Автор Тема: Политиката и политиците ни!  (Прочетена 382673 пъти)

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #75 -: Октомври 12, 2014, 12:55:08 am »
Лазо се стресна и стана.
„Какво правя аз тук?“ — помисли той и отметна ямурлука.
Нощта мълчеше. Само щурците тихо и едногласно църкаха: Пенка, Пенка, Пенка… :)

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #76 -: Октомври 12, 2014, 02:46:50 am »
« Отговор #65 Майстора
Братко, само ти ме разбра!!! При всеки исторически случай се повтаря една и съща ситуация- първо се създава нещо съвършено, светло и перфектно- Създава се еврейската нация при Моисей- по- късно в черупката на същите тези евреи, които Бог е избрал за благословение на целият свят, влиза сатанинската помия и те с луд ентусиазъм през персийско, римско и ннам кво робство, вкарват помията в целия свят още тогава. През цялата еврейска история, показана в Библията те са в състояние на някакви грехове и наказания от Всевишния. В самият край на държавността им, се случват събитията описани в Новия Завет, където и Исус и апостолите с малко различен от нашия речник обясняват, че фарисеите всъщност не са носителите на светлината, а само безсмислена вече черупка- като започнем от Исус, минем през учениците му и стигнем до наши дни, забелязваме колко хора са убити мъченически, именно от служителите дето са зад тази черупка.
 Заражда се християнството и апостолите предупреждават какво ще стане- обстойно и с примери. Само 300 години по- късно то вече съвсем очаквано започва да става и от онова светлото остава просто черупка на онова, което е било в началото и всичко истинско и свято бива обявено за ерес и горено на клада. Следват тъмните векове и изгревът на исляма, където като антипод на християнството по онова време се е запазило малко нещо свято. В нашите земи огънят се поддържа от богомилите- оцеляла като по чудо ерес, поради факта че православната черупка е с малко по- смекчени разбирания. Следват ордените, ярък пример от които са тамплиерите. Добро и светло начало от което е останала само черупката зад която стоят отново те- онези с помията! Следва реформацията, контрареформацията и отново историята се повтаря- деноминации, секти, черупки гонещи мъртви души и мъртви държави. Следва отново манипулация, чрез която иде ред на еволюционната теория(теория не само защото не е доказана, а и защото е недоказуема) После световните войни и комунизма. Отново същата светла идея почти веднага превърнала се в светла черупка. Те вече имат богат опит!
  Просто е- тези хвърлящи помията от черупките са почти винаги евреи- Божиите хора от Моисеевата нация- "варосаните гробници, рожбите ехидни", които оцеляват винаги, но никога ненаказани- предаващи си щафетата един на друг до наши дни.
 Не всеки евреин е масон, но всеки масон е евреин- с други думи не може човек да избира дали да се роди евреин, но всеки евреин може да избира да бъде масон. Масоните са същата тази черупка, зад която в началото не, но по-късно пак ги изместват те- настоящите владетели на света- онези, за които е писано, че трябва да носят светлината, стотици пъти обвинявани и наказвани от самата светлина, поради това, че носят само мрак и помия.
 Въпреки всичко културата ни, моралът ни и дори езикът ни не биха съществували без тези черупки и онова, което е и онова което е било зад тези черупки през вековете. Така всеки от нас има избор- до колко ще е честен със себе си и с хората около себе си и до каква степен има способността да прояви съпричастност и емпатия към ближния и да не му причинява онова, което не иска да причиняват на самия него.
 Десетки умни глави и философи противопоставят стария и новия завет и не се замислят над това единствено просто правило лъхащо от цялата библия, валидно за всички общества-"око за око зъб за зъб""прави това което искаш на теб да правят""не прави това което не искаш на теб да правят"и"обичай ближния както себе си"- едно и също нещо, валидно и за атеистите и за християните, но невалидно за пръскащите помията, които го използват срещу останалите.
 Говорете и пишете колкото и каквото искате, но от това никой до сега не е избягал, няма и да избяга, а тези правила, макар да са част от психологичната ни структура, тъй като всеки от нас има висше аз(свръх аз, морал, съвест) и стаден инстинкт, са в пряк конфликт с еволюционната теория, според която сме във вечен сблъсък в името на това да оцелее най- силния. Нещо изключително удобно за "действие- противодействие- анхилация"(action-reaction-anhilation) (И тук отново споменавам световните войни и студената война)
 И накрая остават всички онези мъченици, забравени и непризнати от никой, които пръскат светлината- зидарите без кавичките, за които споменава Майстора са едни от тях.
 Защо винаги е така? Защо добрите го отнасят винаги? Защото така е устроен светът и така сме си устроили обществото. За първото не сме виновни ние, но за второто сме виновни, понеже нещата зависят до голяма степен от нашите колективни избори и решения, а светът е устроен така, не за да просперира злото и помията, а за да се изявят противоположностите- ако няма горе, няма да има и долу- ако няма смърт, няма да има и живот, ако няма нещастие, няма да има и щастие. Разбира се всяко от обществата ни може да се размине само с представата си за нещастие, ако бяхме малко по-добри хора, но това се случва само при бушмените, чукчите и още някой племена по Амазонка, в Африка и към северния полюс- там масонски крак не стъпва, просто защото тези хора не го заслужават, тъй като са си подредили обществата по такъв начин, че помията не ги мори.
 Ние можем ли го? През историята сме доказали, че го можем, но в момента не сме в такъв период! Иска ми се да вярвам, че между 1878 и 1944 година е изявена истинската светла същност на българина като създател на квалитетно общество, но истината е че това е случаен щастлив миг от историята ни- възможност да се изявим, която сме пропуснали. Сега също имаме възможност да се изявим, но обвиняваме тези зад черупките за по- удобно, а в момента те не хвърлят ресурс по нас- те отдавна са ни научили да бъдем, не хора, а ментета и да хвърляме помий едни срещу други.
 Системата им е доказана и работеща. Комунистите могат да се обединяват, но останалите не могат, а тук не може да обвиняваме, че нямаме равен старт- народа е този, който избира властта! Казвал съм го и пак ще го кажа- нужно е да се съберат 1 000 лева от 1 000 човека за да пробием обръча от фирми и тези 1 000 човека да печелят от това по нормален начин. Нужно е 1 000 човека да направят партия и да си изберат за лидер някой от гореописаните непризнати, пръскащи светлина и народа да ги избере и да изринат помията и лайната от властта- защо това не се случва? Отговорете си сами!!!
 И правилната форма на управление откак свят светува винаги е била диктатура- кан, цар, съветници, институции подчинени пряко и непряко на кана, на царя и на съветниците му, но съветник се става по заслуги, а царят трябва да внимава с данъците за да няма бунтове и като води война да разчита на тоя народ, от който се състои войската му!
 За това нямаме и не можем да имаме и за това няма и не можем да сме нормални. Само се следете колко различни поста ще постнете след това писание- всичките с индивидуални разбирания, около които не можем да се обединим, защото са различни!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #77 -: Октомври 12, 2014, 04:28:22 am »
На вниманието, на всички, които се имат за интелегентни!

http://www.yosif.net/file/introduction.pdf

Моля Ви, който желае, и му е интересно, нека да прочете всичките писма.
 
Искам да Ви предупредя, когато четете подобен род неща и започнете да се чувствате  някак си  " ексик" , това НЕ Е защото полудявате, Това Е защото умствения ВИ апарат започва да се разширява. Започва да навлиза повече енергия, на която нервната система не издържа. В никакъв случай НЕ си мислете, че полудявате. Чисто и просто, кутийката, в която живеете започва да се разширява!

Ето това, постнато от mentgele (егати гадния ник си избрал:)) е наистина...НЕЩО ИСТИНСКО... дирекно-http://www.pismatanahristos.com/sadarzhanie/
 Предполагам, че повечето са ПОДМИНАЛИ ЛЕКОМИСЛЕНО ЛИНКА, нали?
Това не може да се изчете за 3-4 часа, камо ли да достигне до съзнанието за това време!
Опитайте, не боли:)
И...Светльо, много сме тия, дето те разбрахме, но ако всеки вземе да пише, ще настане...мазало:)

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #78 -: Октомври 12, 2014, 10:12:31 am »
@atos,

Не, не сме подминали лекомислено линка, но както сам казваш - ще отнеме известно време да ги изчетем.
Добро попадение! Поздравления, колега Mentgele! Малко ми прилича на "Разговори с Бога" на Нийл Уолш... Но каквато и да е "белетристичната обвивка", или "притчата", която ни разказват, очвидно зад нея стоят едни и същи истини, при това точно тези, които всеки от нас съзнателно или несъзнателно чувства, усеща. Т.е. Истинските истини, ако мога така да се изразя :) Затова и въздействието на двете поредици е толкова силно.
« Последна редакция: Октомври 12, 2014, 10:23:21 am от atos »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #79 -: Октомври 12, 2014, 10:34:15 am »
Не мисля, че темата се разводнява... то, щото в днешно време всичко що е "политика" все е "вода"!
...
Щастливо изумен съм (но не и учуден!), че всред нас има наистина смели, честни и безстрашни люде и колеги, които са много в час с материята и са готови най-малкото да заявят позицията си, а защо не след това и да я защитят!
Чета ви постовете и искрено се радвам, че в по-голямата си част ние тук имаме твърде сходни гледни точки относно Мировъзрението За Мирозданието.
Обяснявам си го с това, че в мнозинството си сме на първо място и във всякакви комбинации - братя. После БЪЛГАРИ - НОСЕЩИ ДРЕВНИТЕ ЗНАЦИ В УМОВЕТЕ И СЪРЦАТА СИ! - но и то е Знак!
После - и не на последно място - сме си всинца "Славяни" - в най-голям процент от гените си. Въпреки, че сме омешани и омешвани открай време с всякаква друга МИМС-генеалогия - къде за добро, къде за зло - оставаме си Нещото, което аз наричам знаково СЛАВ-ЯН-ИН - Славещият Янг и Ин - като това последното не е просто някаква етимологична редукция на фонемите - то е Нещо много Старо, Нещо много Дълбоко, и е преплетено до неразличимост във всеки един от нас.
Преди 30-тина години ми се наложи да разучавам и да се интересувам по-задълбочено от Генеалогия на Езиците - и още оттогава за мен Истината за Естеството ни като Родове и Народи, изскочи в цялата си многоплановост и Величие.
Големият проблем през последните около 1000-1400 години се нарича Религия - всеки търси различното от Другите в Своята и тръгва на безсмислена война с Друговерците... това дори и ранният Ислям го е разбрал, и е допуснал мирно съжителство с Друговерците... Проблемът идва по-късно - както винаги и навсякъде, и със всичко, което се случва - ОСТАВАТ САМО ЧЕРУПКИТЕ (по думите на Светльо), остава само Опаковката, остава само Болката и Мъката от това, че говорим на Различни Езици - и словесно и ментално и Духовно.
А си нямате на представа колко близки са и днес дори езици като Български и Ланкийски (Шри Ланка)...
В така разкритата Истина, аз разбрах едно, че колкото по-близки са звуково (фонетично) два Езика, толкова по-близкородствени са връзките между Народите, които ги говорят. И е важно да търсим ОБЩОТО в думите си, а не Различното.
И когато го намерим това ОБЩО, когато го Осъзнаем - до мозъка на костите си - ЕДВА ТОГАВА Е ВЕРОЯТНО ДА НАСТЪПИ СВЕТОВНИЯТ МИР.
Вервайте ми!

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #80 -: Октомври 12, 2014, 10:43:30 am »
Е-е, Майсторе, направо настръхнах от последния ти пост! (казвам го без грам ирония или нещо от сорта!)
Точно това е, което се опитвам да обяснявам на хората години наред по всевъзможни начини.
Намаш си и на представа колко си прав...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #81 -: Октомври 12, 2014, 12:16:37 pm »
... И правилната форма на управление откак свят светува винаги е била диктатура- кан, цар, съветници, институции подчинени пряко и непряко на кана, на царя и на съветниците му, но съветник се става по заслуги, а царят трябва да внимава с данъците за да няма бунтове и като води война да разчита на тоя народ, от който се състои войската му!...

Е това ми е мечтата от много години. Да излезе един човек по телевизора и да каже "Ще правим това и това. Аз го реших, защото съм ваш цар (или защото вие ми гласувахте доверие) аз поемам отговорността за това." А сега ... някакви партии, дето лидера на партията бил лидер, ма решенията се взимали от колективния орган... държавата се управлява от Министерски съвет дето не е ясно кой за какво и доколко отговаря, законите се приемат от парламент, дето са 240 човека и всеки се оправдава че другите не приемали неговите проектозакони ... Пълно размиване на отговорности и "прехвърляне на топката", докато в същото време държавата се руши и разграбва.
Може би затова Бойко Борисов продължава да получава такава голяма подкрепа. Защото той май е единствения, дето смее да демонстрира "топки" и да говори в първо лице единствено число за решенията които се взимат в неговата партия. Доколко решенията са правилни е съвсем друг въпрос, но това че той поема отговорността ме кефи.
А другите ... едните ще правят извънреден конгрес за да решат дали са загубили или победили в изборите, другите ... 7 човека се изживяват като шефове, опитват да се представят за един, дори не знаят кой може да каже "да" или "не" на най-елементарен въпрос и обясняват "че ще се съберат, ще го обсъдят и ще излезнат със становище"... това е смешно и жалко.
Подкрепата на Сидеров също идва от неговите опити за демонстрация че "той държи цялата власт" в партията си. Но след нееднократната демонстрация на това колко лесно може да я продаде за далия по-голяма оферта и постоянното обръщане на палачинката за курса на "неговата" партия и безумните изцепки (хотелите в Куба, скандала в самолета, идиотското положение да изнася речи скрит под пластмасова маса) нещата хич не изглеждат розови за него.
ДПС ... там е кристално ясно само едно - че не е ясно кой дърпа конците и накъде ги дърпа. Всичко е покрито в една мъгла - гъста, лепкава и даже леко отровна. Разпълзява се по повърхността и поглъща и отравя всичко до което се докосне, като в някой филм на ужасите.
За съжаление идеята за монархия беше яко компрометирана от Симеончо. Дойде си от странство на бял кон, с фанфари и фойерверки, обеща да ни оправи за 800 дни и... си *** мамата. Много народ които вярваха че еднолично управление е една добра перспектива и бяха готови да подкрепят тая идея се отвратиха от това което се случи тия години. Да не говорим ,че и досега изплащаме последиците от оная "брилянтна" идея на Милен Велчев да обърне външния ни дълг от долари в евро... За горите и резиденциите дет връщането им му беше първа работа на царя па да не говорим.
« Последна редакция: Октомври 12, 2014, 04:36:39 pm от atos »

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #82 -: Октомври 12, 2014, 04:45:52 pm »
http://www.pismatanahristos.com/sadarzhanie/ 
http://www.hristiqni.com/knigi/346-2011-04-30-11-38-31

http://strogosekretno.com/index.php?p=issue&id=233&aid=2 
http://vimeo.com/50965933

Двата горни линка на пръв поглед противоречат един на друг в някой неща, но при внимателен прочит идеално се допълват......дълги са и който му се чете с дни, да сяда да чете- обещавам, че няма да си изгуби времето.

Другите два линка също се допълват един друг и видеото е много дълго, но отразява общият враг и на двете общества- нашето и на исляма.
Бих написал и аз подобен философски коментар, който да обединява всичко това и да показва отношението на библейските писатели към съвременната философско- политическа ситуация, но като се замисля колко труд ще ми коства, си казвам че това е достатъчно- искам твърде много, но приемете на доверие, че и Исус Христос и Апостоли Павел, Петър и Йоан са описали абсолютно същото отношение към еврейската нация и християнския свят и същият философско- етичен принцип в новият завет, които се потвръждават от по- късната история което е отразено в тези линкове, с тази разлика, че те, пък и цялата Библия отразява и Божият характер- нещата, на които Се гневи и другите неща, които Го радват, което не е извън цялостната концепция на просветлението, описано в "Писмата на Христос"! Въоръжете се с време и хъс и приятно четене и гледане! Отново ви казвам- няма да съжалявате!
И може би е дошло времето да не съдя толкова строго хората около себе си и вас, че не ме разбирате!!!

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #83 -: Октомври 12, 2014, 07:53:27 pm »
  Светльо, нямам нищо против теб или който и да било от форума, но с тази пропаганда мисля , че вече се оля (извинявам се за израза, но е най-мекият който бих използвал). Мързелът е голяма сила. Ако не я владеех толкова добре щях да засипя форума с писания в размерите от тези на д-р Михов. Ако М52 не заключи темата, може да проявя някакво усилие, защото за разлика от теб не съм стигнал до четенето на една фалшива книга, а изчетох (не мога да кажа съвсем изучих ) Историята на трите големи религии. А кой написа Библията? Кога се случи това и защо? Защо ли тези дето разпънаха Христос, станаха най-вярващите. Кога се случи това? Защо му беше необходимо на Константин? И накрая какво общо имат българите? Какво общо имаме ние със хилядите загинали уж в името на някакъв бог. Или е без значение това. Без значение е изколването на 30 000 души, без значение какви са с презумпцията, че Бог ще познае своите. Удобни са писанията за мир и обич. Такива са не само в християнството. И пушещите марихуана обичат всички.
  Църкварските форуми са на друго място и нека си останат там.
« Последна редакция: Октомври 12, 2014, 08:05:27 pm от atos »

Velektra

  • Гост
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #84 -: Октомври 12, 2014, 08:04:30 pm »
Изгледах филма. И сега какво? От утре да се записваме мюслюмани. Така ли svetlio760?
Само че аз съм продължил да уча и след 1-ви клас. Инженер съм, смятам се за що-годе технически грамотен. Натрупал съм доста знания, за да твърдя, че религията е създадена, за да се контролират масите - неуките хора, хората без образование. За мирознание и дума да не става!
Не е ли смешно и скучно, ако ти се разказва как ще протече живота на човечеството? Щом всичко е ясно за тия пророци и ни го казват, за какво живеем от 2000 години?  Да видим дали ще познаят ли? Ами 2000 години преди тях какво е било?
За прости и неуки хора е простено да се екзалтират и изпадат в екстаз и фанатизъм от религиите, но не мога да проумея, ако това го правят учили хора, особено хора учили точните науки, особено инженери и т.н.!
И аз мога много да пиша на тая тема, но мисля, че всеки сам си го знае това!

Аз затова пуснах откъса от "Косачи". Всичко е измислено от ХОРАТА. Да забравят за малко реалността или да не гледат как други хора (учени и умни, но то и няма как да не е така!) ги управляват и ги крадат.

Направо не мога да повярвам как има такива хора в 21-ви технически век. Естествено, че ми е ясно - докато има невежество и простотия - ще има и религии!
Да се избиват хора заради различни религии - ужас!
« Последна редакция: Октомври 12, 2014, 08:17:01 pm от Velektra »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #85 -: Октомври 12, 2014, 08:18:23 pm »
Не, Велектра, тук грешиш според мен...не с това, което казваш на Светльо за пропагандирането на собствените му схващания, а за другото - че като се знаело как ще протече животът на човечеството...и т.н.
Най-големите мозъци в света вече допускат подобна теория-Дейвид Буум, например!
Има си "програма", има си и "изпълнение", има си и "отклонения" от нея, гледай филма
What the Bleep Do We Know - дава друг поглед върху много неща:)
А относно религията...хм, това е многократно преписвано учение със съответните орязвания и привкарани (изкривявани) интерпретации на всеки следващ писал там...
Пак подканям-прочетете и това http://www.pismatanahristos.com/sadarzhanie/
Обяснено е добре и защо сегашното понятие РЕЛИГИЯ няма нищо общо с целите на първоначалното УЧЕНИЕ за живота.

Velektra

  • Гост
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #86 -: Октомври 12, 2014, 08:25:22 pm »
atos, съжалявам, но всичко е писано от хора!
Само че защитниците на това се измъкват с думите за Тома-неверни, антихрист, неверник и т.н.
Ще прочета всичко, което казваш, но съм чел доста неща, а тия които не съм от сега горе-долу зная за какво ще пише. Зная. че всичко ще изглежда точно и логично.

Тъй като не се знае (все още) как е създаден света, човечеството и въобще живота, то винаги ще се спекулира на тая тема. Какво да се прави! Важното е да се управляват и вадят пари, докато се разбере!
« Последна редакция: Октомври 12, 2014, 08:37:55 pm от Velektra »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #87 -: Октомври 12, 2014, 08:37:52 pm »
Предлагам всеки (и сега и в бъдеще) много внимателно да премерва думите си, и най-вече да се предпазва да НЕ НАБЪРКВА ДАЖЕ И В ТАЗИ ТЕМА РЕЛИГИИТЕ И РЕЛИГИОЗНОСТТА.
Това че си говорим за политика, не ни позволява да ТРЪБИМ своето мнение и отношение към Религиите, включително и да предлагаме линкове. Независимо, че официалната религия в България е Християнството, крайно опасно е да внасяме за обсъждане дори и каквото и да било от Библията.
Най-малкото защото това дразни всеки съвременен, разумен и трезв човек, който е наясно със себе си и своя Мироглед.
Библията е "друга ракия", и не че не е уникална Книга, но мястото й не е тук. Ние сме технически Форум, а не Храм.
Библията всеки трябва да си я чете в усамотение, и да не обсъжда на обществени места своите находки... най-малкото защото не изглежда СЕРИОЗНО. Имам лични впечатления от такива случаи.
Бъдете внимателни, защото имам примери от живота, как разумни млади хора са попадали в лапите на разни секти и ... дотам с Разумността!
И както споменах в по-горен мой пост, точно Религиите са една от големите причини за РАЗДЕЛЕНИЕТО МЕЖДУ НАРОДИТЕ. Помислете защо?! - но не тук и на глас.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #88 -: Октомври 12, 2014, 08:46:45 pm »
Майсторе, религиите - причина или следствие?
Вярваш ли в писанията за Вавилонската кула? И доколко?
Колкото до останалите засягани въпроси, мисля, че разискваните неща са принципно философски, че и свързани с научни обосновки някои-никой не се е хванал да проповядва:)))

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #89 -: Октомври 12, 2014, 10:18:14 pm »
Споко, Майсторе, никой не съм задължил да ми чете пропагандата, пък и самият аз не се имам точно за фанатик, макар че целенасочено летя в облаците и стъпвам по земята само когато се налага. Лошото е, че повечето хора са здраво стъпили на земята, почти през цялото време, с изключение на моментите, в които се налага да ходят.
 Вие тук всички сте интелигентни и трезви хора- ако опитвах да пръскам сектантска отрова, дали бих започнал точно от тук? Ако трябва да съм честен сложих линковете, защото някой преди мен беше сложил писмата на Христос- ако това имате за пропаганда, значи е започнала преди мен!
 И да- фанатизмът започва преди прочитането на библия или каквато ще да е религиозна книга. Не може човек да е с всичкия си, да прочете нещо и да стане сектант. Мисля че споделям с вас незаразна информация, напълно човешки, защото не мисля че информацията която споделям е невярна. Сложил съм мюсюлмански линк, именно защото не съм мюсюлманин и никога няма да стана, а и мисля, че не опитвам да направя и вас такива- просто хората са открили нещо- духовен принцип, подкрепен с археологични доказателства, който е важен и за другите две монотеистични религии- другите линкове са ненаучни, но ако ги подложите на вашите собствени анализ и преценка, можете да ги отхвърлите без зорлън да ви се набият в мозъците. Аз съм ги подложил на мой психологичен, исторически и философски анализ и съм ги приел, като от това все още не съм се вкарал яко в матрицата и не съм изпушил, нито пък съм се напушил. Сега на 15-ти и на 24-ти имам изпити и уча за тях, съвсем както се полага за нормален човек и нормален ум.
 И ето ви още една част от личната ми вяра- споделям я, за да разсея съмненията ви, че опитвам да ви центрофугирам мозъците. В медицината има едно явление наречено "синдрома Лазар"- понякога се случва когато човек изпадне в клинична смърт да има преживяване, което да не може да се обясни научно и това преживяване да остави дълбока диря в живота на този човек. Понякога преживяването е негативно, а понякога позитивно. Преживелите виждат или рая, или ада. Един учен- атеист е видял рая и описва как изглеждат ангелите. Това за мен означава, че отвъдният живот няма общо с религията, а с човека, с личността! Ето защо нямам намерение да ви направя вярващи или невярващи. Убеден съм, че ако има рай и ад, то тук в този сайт сме извадка от хора, които ще идат в рая, без да е нужно да ги вкарвам в джаза! Просто искам да ви предам това, което аз смятам, че знам и до колкото виждам вие правите същото. Разликата е в това, че аз не ви обвинявам че правите пропаганда!

Много се кефя на Атос, на Джулианг и на Майстора, че макар в различни аспекти, ме разбират какво искам да кажа- И друг път съм споделял, че диктатурата е правилният модел на управление, защото царят не може да избяга от отговорност, когато бъде обвинен в безотговорност! Царят е пряко зависим от поданиците си!
 С Атос сме почти на един акъл, но той определено е малко по- земен от мен, а Майстора си е майстор- обобщенията му и редът и баланса, който вкарва в темите, а и в целия форум, си е въпрос на необходимост. Прав е за много неща, и двамата се изненадваме един-друг с изказванията си, макар да не сме много-много на една вълна...!