Алтернативни енергоизточници > Вашите експерименти

Направа на парно.

(1/2) > >>

to6o-2101:
Колеги мисля да започна да си правя парно (естествено отново всичко ще правя сам) изчетох куп глупости и ще помоля някой, който се е занимавал с това да даде някой съвет от опит.

ПП. Може да ви се стори, че темата не е за тук но ще публикувам снимки и обяснение с направените неща, както в предната ми тема.

nizo:
Моя съвет е да не правиш неща които са извън сферата ти на компетентност. Ако не знаеш как да го направиш, просто иди и си плати на хората които могат.

az_skeleta:
Тошо,
 парно с какво?
 Радиаторите и тръбите са ясни, но с какво ще топлиш водата?

to6o-2101:
Nizo аз си правя всичко сам, обичам да експериментирам а парите нямат значение, колкото и да ми струва един експеримент предпочитам да си го направя сам от колкото да платя на някого. Определено е извън моята сфера но ако се ограничим само до нещата които разбираме няма да прогресираме нали така?
Тръбите и радиаторите са ясни, преди няколко дни говорих с един познат който се занимава с котли на твърдо гориво (какъвто ще е и моя) и според кубатурата която ще отоплявам ми сметна размерите за котела, утре ще отида да ми огънат ламарина по неговите размери и ще кача снимки.
Котела ми няма да е баш обикновен а с голяма горивна камера и голяма вратичка за да мога да го използвам като пещ за бъдещи експерименти със захранване на генератор от дървен материал което смятам да е следващата ми разработка.

valex:
to6o-2101
Бих ти предложил да предвидиш клапан за регулиране на въздуха , който влиза в котела. Така ще може да се автоматизира регулирането на температурата. И клапан на изхода на изгорелите газове (към комина). Той не трябва да може да се затваря плътно.
Предполаган, че ще правиш системата на 'атмосферно налягане'? Слагаш разширителен съд на най-високото място и автоматични обезвъздушители примерно като на лирите в баните. Организирано на две вертикални тръби и от тях хоризонтални разклонения  (в кутии) към радиаторите. На радиаторите автоматични или ръчни вентили.
Ако имаш пари предвиждаш конвектори и съответно захранване за тях или си слагаш 12V вентилатори в долната част на радиаторите (пак трябват жици).
Можеш да предвидиш място за акумулиращ съд, възможност за свързване към слънчеви колектори и други бъдещи 'екстри'.
Бих ти препоръчал подово отопление на баните (изходните тръби от лирите да минават на серпентина под пода на банята), а може и на други места (аз имам подово на кухненската част от  хола). Аз съм сложил и 'топлинна завеса' на вратите навън и към терасата.
Подробностите зависят от броя радиатори и разпределението им по етажите.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия