Алтернативни енергоизточници > Други генератори на електрическа енергия

Компилация Барбоса - Тесла

<< < (7/51) > >>

Иван Димов:
   Velektra, прочетох първата една трета от материала. Чел съм нещо подобно в "Изгубените открития" на Джери Василатос. Виж сега моето обяснение. Представи си, че имаш голям съд (балон) със сгъстен въздух и искаш да го изпразниш през дълъг и тесен тръбопровод. За целта отваряш вентил (кран) и нека приемем, че се отваря внезапно. Въздухът в дългия и тесен тръбопровод има някаква инертност, т. е. трябва му време за да се задвижи с нужната скорост. При това положение, в началото на процеса имаме голям градиент на налягането в тръбата. Нека съдът е с налягане 100 атмосфери. В първите микросекунди при отварянето на вентила въздухът в началото на тръбата започва да се ускорява, но въздухът на 10-тия метър на тръбата още е неподвижен и с налягане равно на атмосферното. Така градиентът на налягането е 100 атмосфери делено на 10 метра, равно на 10 атмосфери на метър. В по-следващ етап от времето въздухът в тръбата е неподвижен на 100-ния метър и там налягането му е равно на атмосферното. Така в този момент от време градиентът на налягането е 100 атмосфери делено на 100 метра, равно на 1 атмосфера на метър. И така виждаме как с времето градиентът на налягането спада. Това е възможно понеже флуидът е свиваем. Същото става и в проводниците с ток. Там имаме електронен газ. Електрическото напрежение е аналог на налягането и нека е 100 kV. Така в първите микросекунди на включването имаме интензитет в проводника 100 kV делено на 10 метра, равно на 10 kV / m. В следващ момент интензитетът Е намалява и става 100 kV делено на 100 метра, равно на 1 kV / m. Интензитетът Е - това е силата, която действа на единица заряд или E = F / q. Затова в началото на включването електроните се ускоряват твърде много. Тогава интензитетът (силата) е твърде голям и после спада до установеното ниво. Така се обяснява, а не чрез разтягане на "локуми".
   За Тесла трансформатора - това е най-обикновен трансформатор, само че без железен магнитопровод. Максималната му магнитна индукция В може и да е по-малка, примерно 0.1 Тесла, но при честота 1 MHz имаме голямо dB/dt, оттам голямо dФ/dt или голямо напрежение. Характерното е голямото напрежение на върха на дългата бобина, което разлюлява ефира (надлъжни вълни). Този процес бих го сравнил с този на бутало в коляномотовилков механизъм. Имаме възвратнопостъпателно движение на буталото, което разлюлява въздуха (отгоре цилиндъра е отворен към околната среда). Предполагам диаметърът на бобините трябва да е различен ако се използва принципът на "разцепената" тръба (пулверизатор).
   И накрая да разграничим напрежението от тока. Напрежението е промяната на тока. Напрежението е в пряка връзка с интензитета Е (V / m), а той е Е = - dA/dt. Казано с думи, интензитетът е промяната на общия ампераж (ток) за единица време. Или, колкото по-бързо се променя общия ток (на всички навивки) в едната бобина на трансформатора, толкова по-голям интензитет (по-голямо напрежение) ще има във вторичната бобина. Токът и напрежението са свързани, защото напрежението е силата, която ускорява зарядите, а ускоряването на зарядите е промяна на тяхната скорост, което е промяна на тока. Може да се напише и така U = dI / dt, което с думи е: Напрежението е промяната на тока за единица време. То има и една такава формула U = L . dI / dt, където L е индуктивност на бобината. Съвсем друго е, когато имаме съпротивление (триене) в проводник. Тогава формулата е U = I.R. Тук напрежението е отново силата, с която се бутат електроните по проводника, токът е постоянен (при постоянно напрежение) и означава постоянна скорост на придвижване на заряда по жицата. При постоянен ток, колкото е по-голямо съпротивлението (триенето), толкова по-голямо трябва да е и напрежението (силата). Аналог може да се направи с маховик (въртящ се диск). При постоянна скорост на въртене (постоянен ток), колкото триенето (съпротивлението) в спирачката на диска е по-голямо, толкова по-голяма сила (напрежение) трябва да приложим за да поддържаме постоянно въртенето.

врановски:
Здравейте, вие сън не сте спали пък аз да унищожа Земята :D
Ще се опитам малко да допълня и доизясня какво съм имал предвид.
Както знаете в ускорителите ТОКАМАК и тези в ЦЕРН ускоряват частици и ги блъскат за да гледат к,во става? Става, че частиците са инертни и трудно се ускоряват до високи енергии. Природата повдига енергията чрез спинално ускоряване и малко орбитално за гравитационно равновесие. Който е чел за антигравитация знае, че въртене по две перпендикулярни оси води до левитация. Можете да направите прост опит: Вземете един лагер и го монтирайте на ос. Върху лагера монтирайте тежък метален диск. С бормашината развъртете диска държейки другия край на оста. Като се опитате да се завъртите на пета около своята ос ще видите ефекта. В едната посока тежестта се издига над вас, а в другата натежава. Това е инерционна антигравитация и е за обяснение на скоростите на планетите. Колкото масата е по-голяма и радиусът на орбитата от Слънцето по-голям, толкова по-малка ще е скоростта на въртене около оста й, разбира се валидно е и обратното. Силата на гравитацията се уравновесява с тази инерционна сила и планетата си седи на нейната орбита. Това беше за Майстора.
Сега да се върнем на електроните. Като ги възбудим се вдига спиналната скорост и гравитационно те се издигат в по-външна орбита. При това се увеличава и линейната им скорост. Понеже електрона има и заряд и магнитен момент, наблюдаваме увеличение и при тях. Тесла за разлика от ТОКАМАК ускорява и спинално и орбитално, и затова получава големи енергии на малко място. Този принцип е най- добрия. Напоследък учените се сетиха да енергизират електроните с лазер, тоест с фотони. Направиха най после и рентгенов лазер, който облъчва с фотони, с още по-висока енергия.

