Автор Тема: Политиката и политиците ни!  (Прочетена 382555 пъти)

Velektra

  • Гост
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #90 -: Октомври 12, 2014, 10:33:01 pm »
Значи аз останах за ада? Няма нищо, имам информация, че там компанията била по-хубава  :)

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #91 -: Октомври 12, 2014, 10:41:55 pm »
Добрите момчета отиват в рая, а лошите дето си искат, нали ;)

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #92 -: Октомври 13, 2014, 10:25:16 am »
   Човекът е енергийно същество и има нужда да си набавя енергия отвън за да си удовлетворява потребностите и да си изпълнява целите. Набавянето на енергия условно може да се раздели на два начина. Единият е от околната среда, а другият е от себеподобните си.
   1.Тези които използват околната среда се занимават със земеделие, животновъдство и машиностроене както и други спомагателни дейности в тази насока. Това е сферата на производството.
   2. Вторият начин е чрез манипулиране на себеподобните. Това става с политика и религия като и двете занимания имат огромна нужда от последователи, които да осигуряват в крайна сметка изхранването на политическите и духовните водачи. Въпросът опира до полезността на този вид дейности и до апетита за храна и предмети на последните. И политиката и религията искат да държат в подчинено положение масите като за целта едните упражняват насилие, а другите внушават страхове. И двете обаче в крайна сметка ни губят времето като непрекъснато ни занимават със себе си и ни задължават да правим неща, които не бихме правили ако сме свободни хора. Свободният човек иска да твори, да се радва на живота и сам със свои приятели да решава проблемите си. Но се явява политиката и го "одрусва" финансово, а събраните средства не винаги се използват по предназначение и ефективно. Факторът "загуба на време" за бюрокрация също е съществен. С годините все повече се разраства числото на хората, активно занимаващи се с политика и съответно всяка нова формация трябва някой от първата смаляваща се група да я изхранва. Така се поражда напрежение - реално работещите намаляват, а политиците и бюрокрацията нараства. Това е възможно благодарение на техническия прогрес и роботизацията на много производства. И въпреки огромния напредък на науката, човекът не живее по-лесно и спокойно. Положението е като във филма "Боговете сигурно са полудели" - туземците в пустинята си живеят далеч по-добре и безгрижно от стресираните и тотално контролирани от политика и религия хора.
« Последна редакция: Октомври 13, 2014, 10:28:27 am от Иван Димов »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 541
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #93 -: Октомври 13, 2014, 02:29:48 pm »
Като прочетох тази статия: http://bulgarian.ruvr.ru/2014_10_13/Rusija-ima-namerenie-da-zadovoljava-vorzhenite-si-sili-9435/ и най-вече изразът:
"Никой не е отменял верността на прочутия израз за това, че народ, който не иска да храни армията си, ще храни чуждата. Русия има намерение на храни въоръжените си сили",
се замислих, как стоят нещата в България по отношение на армията.
Още с приема ни в НАТО България беше разоръжена. Армията се съкрати в размер на никому ненужна администрация. Наемната войска пък няма нищо общо с наборната. Всички тежки оръжия бяха унищожени - танкове, ракети и т.н., под строгия контрол на НАТО. Но те така или иначе не ни бяха необходими, тъй като в 21 век войните се водят с лъкове и стрели. Военните заводи пък направо бяха изтрити от лицето на земята. Те бъркаха в г...за на някой от НАТО.

И на фона на горната картина, сега НАТО щяло да следи за стриктното спазване на "модернизацията на българската армия"  ;D - смях в залата  ;D. Колко загрижени били тия от НАТО, за бедния братски, въпреки, че е славянски народ. Демек казват на подлогите-политици: да не забравите за обещанията си! - да модернизирате българската армия с Ф16, нищо че са морален и технически скрап. Ми така де, боклуците трябва някъде да се изкупуват, а България е чудесно място, като пункт за вторични суровини. :D

Velektra

  • Гост
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #94 -: Октомври 13, 2014, 03:17:05 pm »

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #95 -: Октомври 13, 2014, 04:32:07 pm »
Иван Димов, съгласен съм с теб, само при условие, че религията и политиката се използват по неправилен начин- в противен случай не- За политиката трябва морал, а за религията трябва страх и морал- ако не се страхуваш да обереш или убиеш ближния си, или да таковаш жена му, как ще създадеш нормално общество- естественият път на нещата е да има един там горе, който, не со благо со кротце да ти обяснява, че видиш ли не бива да лъжеш и крадеш, защото не е правилно и да оставя крадеца да ти набие ножа в корема до половината и тогава да ти даде право да реагираш, а да ти даде на първо място законно право да го пребиеш и застреляш ако го хванеш неоторизирано у вас с буркан лютеница в ръка, а после и да включи държавния апарат, за да те защити ако вземеш че го изтървеш! Именно тези въпросни политици трябва да свикнат с мисълта, че каквото са си посели, един ден, такова ще пожънат, защото както те съдят и мислят закони, така и тях ги съди Един! а не с идеята че като са на върха на еволюционната пирамида значи могат да правят каквото си искат, съответно морал не е нужен, а силата и коварството са достатъчни!!! Страх е нужен и още как!!!
« Последна редакция: Октомври 14, 2014, 08:14:49 pm от Maistora52 »

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #96 -: Октомври 13, 2014, 08:16:26 pm »
    Страхът не само е ненужен, но и пречи. Светльо, кажи - Не! - на страха, и ще видиш колко по-свободен ще се почувстваш. Няма герои страхливци. Страхът само може да увеличи отделянето на адреналин, покачване на кръвното налягане, стрес и т.н. Иван Димов добре го казва - отделяш внимание на неща, които са безсмислени в замяна на по-важни. Ако имаш съвест, то няма да вършиш нередни неща, а ако нямаш- тогава не си човек. А църквите са пълни с такива "вярващи", които знаят, че като се помолят и ще им се прости. Като вица за мутрата, който стоял нервно и чакал дядото който се молил да му дадат 10 лв добавка за празника, накрая станал дал му 100 долара с думите "хайде не губи времето на Господа с твоите 10 лв, че моите тирове чакат на границата". А за църковните служители и баба...гей и т.н сме писали вече. То и това не е от сега и заради демокрацията. Съществува от векове. Страхът силно пречи на мисленето. Загубил съм твърде много двубои от страх. От предубеждението, че противникът е по-добър.
  EDM electronics, сякаш и ти се опитваш да повишаваш адреналиновите си нива. Смяташ, че другаря Путин (звучно е, не е като на нашата Сталинка) трябва да ни въоръжи с модерните си ракети за да бием по пътническите самолети? Защо ли виждаш такава разлика между едните и другите? Имперските амбиции и на двете страни са еднакви. Едните негри не са по черни от другите. Доколкото за военните - ние нямаме пари за пенсии, здравеопазване и т.н, та да хрантутим едни търтеи, които не са забили един пирон в живота си, пенсионирали се на 45 и получаващи 700 лв пенсии. А онези нека копаят в рудника или да стоят на шевната машина по 12 часа за 300 лв, а често и без тях.
« Последна редакция: Октомври 14, 2014, 08:18:58 pm от Maistora52 »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #97 -: Октомври 13, 2014, 09:07:39 pm »
, така и тях ги съди Един!

Ще ги мачкам баце, яко ;)

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #98 -: Октомври 13, 2014, 09:11:54 pm »
Бе Питоне, аз ли криво пиша, ти ли криво ме разбираш- Ей тва борче от твоя пример е безстрашно! И кво- образа му кефи ли те- ограбило те е и твоите пари са у тировете му дето чакат на границата- няма страх ни от тебе, ни от властта, ни от Бога!!! Аз ти говоря за страх от Върховният Съдия, а не за страх от властта! Кой безстрашен герой от романи, от филми и от историята ще посочиш, който няма страх от Бога и безогледно прави квото си иска на когото си иска?! Ако ми цитираш Вазов "....Как да мре народа и не моли Бога и не рече милост в общата тревога..." как мислиш на коя страна е Бог тук? Ето ти безстрашие! Тези хора за които се пише тук са типичен пример за безстрашие, нали? Е, църквата ги е канонизирала за светии, ей ти толкова лесно обясним парадокс че няма накъде повече!!! Защо са канонизирани кат не молят Бога?!
 Нарича се страх от Бога, а не страх, който ще те направи слаб и ще ти докара сърдечен удар! Страх, който пази човещината у теб- същия страх, с помощта на който казваш на едногодишното си дете да не пишка в гащите- то трябва да се страхува от теб, за да изпълни нареждането и да отложи удоволствието от пишкането за по- късно! Това прави нашият морал, свръхазът, принципът! Това е градивният страх! Без него сме като борчето с тировете, масоните и управляващите! Трябва да сме смели и безстрашни както казваш ти, в името на благородна кауза, като например да накажем някой масон, комунист, депутат, циганин за нещо в което се е провинил - е кво? Безстрашни и смели ли сме...? За пореден път ще спомена Капитан Петко Войвода- след турското робство едва не умира в български затвор, а е можел да продължи да раздава правосъдие с четата си из горите, както е направил Малък Петко, който е бил част от четата на Капитан Петко в началото  http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B5%D1%82%D0%BA%D0%BE_%D0%A0%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%B2_%28%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%8E%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D1%80%29  Е не го прави и то не от страх! Това правим и ние тука- не се бием не раздаваме правосъдие, не от страх, макар че сме бая по-страхливи от тези хора! Не от страх, защото има по- лесен и правилен начин. Описал съм го вече! Описал съм и защо не може!

п.п: Сега се изкушавам да напиша защо битката на Шипка е била толкова тежка, като цитирам Вазов и Ботев, но отново трябва да пиша фермани, а вече се уморявам и то не за друго, ами заради факта, че се опитвам, а не мога да обясня същината така, че да ме разберете!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #99 -: Октомври 13, 2014, 09:49:59 pm »
Светльо, тук ще подкрепя Питон...страхът е деструктивен за човешките функции, макар и необходим за вътрешния ред в една държава!
Правени са експерименти в тази насока - две групи от хора с еднаква задача, но едните стимулирани с поощрения, другите- със страх от наказание. Познай кой метод е по- успешен:)
А ако се стигне дотам, че само страхът от възмездие  да възпира някой да излезе на улицата с автомат например и да трепе хора " за спорта"... Господ да ни е на помощ.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #100 -: Октомври 13, 2014, 09:56:50 pm »
Atos прав си, но не мисля че ме разбра- карай- Един ше ги оправи ;)

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #101 -: Октомври 13, 2014, 10:46:26 pm »
 svetlio760, може и да не съм те разбрал. Случва се. И ти май не разбра за мутрето. Страх го е от Господа и отишъл да се моли. За канонизираните няма да споря. Те са убивали лами или самите те са били убивани, а други са написали азбуки. Няма да стигнем до единомислие. За мен проблем няма. Всеки има право да си избира вяра, полова принадлежност и път в живота, стига да не парадира с това и да не пречи на другите. Освен това ....темата. Избягахме от нея и обсъждаме религията. Да не го правим тука! Успех на всички и вярвайте...в себе си.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 541
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #102 -: Октомври 14, 2014, 01:56:43 pm »
   .........
  EDM electronics, сякаш и ти се опитваш да повишаваш адреналиновите си нива. Смяташ, че другаря Путин (звучно е, не е като на нашата Сталинка)трябва да ни въоръжи с модерните си ракети за да бием по пътническите самолети? .......

piton2012, ти питаш, а аз ти отговарям: http://strogosekretno.com/232/24/%D0%98%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-MH17.html - за да не преразказвам или копирам във форума.

България никога не биела по чужди самолети с модерни ракети, въпреки, че ги произвеждаше във Вазовските заводи, това го прави фашисткия режим в Украйна, под инструкциите и съдействието на приятелите си от САЩ - майстори на провокациите. Украйна вече за втори път през последните години сваля чужд самолет, не случайно.
Виждам, че ти е много трудно да разбираш международната политика. Но аз затова съм тук, да помагам. Кой има интерес да се свали самолет с граждани, които нямат никакво отношение в конфликта - можеш ли да мислиш? - кой?
- Естествено онзи, който е започнал там конфликта, с цел да разкъса връзката Европа - Русия, контрола на тръбата на газа и дискредитацията на Русия, като варварска държава - същият онзи, който върши това и в Близкия изток по същите методи. Ако не можеш да разбереш това, ще те разбера. Ти ще си живото доказателство за плодовете на информационната борба на хегемона САЩ.

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #103 -: Октомври 14, 2014, 03:07:06 pm »
   Разбира се  EDM electronics, никога не съм твърдял, че разбирам както международната така и нашенската политика. И никога не съм имал намерения да я разбирам. Има някои неща към които изпитвам лека непоносимост. Политиката е едно от тях. Но когато се опитвам да разбера нещо, търся няколко както се казва в историята "извора", проверявам доколкото е възможно тяхната достоверност и тогава си правя изводи. Ако твоят извор е "Строго секретно" -съжалявам, не спада към моите. Виж в-к "Дума". Там лъжат по-малко. Само 90 %. Не се засягай. Шега е, въпреки твоят явен уклон. Чети каквото си искаш и вярвай на когото смяташ за добре. А на 27.07.1955 г два български изтребителя свалят израелски пътнически самолет близо до Петрич. Самолетът е нарушител, не се подчинява и ти сигурно много добре знаеш това, само го споменавам като факт. България тогава изплаща обезщетения по над 8 000 долара за човек, за всичките 51 загинали. Все пак на теб ти е много по-лесно да разбираш политиката. Може би и Футбола. Така е в БГ, всеки разбира от политика, футбол и коли, особено на пенсионерските опашки и в трамвая.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 541
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #104 -: Октомври 14, 2014, 03:34:27 pm »
Аз моя уклон не го крия, напротив афиширам го. Но твоя изглежда толкова скрит, че никой не го разбра  :D. Както и да е, това е въпрос на лична позиция по външната политика - няма лошо.

Иначе много ми стана интересно, как така си запаметил случай от 27.07.1955 г., явно е станало доста важно събитие в в твоя живот преди реинкарнацията, да помниш датата преди цели 49 год. Само часа не съобщи. Аз съм честен, не знаех за този случай. Не съм и предполагал, че българите сме способни на такова нещо, като фашистите-украинци. Явно познанията ти по външна политика и преди всичко политическите събития са запаметени във външна памет, наречена Чичо Гугъл  :D.
Вярно е, че ми е лесно да разбирам политиката, защото работата ми е свързана тясно с политиката. Футбола никак не го разбирам, не гледам футбол - тук не позна. От коли също нищо не разбирам, нямам никакъв интерес към тях. За мен те са просто средство за придвижване от т. А до т. Б.

И тъй като сякаш от яд ме охарактеризира, като "всестранно развит" /по Божи образ и подобие/, ще ти кажа, че се доближаваш до истината. Може последното изказване да е скромно, но пък е истина  ;D.
« Последна редакция: Октомври 14, 2014, 04:58:56 pm от atos »