Автор Тема: Компилация Барбоса - Тесла  (Прочетена 220126 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #210 -: Юни 01, 2014, 10:10:53 am »
Здравейте,
Идеята на колегата ppipilica e добра, илюстрира свойството двойно отрицание става положително. Двойното противодействие става съдействие. Практически това усложнява установката. Това явно е за напреднали, не съм в тази категория. Обичам прости работещи неща.
Работя с магнитоелектрична (елекростатична) индукция Е=dE/dt имаме знак +, значи действие-съдействие. От формулата се вижда, че трябва високо напрежение или висока честота, може и двете. Проведеният опит показва, че кондензатор лесно преобразува напрежението в ток. Следват количествени измервания как капацитета влияе. Диодите заради контактната разлика от 0,3-1,5 В добре работят. Енергията е разпределена в обема на диелектрика.
Обяснявам явлението със следната пневматична аналогия. По проводника ламинарно се движи ток, но изкуствено по веригата правя вихрово движение с възможно най-висока ъглова скорост, броят на вихрите да е голям. 
« Последна редакция: Юни 01, 2014, 10:16:34 am от mi68 »

врановски

  • Гост
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #211 -: Юни 01, 2014, 10:30:18 am »
Здравей mi 68,
Не разрешавай да се подхлъзнеш по познатото. При постановката, която правиш използваш познатите елементи и проводници. Но имай предвид, че при електростатичната индукция се предава вълново възбуждане, което иска диелектрик, а не проводник. Кондензатора тук не кондензира заряд вътре в себе си, а чрез поляризация на газа. Проводника от безпроводниковата схема има много малка повърхност. Еднопроводната схема пък ти дава малко от познатите неща, но не е най добра заради наличието на ток на проводимост, макар и малък.
С риск да ядосам x_name41, смятам че трябва да се стремим към тока на отместване в диелектриците и да отбягваме тока на проводимост на проводниците.
Това имах предвид като ти предложих да ползваш бифиляр, или газа, на луминисцентката вместо намотка.
Цитат:
"Здравейте,
Идеята на колегата ppipilica e добра, илюстрира свойството двойно отрицание става положително. Двойното противодействие става съдействие. Практически това усложнява установката. Това явно е за напреднали, не съм в тази категория. Обичам прости работещи неща.
Работя с магнитоелектрична (елекростатична) индукция Е=dE/dt имаме знак +, значи действие-съдействие. От формулата се вижда, че трябва високо напрежение или висока честота, може и двете."

По отношение на противодействието на стоящите вълни може да се изпълни навиването на два ТТ на обща ос и удрящи се вълни, при това ще се увеличи ефекта на възбуда.
Успех
« Последна редакция: Юни 01, 2014, 02:43:14 pm от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #212 -: Юни 01, 2014, 12:08:36 pm »
Здравей колега Врановски,
Твоите указания са прескачане на етапи. Най-вероятно при бифилярно разположение на бобините да се удвои напрежението и учетвори мощността, подобно на противотакно стъпало "пуш-пул". Какво значение има дали имам 10кВ или 20кВ като не мога да го преобразувам ефективно, разбирай резононансно, мрежести кондензатори, изправяне с умножение на напрежението и т.н. Изследване на посоката на силовите линии с магнитен и електрически датчик, работа има много. Голямата мощност е от полза за задействане на пасивни датчици.
« Последна редакция: Юни 01, 2014, 02:44:05 pm от Maistora52 »

врановски

  • Гост
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #213 -: Юни 01, 2014, 01:04:53 pm »
Не, нямам предвид увеличаване на мощността, а по-плътно взаимодействие с въздуха. Иначе си прав, има много работа, а кибиците само критикуват, вместо да направят някои от експериментите.
« Последна редакция: Юни 01, 2014, 02:44:25 pm от Maistora52 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #214 -: Юни 01, 2014, 07:07:42 pm »
врановски не намесвайте тока на проводимост при еднопроводната система, макар и минимален, защото се излагате, и не изопачавайте нещата моля, със твърдението ви че:
смятам че трябва да се стремим към тока на отместване в диелектриците и да отбягваме тока на проводимост на проводниците.
за останалото без коментар
« Последна редакция: Юни 02, 2014, 07:53:17 am от Maistora52 »

врановски

  • Гост
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #215 -: Юни 01, 2014, 07:43:15 pm »
Абе x_name41, ти откъде изпълзя с тоя каруцарски език. Защо мислиш, че като си назубрил читанката си последната инстанция. Само човек който не може да различи проводник от диелектрик може да твърди, че електроните се движат по един и същи начин в двата материала. Да, за твое сведение променливия ток в проводник е ток на проводимост, независимо че не можеш да го измериш. Разликата е във вида на движението, спинално и орбитално в кристалната решетка, както и наличието на свободни електрони. И ако ти идва сложна темата не влизай в нея, вместо да обиждаш. Мисля, че не съм те оскърбил до сега, ама ти прекали.
« Последна редакция: Юни 02, 2014, 07:55:09 am от Maistora52 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #216 -: Юни 01, 2014, 08:13:06 pm »
добре врановски, след като има ток на проводимост (както заявявате), обяснете тогава защо във еднопроводната система има нулева консумация! на енергия от консуматора включен на изхода (спрямо захранващия източник)?
« Последна редакция: Юни 01, 2014, 08:23:46 pm от x_name41 »

врановски

  • Гост
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #217 -: Юни 01, 2014, 08:28:23 pm »
Когато има кондензатор, свързан за проводник има и ток на проводимост. В проводника котетата дето ги беше показал, скачат напред и назад, тоест има линейна вибрация, а при диелектрика скачат нагоре и надолу, само по спина. Затова, при проводника има загуби, а в диелектрика приходи :)

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #218 -: Юни 01, 2014, 09:16:50 pm »
... а кибиците само критикуват, вместо да направят някои от експериментите.
А случайно да ти е минало през междуушното пространство (не смея да го нарека глава), че тези кибици работят теоретично и практически по собствени теми! И съответно не мислят да си разсейват силите по неясните Ви указания за изпълнение!
А на теб какво ти пречи да експериментираш? Направи два - три опита за да разбереш, че това което го пише по книгите не расте по нивите! Без малко труд ще продължиш да си живееш в заблуждение! Кой тука само развива кухи теории?

врановски

  • Гост
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #219 -: Юни 01, 2014, 09:55:29 pm »
Нали вече обясних, едното движение е възвратно постъпателно, поради свободните електрони и възможността им да се движат по посока на изменението на напрежението, а при диелектрика няма свобода и затова само по спина се ускорява и забавя. В първия случай има инерционни загуби, които се трансформират в топлинни. Всъщност това вече го обяснявах и преди, би трябвало да е ясно.
 Още в началото казах, че това е хипотеза, която на мен ми се струва достоверна и потърсих помощ за електрониката, защото не съм специалист. Само mi 68, работи. Аз нямам претенции да е вярна хипотезата и не задължавам никого да похарчи труд или пари, но поне уважавайте усилията на тези, които се заеха да свършат нещо.
« Последна редакция: Юни 02, 2014, 07:59:11 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #220 -: Юни 01, 2014, 11:17:45 pm »
Здравейте колеги,
Споделям идеята на колегата Врановски за спина. Доразвивам идеята, че спина може се групира, ляво или дясно. То този извод ме доведоха днешните експерименти. Трябва ми почивка за анализ на данните от опитите, нови сили за нови опитни постановки.

врановски

  • Гост
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #221 -: Юни 02, 2014, 07:20:01 am »
Привет mi68,
Художниците също рисуват, рисуват, пък се отдалечат за да видят цялата картина. :). Докато си почиваш искам да обсъдим една такава постановка. Идеята на ppipiica
от два дена не ми излиза от главата. Какво имам предвид:
Мисля си, че Капаген 100 е прекалено немощен. Всъщност от един толкова голям ТТ, той вади едва трийсетина киловата. Или конструкцията е само за да се демонстрира СЕ, или нещо е объркано.
Идеята за два насрещни ТТ ме наведе до една друга аналогия за близост на принципите. Ако си представим двете стоящи и удрящи се вълни и това, че се въртят в противоположни посоки изниква картината на Тестатика. Тук обаче дисковете са направени от въздух. Тази картинка сън не ми дава. :)
Донякъде това правят и руснаците с бифилярни намотки, но и това е недостатъчно осъзнато или необяснено, а от там и неефективно. Може да помислим заедно за електрическата част при Тестатика. Там четките свалят електричество и се трансформира за потребление. Ако ние накараме единия ТТ да разтоварва другия, можем на входовете да получим променливо напрежение и самозахранване. Технически обаче ми е мъгла. Моля те за помощ.
« Последна редакция: Юни 02, 2014, 08:00:37 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #222 -: Юни 02, 2014, 08:15:56 am »
Врановски и особено X_name41 нарушават общоприетия уважителен тон.
Същите нямат право да публикуват 30 дни.
« Последна редакция: Юни 04, 2014, 12:47:11 pm от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #223 -: Юни 07, 2014, 10:42:00 pm »
Здравейте,
Тази схема даде добри резултати. При бифилярна намотка има резонанс с удвоена честота на следване на импулсите. В палачинкова бифилярна намотка може се направи само центростремително движение на тока.
Правих опит но съществен ефект не получих, отдавам го на слабия ток в опита.
« Последна редакция: Юни 08, 2014, 08:04:06 am от Maistora52 »

Неактивен miro13

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #224 -: Юни 08, 2014, 12:34:19 am »
Здравейте момчета.Мисля,че тук е  ::) http://prezi.com/5u4p81mxrstx/no-lenz-but-resonance/   Точно това е .
« Последна редакция: Юни 08, 2014, 12:38:16 am от miro13 »