Автор Тема: Компилация Барбоса - Тесла  (Прочетена 223686 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #75 -: Май 22, 2014, 08:00:23 pm »
На мен също не ми харесват искровиците - има рентген там, както и всякакви микровълни дето не са най-хубавото нещо за организма. Но това е засега работещият практически начин /поне при тока/ да се разделят двете електричества - топлото и хладното, от общия поток за който Ед Лийдскалнин казва че се състои от магнитни монополи, движещи се спираловидно един срещу друг. Както и да е.
Относно магнитния гасител само да добавя /за да изчерпим тоя патент на Тесла/ - ако се загледате по-отблизо в пространството между магнитните остриета и електродите, ще видите че там може да се впише сфера. Това не е случайно. Всяко острие формира сферично оргонно поле на върха си, което е с вид като малко топче. В зависимост от масата и формата на предмета, то може да е като пинг-понг или сачма. Освен от формата размера на "топчето"зависи и от вида и силата на евентуална активация на предмета /острието/. При различните напрежения и др. параметри на тока с които Тесла е експериментирал, съответно тази сфера е различна по размер и е съвсем логично Тесла да е оставил нещата регулируеми за да опира винаги металът в "повърхността" й - както се и наблюдава на схемата. Айде, за ел. контакти е нормално за да се регулира искрата, но защо за магнитните остриета /ще каже нормалният ел-техник/?  ;) Затова - за реглаж по отношение на енергийната сфера, която всъщност се явява мястото където се преобразува оргона в хладно електричество, индуцирано в сегментирана медна повърхност чрез електрорадиантния ефект.

Ако искате малко да се поупражнявате, свийте един голям конус от картон или каквото там имате - оризова хартия, дори вестник. Подгънете ъглите отдолу или ги изрежете, за да стои вертикално с острието нагоре. После го сложете срещу тъмна стена със странично осветяване и гледайте около върха му. Най-вероятно ще видите с очите си енергийната сфера с размер на топче за пинг-понг при конус с височина около 70-80- см. Не е трудно, иска малко упражнение и да не се взирате пряко във върха, а леко разсеяно. Пробвайте - топчето се усеща и с ръка. Това може да го приемете и като начални стъпки в Тесла технологията  ;D

Поздрави!

ПП
А емоционалния срив се лекува с ядене, алкохол и жени - доказано!  ;D ;D ;D
 
« Последна редакция: Май 23, 2014, 07:53:24 am от Maistora52 »

Velektra

  • Гост
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #76 -: Май 22, 2014, 08:04:49 pm »
Здравей, caduceus!
Смяташ ли, че разказа за това как Тесла е открил тази енергия (радиантна, хладна и т.н.) е идеализиран и е станал като народна приказка?
Какво имам предвид.
Както пише всичко е започнало от това, че като дръпнели шалтера и огромната енергия потичала към по-тесните проводници се получавала светкавица, после гръм, често умирали по 1-2-ма оператори, които са близо до шалтера и след това тока спокойно си тръгвал по проводниците.
Тесла искал да провери точно това и да разбере какво става!
Дълго време опитната му установка била само: динамо, шалтер и проводник накъсо!
Първия път дърпа шалтера, проводника направо се разпрашава от силния ток и Тесла почуствал силни (дори като механични ) удари по тялото. Първото, което се е сетил, че частиците от разпрашения проводник са се врязали в тялото му. Даже се съблякъл и проверил, но не открил нищо.
След това, за да се предпази слага стъклена преграда (значи още мисли, че нещо механично го удря!). И пак само: динамо-шалтер-проводник накъсо. И пак получава удар.
След съмненията за механични удари идват съмненията за електромагнитни.
Тесла слага за предпазване медни заземени плочи. Крие се доколкото може зад тях, защото пак РЪЧНО трябва да дърпа шалтера. И пак получава удар по тялото.
За да измерва какво става той чак тогава прави механични прекъсвачи (шалтери), които са с някаква "мижава" честота. Но поне се отдалечава от проводника и пак обаче получава удари!
ЧАК след това механичните прекъсвачи ги слага на двигатели за увеличаване на честотата. Даже прави два двигателя да се въртят срещуположно за удвояване на честотата.
Но забележете още сме на: ДИНАМО-ШАЛТЕР–ПРОВОДНИК НАКЪСО! Няма искрище, няма магнити и тесла трафове!
При така повишената честота на отваряне и затваряне на шалтера, Тесла забелязва, че болежките намаляват, но ЕНЕРГИЯТА си я ИМА из лабораторията и нямал къде да се скрие от нея. И важното е, че не намалявала с разстоянието от пораждащата я система!
ЧАК след това Тесла прави искрището с цел да увеличи честотата на импулсите, защото двигателите дори и насрещно не можели да направят достатъчно висока честота. А искал да увеличи честотата, защото вижда, че така изчезват болките. Искрището за Тесла първоначално е бърз аналог на ключа (шалтера) за подаване на напрежение към проводника накъсо.
Още няма магнити!
Спирам дотук.
Ако това е вярно, а не е идеализация и разкрасяване на част от живота на Тесла, то тогава каква е тая енергия, която той усеща. Болезнено при ниски честоти, а с увеличаване на честотата не се усеща вече от човек толкова болезнено, дори създавала чувство на безпокойство. А при по-високи честоти действала топлинно в/у човешкото тяло, а при още по-високи честоти създавала хлад.
Лично мен ме интересува тая енергия.

Може би магнитите за които говори caduceus са като концентратор за по-бързото й производство.
Но се обърквам и не разбирам дали чрез магнитите се получава същата енергия, която Тесла почуствал болезнено (заради ниските честоти) когато имал само: динамо, шалтер и проводник накъсо?
Или всичко това е красива приказка?

П.П. При Грей не се виждат магнити или не ги е показал в патента?
« Последна редакция: Май 23, 2014, 07:49:22 am от Maistora52 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #77 -: Май 22, 2014, 08:09:51 pm »
На мен също не ми харесват искровиците - има ренген там, както и всякакви микровълни дето не са най-хубавото нещо за организма. Но това е засега работещият практически начин /поне при тока/ да се разделят двете електричества - топлото и хладното, от общия поток за който Ед Лийскалнин казва че се състои от магнитни монополи, движещи се спираловидно един срещу друг. Както и да е.
Относно магнитния гасител само да добавя /за да изчерпим тоя патент на Тесла/ - ако се загледате по-отблизо в пространството между магнитните остриета и електродите, ще видите че там може да се впише сфера. Това не е случайно. Всяко острие формира сферично оргонно поле на върха си, което е с вид на като малко топче. В зависимост от масата и формата на предмета, то може да е като пинг-понг или сачма. Освен от формата размера на "топчето"зависи и от вида и силата на евентуална активация на предмета /острието/. При различните напрежения и др. параметри на тока с които Тесла е експериментирал, съответно тази сфера е различна по размер и е съвсем логично Тесла да е оставил нещата регулируеми за да опира винаги металът в "повърхността" и - както се и наблюдава на схемата. Айде, за ел. контакти е нормално за да се регулира искрата, но защо за магнитните остриета /ще каже нормалният елтехник/?  ;) Затова - за реглаж по отношение на енергийната сфера, която всъщност се явява мястото където се преобразува оргона в хладно електричество, индуцирано в сегментирана медна повърхност чрез електрорадиантния ефект.

Ако искате малко да се поупражнявате, свийте един голям конус от картон или каквото там имате - оризова хартия, дори вестник. Подгънете ъглите отдолу или ги изрежете, за да стои вертикално с острието нагоре. После го сложете срещу тъмна стена със странично осветяване и гледайте около върха му. Най-вероятно ще видите с очите си енергийната сфера с размер на топче за пинг-понг при конус с височина около 70-80- см. Не е трудно, иска малко упражнение и да не се взирате пряко във върха, а леко разсеяно. Пробвайте - топчето се усеща и с ръка. Това може да го приемете и като начални стъпки в Тесла технологията  ;D

Поздрави!

ПП
А емоционалния срив се лекува със ядене, алкохол и жени - доказано!  ;D ;D ;D
caduceus, не е коректно подобно отношение от ваша страна, тъй-като хем продължавате да пишете измислици - премислици (както някои други колеги), хем се отнасяте несериозно и подигравателно когато става въпрос за сериозни неща, жалко че нещата се развиват по подобен нелеп начин, това е главната причина форумът да затъва във негативна светлина, освен това е индикатор че липсват разбрани хора просто. Изключително мразя и ненавиждам подобно отношение от ваша страна, тъй-като то не е градивно а деструктивно
« Последна редакция: Май 22, 2014, 08:17:02 pm от x_name41 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #78 -: Май 22, 2014, 09:22:37 pm »
x_name41
Нищо подигравателно няма в това което говоря, за това последното с лечението на емоционалния стрес просто се пошегувах и се извинявам, ако съм ви засегнал лично.
Относно другото - няма измислици и т.н., това е реалната Тесла технология така както я е практикувал автора й, а че вие я виждате така си е ваш проблем. Казах ви, че няма да ме разберете всички - и не е нужно, аз пиша за тези които основно четат и после си проверяват на практика нещата. Ако сте чували за ефект на формата, това е А и Б на оргониката - пасивните концентратори като конуси, пирамиди и прочее. Който иска ще намери доста литература по въпроса.

Velektra
Абсолютно си прав за всичко което говориш. Основното е рязкото прекъсване на тока когато тече по веригата, тогава се получава един вид хидравличен удар и нормалния топъл ток спира, а хладния избликва от краищата на отворената вече верига, понеже е с флуидна природа. Така се разделят двете неща - но за да има ефективност, е добре да има и още нещо. Едно от тези доп. неща е магнитната стимулация или метод за натрупване на оргон в зоната на прекъсване. Другото е един еди-какъв си елемент от старата ел-техника, казвал съм го нееднократно и пряко дори тук, но няма сега да се повтарям щом никой не е чул. С малко добро желание ще намерите в постовете ми какво е и защо работи.
Тесла е усещал естествено електрорадиантния ефект върху себе си - нищо друго. Основните му пособия са динамо, механичен комутатор, специфични бобини и специфични кондензатори. Резонанс, механичен, електрически и молекулярен /масов/, както и подходяща форма на елементите. Това е.
Грей ползва кондензаторната и комутационната част от технологията. Приносът му е в т.нар. ток на диелектрика, който е всъщност оргонен ток, акумулиран основно в пластмасовата дебела средна част на мотора му. За която се чудят доста репликатори за какво е  :) Но това е друга бира, не е същинската Тесла технология и е негов принос. Както и приносът на Дон Смит е в принципа на извличане на енергията чрез локално нарушаване на енергийното поле. Той си го и пише в ПДФ-а, в който обяснява технологията си. Всички те са великани на мисълта и действието, а ние сме само скромни последователи. Но за да видиш надалече, трябва да си стъпил на раменете на великаните - както е казал един мъдър човек по време на награждаването си с Нобелова награда 

Поздрави!
« Последна редакция: Май 23, 2014, 07:59:03 am от Maistora52 »

Неактивен sabaka808

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 67
  • Пол: Мъж
  • Живей за мига работи за кеф!
  • Скайп: sabaka 808
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #79 -: Май 22, 2014, 09:28:24 pm »
Оффффффффффф - има много полезни елементи тук ,но си е общо взето ПО-ПО- НАЙ!

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #80 -: Май 22, 2014, 09:31:42 pm »
Здравейте! Не търсете СЕ в Тесла трансформатора, там такава няма, той е само един от компонентите, които създават условия за получаване на СЕ. А именно „електростатично високоволтово поле“. Такова поле може да се получи и с Качер на Бровин, много по-лесно, защото качера не се нуждае от никакви настройки, като тръгне, автоматично е в резонанс и е много по-икономичен. Това е по единия от принципите за получаване на СЕ, който съм описал подробно в предните ми постове и няма да го повтарям.
  Другия принцип, който също съм описал, е умножител на електрическа енергия, при който вече високото напрежение се получава вследствие работата на генератора, а не се прилага при стартиране, както в предходния принцип. Тук става въпрос за еднопосочни импулси, които циркулират в затворена система и при всеки импулс енергията в кръга се наслагва и умножава, като може да стигне до безкрайност. Консумацията винаги е постоянна, да речем 40 вата, но винаги трябва да я има, докато в кръга може да се движи енергия от порядъка на стотици киловати и повече. Малка част от тази енергия се връща за самозахранване , а останалата отива към товара.
    caduceus е прав, абстрахирайте се от съвременната физика, четете стари книги и правете повече експерименти. Пак питам, коя сила създава обратната ЕДС в бобината и защо? Коя сила кара кондензатора да се зарежда при тока на разместване и защо? Дори тази енергия на обратната ЕДС да е 0,8 процента от вложената, тя е чиста аванта и при правилна комутация може да се постигне безгранична енергия, стига да издържат елементите и да не се запалят.
    Ефира (Етера) е вещество, което е навсякъде около нас и в космоса и оказва своето налягане върху материята, изгражда я и я държи в равновесие. Ако няма ефир, цялата материя ще се разпадне моментално.
    А за разните електрони, позитрони, кварки и подобни термини имам, само един въпрос, къде ги видяхте тези неща бе хора, за да ги видя и аз. Докато съвременната наука използва магьоснически термини, като „ електрона изчезва и се появява не знам си къде“ прогрес няма да има. Имам чувството, че тези хора ги е обхванало тотално масово заблуждение или това се прави целенасочено. Не отричам истинските постижения на науката, но те са много малко.
   x_name41 също е прав, трябва повече да се вглеждаме в механизмите на природата и да се опитаме да ги копираме.
« Последна редакция: Май 23, 2014, 08:04:01 am от Maistora52 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #81 -: Май 22, 2014, 10:05:56 pm »
Здравейте! Не търсете СЕ в Тесла трансформатора, там такава няма, той е само един от компонентите, които създават условия за получаване на СЕ. А именно „електростатично високоволтово поле“. Такова поле може да се получи и с Качер на Бровин, много по-лесно, защото качера не се нуждае от никакви настройки, като тръгне, автоматично е в резонанс и е много по-икономичен. Това е по единия от принципите за получаване на СЕ, който съм описал подробно в предните ми постове и няма да го повтарям.
не сте прав mito_kupona, защото във предния си пост показах нагледно разликата между качер и ТТ, трябва да сте сляп или не знам си какъв за да не го видите и разберете, всякакви други интерпретации са глупост и излишно усложняване. При качера има само един резонанс (с разпределени параметри), който не може да докара такъв силен заряд като ТТ, колкото и да се опитвате, каквото и да правите по него, при ТТ има два резонанса (резонанс в резонанса), при него формирането на голям електростатичен заряд се формира благодарение на електромагнитния резонанс (реактивната енергия), тя се преобразува в електростатичен заряд, бях отбелязал в предните си постове че каквото искаме да получим на изхода трябва да го имаме още на входа а качера не отговаря на това условие, тъй като източника на неговата енергия е захранващия източник, докато източникът за ТТ е електромагнитния резонанс, за останалото което пишете също не сте прав
« Последна редакция: Май 23, 2014, 08:06:57 am от Maistora52 »

