Автор Тема: Гравитационен генератор (идея)  (Прочетена 5403 пъти)

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Гравитационен генератор (идея)
« -: Юни 14, 2014, 10:01:55 pm »
Ето още една идея, която ми хрумна днес. Тези дни осъзнах, че идеята зад свободната енергия е да ползваме околната среда като опора. Това явно е единствения начин да се извлича енергия от природата. Един вид ние отдаваме импулс F, а природата отвръща с колебателен процес, който се мъчи да разсее този импулс.
Какво правим. Имаме пружина, която крепи 2 тежести, както е на прикачената картинка. Намотката е механизъм, който при подаден импулс избутва магнита нагоре, като тежестите помагат при изпълнението на това движение. Тъй като сме си омотали намотката в желязо, си връщаме до голяма степен електрическия импулс. От тук нататък тежестите и пружината започват да извършват затихващ колебателен процес, които генерира допълнително електричество в намотката. Както съм нарисувал тежестите като на лост, то всеки импулс "източва" по около 300кг сила от гравитацията. Възможна ли е такава постановка?
« Последна редакция: Юни 22, 2014, 11:14:45 pm от Maistora52 »

врановски

  • Гост
Re: Гравитационен генератор (идея)
« Отговор #1 -: Юли 16, 2014, 05:55:45 pm »
Здравей nizo,
Няма да проработи според мен, защото индуктивното съпротивление на намотката, ще убива стръмността на механичния импулс и ще затихва много бързо.