Алтернативни енергоизточници > NEG, импулсни, трансформаторни и резонансни генератори, скаларни вълни

Генератор на Harry E. PERRIGO

<< < (7/8) > >>

Радeв:
И никой не нави 2 жици? Толкова е просто за 1 час работа.
В послено време докато съм заседнал на ТПУ-то правя някакви по-елементарни у-ва, белким потръгне от някъде.
Ако това устройство работи би било супер, понеже е елементарно и всеки може да си го направи./и да отиде на село да си направи енергийно независимо стопанство и да се развива духовно - моята мечта/
caduceus@ Поздравления! Преди 1 година те помислех за някакъв откачен езотерик, но от известно време не е така.

caduceus:
Благодаря, Радко,
Устройствата в тази тема очевидно са работели, но тъй като нещата на Дон Смит са по-модерен и лесен вариант, в момента се занимавам с тях. Те са също такива конвертори - макар и непреки, защото ползват все пак входящо захранване - но това да им е кусура  ;D Имам визия защо и как - стискай палци да не ме утрепе тока че трябва да е над 30 киловата на изхода - при вход десетина вата. Имам нужда още от някои материали, но действам по задачата. Обърни внимание на концепцията на Доналд относно disturbance of ambient background magnetic flux. Пиша го така защото няма директен превод - който иска ще го разбере. Малък жокер - намесени са и възбудените микролептонни обвивки /Сочеванов - Охатрин/, или т.нар. възли на вълните на де Бройл /Гребенников/

Поздрави

ПП
Дай някакъв акъл как да измеря какво излиза на изхода - при параметри примерно 1000-2000 волта и 15-30 ампера /ориентировъчно, токът трябва да пулсира при това/

mzk:

--- Цитат на: caduceus в Октомври 31, 2010, 09:33:09 pm ---Дай някакъв акъл как да измеря какво излиза на изхода - при параметри примерно 1000-2000 волта и 15-30 ампера /ориентировъчно, токът трябва да пулсира при това/

--- Край на цитат ---

Доналд Смит измерва електрическото и магнитното поле от разстояние. Използва елекстостатична сонда (?) за електрическото, и (някаква бобинка) за магнитното поле. Енергията в съответните уреди се дели с квадрата на разстоянието. Методът му е описан доста подргобно в неговия файл. Не забравяй и дефазирането, това, което ни трябва е истинска мощност.

Радeв:
Волтметъра през някакъв мегаомов делител 1:10 примерно. Тока диретно със мултицета.  ;)
Но най-добре с осцилоскоп да се гледат. Моя ще се мъча да го отремонтирам тез дни, че така ми е зор ....
Тока с осцилоскоп най-често се мери като пад на напрежение в/у шунтов резистор /последователно на товара, и се смята по закона на Ом/.

Discorder:
Тук някъде е истината според мен . :)  Василатос цяла книга е написал за да разчупи малко мисленето на "конвенционално мислещите".
Обаче какво да правим ние по-младите с тези материали на руски език...
Има ли вариант да ги публикувате и на английски?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия