Автор Тема: Генератор на Harry E. PERRIGO  (Прочетена 95324 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Генератор на Harry E. PERRIGO
« Отговор #15 -: Март 04, 2009, 09:17:07 pm »
Радвам се че има интерес към темата. Независимо, че в края на материала Периго го изкарват мошеник, устройството е работило - има предостатъчно очевидци, а и цялата история със скритата батерия ми изглежда доста нагласена. Като да го очернят - също както Кийли, Тесла, Хендершот, Хабард и всички други хора с идеи за такива конвертори.
Обърнете внимание на основната идея - две плочи с намотки, които разделят двете първични сили, после преобразуващо-акумулираща намотка. Нищо друго. Първият модел -от чаршафи, тел, табла от маса... Накрая - 500 к.с., 40 кг., 35/40 см.  :) Да ви напомня ненормалният дизайн на Даниел Померльо? Малко изолирана тел и плексиглас...
Поздрави

Неактивен krangelov2004

  • Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Генератор на Harry E. PERRIGO
« Отговор #16 -: Май 26, 2009, 12:16:22 pm »
Прилагам комплектуваните с картинки файлове за Хари Периго.Тук има схеми,снимки и всичко е на едно място.

Неактивен krasi_i2803

  • Неактивен
  • Публикации: 6
Re: Генератор на Harry E. PERRIGO
« Отговор #17 -: Октомври 06, 2009, 02:10:09 pm »
Ами аз попрочетох за този юнак. Стигам до извода, че те направо са го изловили в измама. Не мога да разбера до коло е нагласено ама....
Намерили са му акумулатор в колата и изобщо...
Точно мислих да се захвана...

vitan

  • Гост
Re: Генератор на Harry E. PERRIGO
« Отговор #18 -: Октомври 06, 2009, 05:28:26 pm »
Определено е бил тарикат от класа, но в областта на фрии енерджи - според мен е допуснал груба решка: това, което може да събере една телеграфна линия или далекопровод, не може да се събере с тел и пирони... 8) :) :)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Генератор на Harry E. PERRIGO
« Отговор #19 -: Октомври 07, 2009, 08:22:22 am »
Здравейте колеги,

да отбележа следните малки подробности  :)

1. 500 к.с. не се свалят от акумулатор
2. Колата е вървяла доста време при изпитанията, акум. трябва свърши курса бързо-бързо - ама не ще пущината да спира...
3.  Има скоро пусната тема - "Генератор на Дон Смит". Погледнете там едно много подобно нещо, с много подобни показатели - давам линкове

http://www.28an.com/altenergypro/device09-1.htm

http://www.28an.com/altenergypro/device09-2.htm

А сега вече може да коментирате кой е мошеник и кой не. Аз лично съм убеден че Хари е направил истинско устройство - и то без моторче да върти магнитното поле като повторилия го след толкова години Дон Смит. Вижте сложната схема на свързване на бобините в патента на Периго - цялата работа е за въртене на полето, има и рисунка точно на това. И почвайте да събирате чаршафи и тел, а май отиде и кухненската маса ;D

Поздрави


« Последна редакция: Октомври 07, 2009, 08:29:01 am от caduceus »

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Re: Генератор на Harry E. PERRIGO
« Отговор #20 -: Октомври 07, 2009, 09:11:34 am »
Да не забравяме и това

vitan

  • Гост
Re: Генератор на Harry E. PERRIGO
« Отговор #21 -: Октомври 07, 2009, 12:09:17 pm »
........
http://www.28an.com/altenergypro/device09-1.htm

http://www.28an.com/altenergypro/device09-2.htm

А сега вече може да коментирате кой е мошеник и кой не. Аз лично съм убеден че Хари.....
E те същия Хари, де е събирал на калпак пари "без покритие".

Прекия етерен конвертор според мен работи без електроника и захранване. Има такива топки които "самосветят", без това да е свързано с луминисценция, фосфорисценция и пр. За друго не се сещам.
Тоя линк за 1000 волта, 50А, т.е. 50 киловата ме навежда на факта, че на Нет-а не може да се има пълно доверие. Щатските секретни служби имат огромен бюджет, а и от наркотрафик си докарват (щото хващат само тия, дето не си плащат "по-нагоре") и 90% от работата им е да бълват дезинформация.

