Алтернативни енергоизточници > Генератори на Tariel Kapanadze и Donald Smith

Реплика на Акула от Ctah

<< < (2/14) > >>

Ctah:
  Буквално преди няколко часа ми пратиха тази схема! С уверението, че е на Капана от 2005 г. Не съм я пробвал, но е много близка до опитите които показах преди!
А те са:  Самозахранване за НЕопределено време, т.е. една минута или осем минути, или три и половина, няма закономерност или цикличност! Спира си, когато си иска!
Също така и се запуска НЕ винаги!
Това го отдавам на високото, което НЕ винаги съвпада с точната фаза!
При мен се получава, че колкото е по-висока честотата, толкова повече работи на самозахранване! И тук вече ако си включим горните глави, трябва да разберем, че
фазата на високото плава... и от там вече...

Velektra:
Здравей, Ctah!
То уж е ясно, но за да не стане някакво разминаване да попитам дали съм прав. Щом са високи честотите, значи не са стандартни трафове от "ламарина". Големи феритни трафове аз лично не съм виждал (за такива големи мощности). Значи е отворен тип ферити. Такива може би и Капанадзе е сложил в тръбата. В тая схема, която са ти пратили изглеждат (така са означени) като обикновени. Значи на ниски честоти. Не виждам да има "земя", което ме радва, защото не ми се иска да съм зависим от земята, а да съм мобилен  ;)
По-рано щях да питам откъде идва енергията, но като гледам високите напрежения (даже не са много високи с/д мен) мога вече да си отговоря (може би). Само че за снемането на енергия трябва да се сложи и малко по-друг хардуер (според мен). Мисля, че такъв е сложен в "медната консервна кутия" на Капанадзе вдясно от тръбата му.

TOMOTO:
Това с дебелата жица на 3-тата снимка какво е, и за какво служи
Дай повече инфо :-\

Ctah:
vsl! Да, може и свободно съчинение да е, но заглавието на темата е показателно!
Това на платката няма нужда да го копираш ;) Това е захранването 220V-24V*15A собствено производство ;D
До толкова го изпитах - може и повече в импулсен режим ;) Това не е толкова важно, щото може и с обикновени трафове да се осигури захранване, по-важното е от тръбата да се изправи и филтрира добре!
Там формата на тока е меко казано - странна ;) трябват бързи и високоволтови диоди!

  Копирам не толкова схемата на Роман, а принципа!
А той е разсконспириран не един път и не само в този форум ;) И той е прост!
Смесването на два тока с различна честота или по друг начин казано - нарушаване спокойствието на основния, така да се каже 8) Обаче трябва да има сфазиране м/у тях! Сега по-ясен ли съм?

    Лек ден!

Изправната схема на захранването:




miro13:
 :)трябват бързи и високоволтови диоди----Ctah---и аз се мая какви са /кои да са ???

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия