бил всесилен, бил всемогъщ - убаво. Значи ще умра, опитвайки се пробия стената с глава. Но поне ще правя това, което АЗ съм решил, а не което някой ми бил предопределил.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #920 -: Август 17, 2016, 03:28:19 pm »
Юлиане, освен външна екзотерична църква към различни религиозни традиции има и езотерична,тайна традиция , с приемственост от Учител към ученик, юдаизъм - Кабала, ислям - суфизъм, има и езотеричен будизъм, както и езотерично християнство. В езотеричните школи не става въпрос някой да вярва в нещо, за да го управляват, а  за директна връзка с Висшите Светове и развиване на скритите сили на душата с конкретни практически методологии на езотерично обучение. Това че някой не "вярвал" в неща , които други познават и прилагат практически, сещаш ли се на кой е проблем? И не, не се живее само веднъж, и даже в Библията има указания за това. Концепцията за прераждането целенасочено е била премахната от християнството, май с цел да се старае повече "паството" като за последно. Но в Библията знаците указващи за пррераждането си стоят и мога да ти ги цитирам, както и други неща, несъвпадащи с църквиянството(измислените от хора догми, противоречащи на Учението на Христос, който ме герой на фентъзи роман)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 300
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #921 -: Август 17, 2016, 03:46:04 pm »
...Това че някой не "вярвал" в неща , които други познават и прилагат практически, сещаш ли се на кой е проблем?

Бе нещо не виждам около мен много ползващи такива сили... Или ги ползват така, че няма никакви видими сили...
Звучиш точно кат Йоро, честно :) Той там у тях генерира и използва едни страшни сили, само дето никой още не ги е видял - нито директно, нито последствията от тях. Само едни голи думи, декларации и възклицания.

К'во ми дреме че ще се преродя, като нищо няма да мога да си донеса от предния живот - нито материално, нито духовно? Голямата полза че ще имам хард диск втора употреба, като той ще е форматиран на ниско ниво...

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #922 -: Август 17, 2016, 05:32:40 pm »
Дреме ти и то как, щото каквото си посееш, това и ще пожънеш, дори да не го знаеш точно от къде ти идва. Но за осъзнаване на знания от минали животи също може да се работи, за който е готов. Щото ако някой е бил комендант на концлагер в минал живот, може да е по-добре за сега да не помни и по един или друг начин да изкупва това, без да му тежи това на съзнанието. Това, че ти не познаваш хора знаещи и Прилагащи, не значи че такива няма. Даже за системата Рейки вече може да има хиляди посветени с втора степен и възможности да лекуват от разстояние, а има и не само за рейки можещи. Когато човек нееднократно се срещне с директно виждащи ясновидци, знаещи неща които няма от къде да ги знаят, извода за случайност би бил много неадекватен! Има такива хора, но дали ще посмееш да си разрушиш илюзорната представа за света, която са ти форматирали, атеизма беше специално насаждан, това е неестествено явление!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 300
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #923 -: Август 17, 2016, 07:08:49 pm »
Дреме ти и то как, щото каквото си посееш, това и ще пожънеш, дори да не го знаеш точно от къде ти идва. Но за осъзнаване на знания от минали животи също може да се работи, за който е готов. Щото ако някой е бил комендант на концлагер в минал живот, може да е по-добре за сега да не помни и по един или друг начин да изкупва това, без да му тежи това на съзнанието. Това, че ти не познаваш хора знаещи и Прилагащи, не значи че такива няма. Даже за системата Рейки вече може да има хиляди посветени с втора степен и възможности да лекуват от разстояние, а има и не само за рейки можещи. Когато човек нееднократно се срещне с директно виждащи ясновидци, знаещи неща които няма от къде да ги знаят, извода за случайност би бил много неадекватен! Има такива хора, но дали ще посмееш да си разрушиш илюзорната представа за света, която са ти форматирали, атеизма беше специално насаждан, това е неестествено явление!

Давай някой посветен да лекува от разстояние, че съм го закъсал... пък аз обективно ще пиша какъв е резултата от лечението тук :)
А за "форматирането"... векове човечеството е "форматирано" че има някакви по-могъщи сили, които контролират настоящето и бъдещето му. Така че аз имам по-големи основания да твърдя, че твоето мислене е "форматирано" от прекалено ровене във вехти книги.

Нееднократно съм се предлагал в ролята на опитно свинче за всякакви експерименти, публично доказващи наличието (или липсата) на такива възможности у някой. Засега без резултат. Отново призовавам ако ти или някой има идея как достоверно да се докаже такава способност, да направим един или няколко експеримента върху мен. Положителни, отрицателни... някакви въздействия да има, които да са еднозначни - аз съм навит.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #924 -: Август 17, 2016, 07:14:56 pm »
Цитат
Пак го усукваш нещо...що не говориш направо какво имаш в предвид?
През изминалата седмица 3-4 пъти минах оттам...
Ами следващият път като минеш оттам обърни внимание на хубавата градинка с свеж райграс и скоро посадени дръвчета точно преди околовръстното отзад градинката се затваря от сегмента на детелината който е с посока от Ботевградско шосе към Пловдив. Зад градинката се вижда на десетина метра от устоя на моста свода и стените на едно тунелче под околовръстното. Южната стена на тунелчето се вижда по добре даже добре се виждат графитите с които е изрисувана. Като минеш следващият път отмини околовръстното погледни назад и разгледай изхода на тунелчето. А да не се заблуждавай от това че използвам думата "тунелче" тунелче е защото няма как да е по дълго от 45 м. толкова е ширината на пътя отготе му. иначе височината на свода на входа на "тунелчето" е между 5 и 6 метра. Премного любопитно ми е колко ли е височината на свода на изхода на "тунелчето" Аз не успях да разбера защото там където трябва да е,
от другата страна на околовръстното изхода го няма. А сега де кой открадна изхода на тунела. И напоследък взех да се питам това дали не е тунел към друго измерение.   

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #925 -: Август 17, 2016, 10:25:02 pm »

Нееднократно съм се предлагал в ролята на опитно свинче за всякакви експерименти, публично доказващи наличието (или липсата) на такива възможности у някой. Засега без резултат. Отново призовавам ако ти или някой има идея как достоверно да се докаже такава способност, да направим един или няколко експеримента върху мен. Положителни, отрицателни... някакви въздействия да има, които да са еднозначни - аз съм навит.

Да те пратя при една моя позната ясновидка, при която се записват с месеци напред и даже и депутати са ходили...
Но дали ти стиска...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 300
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #926 -: Август 17, 2016, 10:28:52 pm »
Да те пратя при една моя позната ясновидка, при която се записват с месеци напред и даже и депутати са ходили...
Но дали ти стиска...

Вероятно ще ме изгони, защото съм прям човек и едва ли ще й спестя какво мисля за нея. А и що ли си мисля че няма да ме допусна с видеокамера на "сеанса"... :)

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #927 -: Август 17, 2016, 11:15:36 pm »
Вероятно ще ме изгони, защото съм прям човек и едва ли ще й спестя какво мисля за нея. А и що ли си мисля че няма да ме допусна с видеокамера на "сеанса"... :)
От възпитание може да си стоиш и да слушаш какво ще ти каже. Току виж те изненада... ;D

Неактивен kall

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 129
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #928 -: Август 18, 2016, 12:04:22 am »
И напоследък взех да се питам това дали не е тунел към друго измерение.   
Знам го тоя тунел, това вероятно е някакво отводнително съоръжение.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 300