Някой да е виждал това от линка да бачка? И ако да, то пряк етерен конвертор ли е? Ако е (има електроника по него), то почти всичкото фрии енерджи е пряк етерен конвертор напрактика....

Неактивен krasi_i2803

  • Неактивен
  • Публикации: 6
Re: Генератор на Harry E. PERRIGO
« Отговор #22 -: Октомври 08, 2009, 03:56:47 pm »
Колеги, с цялото си уважение към всички, но все пак освен да си говорим това дали е е възможно или не - трябва да опитваме. Ясно е че колкото по-невъзможно изглежда една идея - толкова по-голяма е вероятността да работи. От години ни внушават "правилните" природни закони и заклемяват всички нови идеи. За тази цел са впрегнати огромни световни ресурси и те успяват, както виждаме.
Мисля, че е време да престанем да се правим на много умни и самостоятелни а да се обединим около няколко проекта - всеки от нас може да е полезен с нещо. Да образуваме групи и най-важното - про постигане на резултат - да извикаме силно и навсякъде с подробна информация какво и ка сме постигнали. Това е и единственният начин да се запазим физически.
Така стига дръ дрън - има ли тук някой от вас, който иска да пробваме този проект?
Аз съм навит.
Поздрави на всички!!!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Генератор на Harry E. PERRIGO
« Отговор #23 -: Октомври 09, 2009, 06:45:44 pm »
То добре си навит, колега - ама малко е трудно да се пробват енергийните връзки от разстояние, не че не може по снимка - но стават грешки... Това със студеното електричество не е чиста електротехника, както си се сетил вероятно... Нещата се правят на място с проби и фалове, навиваш бобините с правилната теория, свързваш и мериш - и не пипаш дето не трябва, че реанимацията в Б-я не е като в Англия  :) Докато дойдат и опа - Хари Периго ще ти каже в директна среща как стоят нещата - ама не в тоя свят  ;D
Поздрави

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Генератор на Harry E. PERRIGO
« Отговор #24 -: Януари 26, 2010, 09:31:49 am »
Продължавам по темата със показаните патенти. Обърнете внимание че и двата са френски и от горе-долу един период, имат подобни елементи - например формата на антената е специфична. Във втория сферичните кондензатори приличат на искрище, но не е ясно дали са - паралел с Тесла, но тук няма никакви бобини. Електростатиката е водеща, работи се с хладно електричество подобно на Тестатика, Даниел Померльо и Хари Периго. Идеята е да се свърже енергийният поток Земя-Небе /или Ин-Ян/ и да се преобразува във ползваемо електричество имащо по-ниска вибрация от първичните енергии

http://www.rexresearch.com/guillot/guillot.htm
http://www.rexresearch.com/guillemette/guillemette.htm

Вторият патент е изключително проста и изчистена конструкция подобно на оригиналните Тесла схеми на ресийвърите за радиантна енергия. Прави впечатление наличието пак на две енергийни вериги - електрическа с кондензатори, ел. части и радиантна с антена и заземяване. Съвместната им работа явно преобразува етерния поток - моля който се чувства подготвен по темата да коментира... Особено ми е интересно мнението на колегата  mi68 тъй като той знае като мен на практика каква е разликата между хладен и топъл поток  ;) работи с флуидни аналогии и е сведущ електротехнически

Разгледайте и това

http://www.rexresearch.com/meyers/meyers.htm

Поздрави
« Последна редакция: Януари 26, 2010, 09:35:57 am от caduceus »

mi68

  • Гост
Re: Генератор на Harry E. PERRIGO
« Отговор #25 -: Януари 26, 2010, 08:53:41 pm »
Нещата се оказват изключително прости от практична гледна точка. Електротехическата гледна точка има извесни затруднения заради движението на два вида ток:
-електронен(йонен)
-неутринен(ОД)-топло,студено
 Двойственият характер е патент на природата и се ражда трето различно но по образ и подобие.
Сега подготвям един експеримент но идеята ще я обесня. Идеята е да се направи карбуратор(смесител) познато от ДВГ. Ще разгледам накратко двата процеса в карбуратора при аналогия всеки читател ще вникне в принципа на преките етерни конвертори.
Въздуха се движи от атмосферата(филтъра) през карборатора към цилиндъра(заради атмосферното налягане). Движещият се въздух преминава през дифузора,където се движи радиално центростремително, сгъстява се увеличава се плътността и скоростта,охлажда се. Заради високата скорост ПАДА налягането, а точно там е рапръсквача свързан  през жикльор в поплаваковата камера. Върху камерата действа атмосферно налягане и то бута горивото в дифузора. На изхода на карбуратора имаме гориво въздушна смес. Виждат се двата процеса движението на въздуха поражда радиален вакум(инплозия). Тези знания да ги пренесем към преки етерни Конвертори.
Първа трудност да се направи дифузор при материята е лесно но тук трябва полеви. Решението се оказа изключително просто-плоска резонансна бифилярка тип Тесла- студена од.
Втора трудност да се получи поток в дифузора. Решението се оказа лесно без индуктивна плоска бифилярка топла од.
От тук е творческата практична работа как да се свържат нещата.Виждам нещата като от двете страни на дифузора(резонансна бифилярка) се включат две безиндуктивни бифилярки(правилно сфазирани) те работят като турбокомпресори(като варянт може потокът небе - земя но трябва заземление и този проект е за стационарни цели,за мобилни е идеата с турбо компресорите). Това бяха мойте виждания по въпроса остава още практична работа за да проработи идеята.
« Последна редакция: Януари 26, 2010, 09:13:22 pm от mi68 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Генератор на Harry E. PERRIGO
« Отговор #26 -: Януари 27, 2010, 09:02:18 am »
Абсолютно си прав, мислим еднакво. Само малко допълнение - за да хванеш лесно и разделено потоците не е лошо да има предварителен заряд на входните + и - точки, което става с добавяне през кабел на съответната топла или хладна енергия от постоянен излъчвател - няма значение магнит, кристал или геометрична етерно-лещова конфигурация. Бифилярката е етерен конус с връхна точка центъра и смуче оттам през антената од-а. Мисли по въпроса как да се завъртят енергиите  - в двете посоки трябва да има увеличаване на + и - потока од и през сваляне на вибрационното ниво чрез кондензатори - преобразуване в електростатика. Въртенето създава на практика модела на Ин-Ян символа и третата сила в средата - Великия предел Тай-Цзи. Трябва да стане ореол и антигр. около установката и др. интересни ефектчета тип Хътчинсън, признак за самоускоряването и усилването на енергията - т.е. получаване на етерна вихрова фуния. Контролът обаче е наложителен, има данни че насищането на пространството води до закъснителни по време пожари в мястото на опитите - по възможност не действай у вас  :)
Поздрави

vitan

  • Гост
Re: Генератор на Harry E. PERRIGO
« Отговор #27 -: Януари 27, 2010, 10:59:01 am »
.... следва подпис: Гледната точка отличава гения. И лудия също...

Не мога да определя в случая гения ли е луд, или лудия е гений :)

Това разбира се е по моите мерки и теглилки. Ако някой направи пряк Етерен конвертор, който да дава реално поне 10W ще имам отговора. Иначе от ефира може да се тегли малко енергия с жжици всякакви, но дали ще е Етерен конвертор?

п.п. Не съм спец по Хътчинсън, но си мисля, че е друга бира :) Прекия Етерен конвертор не включва активна електроника или механика - пак по мое виждане.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Генератор на Harry E. PERRIGO
« Отговор #28 -: Януари 27, 2010, 01:58:36 pm »
vitan
Има и една народна приказка за твоите постове - "на всяко гърне мерудия". В същата посока са и "всяка жаба да си гледа гьола", "не се ври между атовете когато си мерят ...-овете" и т.н.
Писал съм досега за който ще ме разбере, който пък не хваща - като порасне, дай боже.
Успех

vitan

  • Гост
Re: Генератор на Harry E. PERRIGO
« Отговор #29 -: Януари 27, 2010, 03:27:37 pm »
Щом mi68 за тебе е ат (расов кон), няма лошо.