Автор Тема: Генератор на Harry E. PERRIGO  (Прочетена 95303 пъти)

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Генератор на Harry E. PERRIGO
« Отговор #30 -: Октомври 31, 2010, 12:23:01 am »
И никой не нави 2 жици? Толкова е просто за 1 час работа.
В послено време докато съм заседнал на ТПУ-то правя някакви по-елементарни у-ва, белким потръгне от някъде.
Ако това устройство работи би било супер, понеже е елементарно и всеки може да си го направи./и да отиде на село да си направи енергийно независимо стопанство и да се развива духовно - моята мечта/
caduceus@ Поздравления! Преди 1 година те помислех за някакъв откачен езотерик, но от известно време не е така.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Генератор на Harry E. PERRIGO
« Отговор #31 -: Октомври 31, 2010, 09:33:09 pm »
Благодаря, Радко,
Устройствата в тази тема очевидно са работели, но тъй като нещата на Дон Смит са по-модерен и лесен вариант, в момента се занимавам с тях. Те са също такива конвертори - макар и непреки, защото ползват все пак входящо захранване - но това да им е кусура  ;D Имам визия защо и как - стискай палци да не ме утрепе тока че трябва да е над 30 киловата на изхода - при вход десетина вата. Имам нужда още от някои материали, но действам по задачата. Обърни внимание на концепцията на Доналд относно disturbance of ambient background magnetic flux. Пиша го така защото няма директен превод - който иска ще го разбере. Малък жокер - намесени са и възбудените микролептонни обвивки /Сочеванов - Охатрин/, или т.нар. възли на вълните на де Бройл /Гребенников/

Поздрави

ПП
Дай някакъв акъл как да измеря какво излиза на изхода - при параметри примерно 1000-2000 волта и 15-30 ампера /ориентировъчно, токът трябва да пулсира при това/

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Генератор на Harry E. PERRIGO
« Отговор #32 -: Ноември 01, 2010, 10:03:35 pm »
Дай някакъв акъл как да измеря какво излиза на изхода - при параметри примерно 1000-2000 волта и 15-30 ампера /ориентировъчно, токът трябва да пулсира при това/

Доналд Смит измерва електрическото и магнитното поле от разстояние. Използва елекстостатична сонда (?) за електрическото, и (някаква бобинка) за магнитното поле. Енергията в съответните уреди се дели с квадрата на разстоянието. Методът му е описан доста подргобно в неговия файл. Не забравяй и дефазирането, това, което ни трябва е истинска мощност.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Генератор на Harry E. PERRIGO
« Отговор #33 -: Ноември 02, 2010, 02:05:40 am »
Волтметъра през някакъв мегаомов делител 1:10 примерно. Тока диретно със мултицета.  ;)
Но най-добре с осцилоскоп да се гледат. Моя ще се мъча да го отремонтирам тез дни, че така ми е зор ....
Тока с осцилоскоп най-често се мери като пад на напрежение в/у шунтов резистор /последователно на товара, и се смята по закона на Ом/.

Неактивен Discorder

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
  • Реалността ще се нагласява според това, което пре
Re: Генератор на Harry E. PERRIGO
« Отговор #34 -: Юли 02, 2011, 10:26:30 am »
Тук някъде е истината според мен . :)  Василатос цяла книга е написал за да разчупи малко мисленето на "конвенционално мислещите".
Обаче какво да правим ние по-младите с тези материали на руски език...
Има ли вариант да ги публикувате и на английски?

Неактивен Discorder

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
  • Реалността ще се нагласява според това, което пре
Re: Генератор на Harry E. PERRIGO
« Отговор #35 -: Юли 02, 2011, 05:27:51 pm »
 Дано не прозвучи глупаво въпроса ми  :)
Има ли скин-ефект при студеното електричество? Подозирам че нещата седят по малко по-различен начин но искам да се уверя.  :)
Колкото до използването на визуализация и воля имам малко опит и мога да потвърдя че с насочена мисъл може да се влияе на обекти от материалния свят при определени условия. Това включва и електрически и електронни  устройства. А тази тем а ме кара да размишлявам върху механизма на този род явления.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Генератор на Harry E. PERRIGO
« Отговор #36 -: Юли 02, 2011, 11:12:07 pm »
Има скин ефект. Радиантът /од,оргон/ се движи покрай проводника надлъжно и спираловидно, мисля Василатос се изразяваше че е  "като увивно растение". Драгонс Лорд от форума "Матрикс" каза преди време, че при сигналните схеми /т.е. маломощни/ може дори да се спре, като се стисне силно с пръсти. Тече най-добре по многожилен меден проводник, литцендрат, копринена и дори вълнена нишка. Също и през стъкло. Аз лично ползвам многожилен с плстмасово покритие, с допълнителна екранировка от няколко пласта хартиено и отгоре алуминиево фолио.
Поздрави

Неактивен Discorder

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
  • Реалността ще се нагласява според това, което пре
Re: Генератор на Harry E. PERRIGO
« Отговор #37 -: Юли 03, 2011, 12:03:35 am »
Благодаря :) Има ли ограничения за пренасяната "мощност" на Оргон по тънък проводник?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Генератор на Harry E. PERRIGO
« Отговор #38 -: Февруари 16, 2012, 11:29:35 am »
Има загуби от излъчване, разбира се. Затова се ползва литцендрат


Малко допълнителни данни за конвертора на Маркович-Тесла и по-късните му подобрения

http://vetklinika.7910.org/forum/showthread.php?fid=57&tid=26

куве

  • Гост
Re: Генератор на Harry E. PERRIGO
« Отговор #39 -: Февруари 09, 2014, 10:47:20 pm »
@Caduceus
ОК, почваме да навиваме жици. Дай диаметъра и вида на проводника, диаметъра на телата на бобините, размера на дъската, посоката на навиване, брой навивки и т.н. Наистина има чертежи и обяснения, но са подобни на повечето патентни обяснения: без подробностите! Иди го направи наново...