Velektra

  • Гост
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #82 -: Май 22, 2014, 10:57:09 pm »
Не мога да разбера четете ли, не четете ли?
Ако приемем, че това което съм прочел е измислица и заблуждение, тогава и аз ви заблуждавам за което се извинявам.
Стана като литературни четения. Но явно някои колеги не им се чете.
.... След като Тесла открива радиантната енергия (предния пост разказах как е станало) той я получава директно в първичната намотка. Но в началото тя не е била и първична, защото още не имало вторична. Тесла е заменил проводника който е включвал накъсо и се е разпрашавал от силния ток с по-дебел. След това чак прави няколко навивки с него и вижда че енергията се усилва. След това поставя цяла медна тръба в тая бобина (3-4 навивки). Вижда че в края на тръбата напрежението е много по-голямо. Не зная как се е сетил, но сегментира медната тръба (реже я на отделни пръстени). Вижда, че така напрежението в края става още по-голямо. Прави сегментите още повече на брой и по-тънки. Напрежението е още по-голямо. Тогава пак се сеща (за кой ли път) да замени медните сегменти като навива тънък меден проводник, като всяка витка имитирала един меден сегмент. Уморих се да пиша. Това всичко е написано. Прочетете го!
В крайна сметка Тесла вижда че всички формули и сметки които са за другите трансформатори, тука не важат.
Тука НЯМА НИКАКВИ ЕЛЕКТРО–МАГНИТНИ неща. НЯМА ПРЕВРЪЩАНЕ НА ЕЛЕКТРО–МАГНИТНИ в ЕЛЕКТРОСТАТИЧНИ!
Има усилване на радиантната енергия от първичната намотка. Тя тече по повърхността на проводника на вторичната намотка. Няма ток във вторичната. Няма магнитни полета. Енергията тече и облива вторичната като несвиваем етерен газ.
Тази енергия я има още в първичната, но Тесла иска да я предава на далечни разстояния и затова я усилва с ТТ, концентрира я на върха му и я разпространява.

Извинявайте, ако съм ви излъгал и подвел!

П.П. caduceus, благодаря за отговора!
« Последна редакция: Май 22, 2014, 11:00:55 pm от Velektra »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #83 -: Май 22, 2014, 11:14:38 pm »
Не мога да разбера четете ли, не четете ли?
Ако приемем, че това което съм прочел е измислица и заблуждение, тогава и аз ви заблуждавам за което се извинявам.
Стана като литературни четения. Но явно някои колеги не им се чете.
.... След като Тесла открива радиантната енергия (предния пост разказах как е станало) той я получава директно в първичната намотка. Но в началото тя не е била и първична, защото още не имало вторична. Тесла е заменил проводника който е включвал накъсо и се е разпрашавал от силния ток с по-дебел. След това чак прави няколко навивки с него и вижда че енергията се усилва. След това поставя цяла медна тръба в тая бобина (3-4 навивки). Вижда че в края на тръбата напрежението е много по-голямо. Не зная как се е сетил, но сегментира медната тръба (реже я на отделни пръстени). Вижда, че така напрежението в края става още по-голямо. Прави сегментите още повече на брой и по-тънки. Напрежението е още по-голямо. Тогава пак се сеща (за кой ли път) да замени медните сегменти като навива тънък меден проводник, като всяка витка имитирала един меден сегмент. Уморих се да пиша. Това всичко е написано. Прочетете го!
В крайна сметка Тесла вижда че всички формули и сметки които са за другите трансформатори, тука не важат.
Тука НЯМА НИКАКВИ ЕЛЕКТРО–МАГНИТНИ неща. НЯМА ПРЕВРЪЩАНЕ НА ЕЛЕКТРО–МАГНИТНИ в ЕЛЕКТРОСТАТИЧНИ!
Има усилване на радиантната енергия от първичната намотка. Тя тече по повърхността на проводника на вторичната намотка. Няма ток във вторичната. Няма магнитни полета. Енергията тече и облива вторичната като несвиваем етерен газ.
Тази енергия я има още в първичната, но Тесла иска да я предава на далечни разстояния и затова я усилва с ТТ, концентрира я на върха му и я разпространява.

Извинявайте, ако съм ви излъгал и подвел!

П.П. caduceus, благодаря за отговора!

след като не е нито електромагнитна, нито електростатична, въпросната радиантна енергия както посочвате би трябвало да е етерна?, нещо обаче някак не се вързва, хем е етерна енергия, хем радиантна?, а ефира не е ли етер?, и какво е радиантна конкретно?, каква природа има?, какво представлява след като не е статика?, във статията и интерпретирането и смятам има нещо сбъркано, нарочно е възможно да е направено така за да не се разбира и да обърква хората като не води до нищо конкретно и съществено от практична гледна точка. Не е както във статиите които посочвам, там те са опитно демонстрирани многократно и резултатът от демонстрациите показва нагледно това което е описано в тях едно към едно, ако беше така и за тази статия която посочвате досега да сме получили подобен ефект и да сме го разбрали, но уви продължаваме да си блъскаме главите над йезуитско поднесени понятия като ефир, етер, радиант, скалар, и др. подобни, като даже ги объркваме и омешваме наляво и надясно без да сме наясно за какво иде реч
« Последна редакция: Май 23, 2014, 08:15:01 am от Maistora52 »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #84 -: Май 23, 2014, 12:17:33 am »
Няма смисъл да се делят понятията. Ефир, етер, радиант, од, оргон, чи, прана и т.н. си е все едно и също. Може би объркването идва от това, че тази енергия може да се държи както като обикновен стелещ се газ, така и като лъчене (устремени потоци). Аз виждам нещата като динамичен етер, който освен в хомогенно, може да бъде и в силно нехомогенно състояние - етерни сгъстявания, концентрации, както и взаимодействия между различните етерни потоци предимно чрез спираловидни движения. Няма замръзнал като твърдо вещество етер, който предава някакви си вълни, има постоянна динамика, движение, съзидание и разрушаване в един неспирен процес. Жива система.
Колегата Врановски пита за маса и заряд на етероните. За такова нещо не може да се говори, защото тези ефирни неща (хайде да не ги наричаме частици) създават електрическите, магнитните, гравитационните, както и ядрените сили. Те са поднивото, което буквално сътворява всички видове взаимодействия и материя в природата. В темата за СК има хубав пример с пламъка на свещ - виждаш хубав стабилен пламък (субатомна частица), който си гори спокойно, но не виждаш взаимодействащите си кислород и парафин (етероните), които всъщност захранват пламъка и го карат да съществува в стабилно състояние. Също така не смятам за коректно да се гледа на пространството като "изкривено". Пускам красноречив цитат на Тесла:

“Смятам, че пространството не може да се изкриви по простата причина, че то няма свойства... Да приемем, че пространството се огъва при наличието на масивни космически тела, е все едно да твърдим, че нещо влияе на нищо. Аз самият не мога да приема такова виждане.”

Това, което изглежда като изкривяване, е всъщност отклоняване на светлината от неспирния етерен поток, който се влива с голяма сила в масивни космически тела. За разкъсване на континуума също не може да става въпрос просто защото няма такъв. Дори Стивън Хокинг скоро заяви, че черни дупки, в смисъла, в който до сега са разглеждани, не съществуват. В природата няма такива парадокси като сингулярности и безкрайно големи енергии (каквито се смяташе, че има в ЧД), това са по-скоро някакви математически несъвършенства в теориите, които теории всъщност трябва изцяло да се преразгледат. Провеждани са симулации от суперкомпютри, които сочат, че ако има голи сингулярности в космоса, то цялата вселена ще се самоунищожи.
Постигани са силни отклонения на светлината, ефект на затъмнение, както и пълна невидимост чрез технологията на В. Гребенников. Ако сингулярностите съществуваха, то неминуемо такава щеше да се формира при тези опити и то с катастрофални последици. Очевидно не се е случило :)
Както казва Кадуцеус, нещата стоят доста по-различно от общоприетите.

ПП. Днес си поиграх малко в гаража с малкия ТТ за получаване схемата от моята скица, засега без резултат. Ще видя какво може да се промени/подобри.
« Последна редакция: Май 23, 2014, 08:20:35 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #85 -: Май 23, 2014, 08:29:23 am »
hyparh, просто ти се покланям! 8) 8) 8)
Излишно е вече да те цитирам, защото някой може да ме обвини във фенство (култ към личността).
Толкова си прав, и толкова дълбоко си навлязъл в "нещата", че май ще взема да събера всичките ти постове на едно място и да ги оформя като книга - настолен наръчник за начинаещият изобретател (най-общо - защото теорията и обмислянето с една йота предхождат експеримента).

Последният ти пост трябва да се превърне за четящите тук в нещо като "Символът на Вярата" за християните! - съветвам всички да си го препишат и да го четат по три пъти на ден - да медитират върху него и да се надяват на Просветление!

Неактивен sabaka808

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 67
  • Пол: Мъж
  • Живей за мига работи за кеф!
  • Скайп: sabaka 808
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #86 -: Май 23, 2014, 08:43:03 am »
Eхеее - много я разпънахме пак! Дебатите преливат , а основни конструктивни предложения и разсъждения няма.Предлагам да се съсредоточим братлета. Като се опитваме да отговаряме на въпросите ! Къде има свободни електрони ? Къде концентрацията им е най-голяма? При изчерпване на свободни електрони възможен ли е страничен прилив? Как да ги улавяме ефективно? С минимум усилия и максимум резултати. Свободни електрони има във въздух, почва и вода - три вида капани са необходими. Предлагам да насочим дебатите върху тези въпроси! Извинете ме ако ви досаждам!
Прави ли ви впечатление анодната защита в енерго-спестяващите бойлери -обикновен меден прът в течаща вода -не улавя ли електрони? Защо са земните преди електромерите  - Компенсират ли загубите на напреженовата бобина в електромера?
Редуват ли се поцинковани заземления с медни плочи - аноди при високо-волтовите далекопроводи от 220-400 kv?
« Последна редакция: Май 23, 2014, 12:21:42 pm от Maistora52 »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #87 -: Май 23, 2014, 10:50:00 am »
Ето една книжка от извора от 1901 година. Как се прави ТТ, бобина на Румкорф и други. Опитах да я кача, но не се получава и затова качвам само корицата. Може да я намерите в нета и да си я изтеглите, защото тази книжка е безценна. Има подробни данни, как се правят посочените устройства, как работят и т.н.
« Последна редакция: Май 23, 2014, 11:14:07 am от mito_kupona »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #88 -: Май 23, 2014, 12:00:30 pm »
What the heck? :D Е, Майсторе, нямаше нужда от такъв бууст на рейтинга :) Кажи-речи нещата си ги повтарям, в което няма лошо - повторението е майка на знанието. Аз самият така си опреснявам нещата. Все пак не смятам да засягам повече темата, има какво и къде да се чете по нея. Разбира се, ако възникне интерес и въпроси, съм отворен за дискусии.

Поздрави

ПП. mito_kupona, книжката е интересна, заслужава си да се прочете.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #89 -: Май 23, 2014, 12:25:10 pm »
Спо-о-ко! Всичко е ОК!
Hiparh, не може класици в теорията да имат по-нисък рейтинг от някои "пеперудоцветни"!  :) :) :)
Мито, колко мегабайта и в кой формат е книгата?
Въпреки ограниченията на сървъра, май трябва да се повдигне лимита за качване. Ще търсим решение.