Как е при Тесла? - При резонанса при високи напрежения се образуват античастици - примерно позитрони. Те анихилират с електроните и се отделят гама фотони, но тъй като електроните са повече, остават свободни и поглъщат гама фотоните като се ускоряват. Това е същото като гама лазер, дето още не е направен.
Всяка микро експлозия ще образува вълна, предавана от електрон на електрон. Това наричам рециклиране и предаване на енергията. Разрушаването на една материя и превръщането й в друг вид квази частици, дава възможност да се произведе енергия и да се усвои чрез електрона като зарядоносител. Понеже реакцията е лавинна, става натрупване на заряд. При кълбовидните мълнии, които по същество са стоящи скаларни вълни се получава това. Те трупат заряд и маса поради липса на товар и в един момент пробиват пространството и потъват в друго измерение, демек сами си копат черната дупка. Това е за x- name 41. Това е стоящата скаларна вълна.
Тя също се нарича и гравитационна, точно поради способността си да усуква пространството и да измества вектора на гравитация. Нямам спор с г-н Кубрат Томов. Ако искаш да предизвикаш гравитационни вълни, трябва ти електростатичен потенциал. По своята същност стоящата скаларна вълна представлява надлъжна вълна или натрупване от гонещи се фазово изместени надлъжни вълни, задържани и уравновесени гравитационно в една обща орбита. На външен вид сте я виждали като кълбовидна мълния. При по-ниски потенциали тя не се вижда и живее в студена плазма.
Усукването на пространството и времевия лаг - Надлъжните вълни представляват периодично сгъстяване и разреждане на средата по оста на времето. Да не се бърка с пространствена ос. Изменението на плътността зависи само от честотата и може да възниква на едно ограничено място като например един тороид . Поради това си свойство на едно и също място могат да вибрират много вълни едновременно без да интерферират. Както виждате природните явления като урагани, торнадо, кълбовидни мълнии представляват гравитационно - електростатични взаимодействия, а те са доказано СЕ машини. Надявам се да не е нужно повече да теоритизираме, а да се заемем с техниката и технологията на СЕ.

x_name41:
колега врановски, отново поднасяте объркваща и неясна информация, сякаш чута от тук отам и смляна набързо набързо. Ето примерно за кълбовидната мълния аз пък съм чувал че представлявала гигантски макро атом, така поне обяснява г-н Кирил Чуканов, а вие твърдите че тя е "натрупване на гонещи се скаларни вълни", кое е общото между двете?, тъй-като ако беше така както посочвате такава кълбовидна мълния би могла да се създаде чрез използване на Тесла трансформатор, за изчезването и в черна дупка да не говорим, другият съществен момент е "гама излъчването" на Тесла трансформатора, на него ли се дължи негативното му въздействие върху човека примерно, когато е около него?. Вие освен това пишете за надлъжни вълни, но нали изяснихме че те всъщност са лъчи?, или съществуват и вълни, които стоят редом със надлъжните лъчи?, странно?. Ако можете да изобразите графично и ясно как изглеждат въпросните скаларни вълни, така както изглеждат електрическите силови линии между зарядите би било добре, същото нещо бихте могли да направите и за останалите неясни моменти като надлъжните вълни които представлявали периодично сгъстяване и разреждане на средата по оста на времето, но нали от същите тези надлъжни скаларни вълни е съставена кълбовидната мълния, която накрая пробивала във черна дупка?, ако може да се онагледи ясно би било добре

Ctah:
Здравейте!
 Много добре си "гукате" тука, ама трябва и нещо на практика!
А щом е на практика - значи съм АЗ! ;)

  Първо: Нямам СЕ, щото ала-бала и т.н!
   Второ: Престанете с тези обаждания и ЛС съобщения!
   Трето: Правете ТОВА, което интуицията Ви подсказва или опита!
   Четвърто: Не смесвайте уменията от университета или техникума с ТОВА, което правите!
   Пето: Експериментирайте, това, което мислите!
   Шесто: Не подценявайте ТРУДА на другите!
   Седмо: Не си мислете, че сте велики!
   Осмо: Действайте бавно, но сигурно!
   Девето: Отчайването е ВИД болест!
   ДЕСЕТО: Практиката показва по-добрият вариант!

Извинявам се ако прозвучава като десетте Божии заповеди, ама това е НЕ само реалността!
Това е реалното време в което живеем!

   А практически, нещата стоят ТАКА:

Радико:
колеги  x_name41, Врановски
относно кълбовидната мълния има тема тук в форума с информация за първото и заснемане с подходяща апаратура която регистрира от какво в същност се състой. Другото са глупости на търкалета. 
Колегата Врановски прави ми впечатление че смесваш много противоположни понятия като например етер с фотони в обясненията си. Не случайно пуснах темата за електричеството. какво е това студено електричество някакво друго явление коренно различно от ток в контактите ли е, съставна част от него ли е.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия