Автор Тема: Компилация Барбоса - Тесла  (Прочетена 222189 пъти)

врановски

  • Гост
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #165 -: Май 28, 2014, 09:34:14 am »
Здравей xname 41,
Дали правилно те разбирам. При електромагнитната индукция имаме ток в първичната намотка и напрежение се индуцира във вторичната със или без автотрансформаторна връзка.
При електростатичната индукция имаме напрежение в първичната и ток се индуцира във вторичната. Тоест, правилото е, при електростатичната индукция трабва да има фазова разлика между трептенето на първичната и вторичната, което е движещата сила на индуцирания ток. В първичната трябва да има резонанс и стояща вълна.
При безпроводно предаване на индукцията е необходимо наличие на подходящ капацитет и съпротивление във вторичната, за да се получи оптималната фазова разлика.
При еднопроводно капацитета е в първичната, а при трансформацията се получава фазова разлика от съпротивлението.
Ако разсъждавам правилно все повече ми харесва решението на Капанадзе с бифилярната намотка. Тя си има и съпротивление и капацитет. Вероятно дължината на дъгата наистина служи само за настройка на съпротивлението и да предпазва основния резонанс от реакцията на променливи товари.
В хода на тези мисли, ако се има предвид намотката на късо при Барбоса, то тя може да се разглежда като празна шайба- зъбчатка, с фазово изместени зъби спрямо задвижващата ос. Към тази зъбчатка можем да закачваме различни трансмисии. :)
« Последна редакция: Май 28, 2014, 10:54:18 am от врановски »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #166 -: Май 28, 2014, 03:13:31 pm »
Здравей xname 41,
Дали правилно те разбирам. При електромагнитната индукция имаме ток в първичната намотка и напрежение се индуцира във вторичната със или без автотрансформаторна връзка.
При електростатичната индукция имаме напрежение в първичната и ток се индуцира във вторичната. Тоест, правилото е, при електростатичната индукция трабва да има фазова разлика между трептенето на първичната и вторичната, което е движещата сила на индуцирания ток. В първичната трябва да има резонанс и стояща вълна.
При безпроводно предаване на индукцията е необходимо наличие на подходящ капацитет и съпротивление във вторичната, за да се получи оптималната фазова разлика.
При еднопроводно капацитета е в първичната, а при трансформацията се получава фазова разлика от съпротивлението.
Ако разсъждавам правилно все повече ми харесва решението на Капанадзе с бифилярната намотка. Тя си има и съпротивление и капацитет. Вероятно дължината на дъгата наистина служи само за настройка на съпротивлението и да предпазва основния резонанс от реакцията на променливи товари.
В хода на тези мисли, ако се има предвид намотката на късо при Барбоса, то тя може да се разглежда като празна шайба- зъбчатка, с фазово изместени зъби спрямо задвижващата ос. Към тази зъбчатка можем да закачваме различни трансмисии. :)
не врановски, фазовата разлика не зависи от съпротивлението, плюс това Капанадзе не използва бифилярки, а въпросът ми е отправен конкретно към колегата mi68

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #167 -: Май 28, 2014, 05:19:00 pm »
       Здравейте момчета. Темата е интересна и звучи като фантастика. Нищо де, фантастиката днес е реалност утре. На няколко пъти се напъвах да напиша нещо, но покрай тези балове все не успявах. За това се връщах да препрочитам, тъй като произвеждате толкова продукция всеки ден, че ако можеше да се изнесе, някой щеше да се замогне.
  Аз няма да внеса нещо ново, но според моите разбирания /а аз не разбирам от електричество и от Тесла/ някои неща стоят по-различно. Да си призная никъде в написаното до тук, не открих революционната идея. Кое е топлото и кое студеното електричество? Какво е йонно електричество? Защо ли то е с различен цвят /и това е новост за мен, че електричеството има  цвят/? Колегата ndm в пост 109 задава въпроса какво е положителен и какво отрицателен заряд. И на мен това ми е интересно. Дали няма и отрицателни сантиметри? Иначе ndm на акумулатора не му е нужно заземяване тъй като имаме пренос на електрони от едната към другата клема както ти ги наричаш, а те са си анод и катод и не са съвсем еднакви /нека не те заблуждават оловните „шапчици” на които пише + и – /Плюсът всъщност е оловен диоксид, а не олово и за реакциите които протичат на всеки електрод пише на много места. Mi68, ако микровълновата печка работи с така нареченото студено електричество, то тогава отново съм в заблуда. Според мен тя си работи с „обикновено” електричество, като създава  микровълни, които от своя страна въздействат върху молекулата на водата или по-точно кара връзките в тази молекула да трептят,  което води до загряването й. Няма вакуум, няма свръхпроводници. Колега ВРАНОВСКИ, не знам какъв смисъл влагате в понятието йон и йонно електричество. За мен йон е частица която отдавайки или приемайки електрон придобива заряд. Йоните служат за пренос на електрони /като металът в проводниците/ в електролити.
    А дали лампите светят само от трепет - не го разбирам. Светлината е вид енергия, която трябва да идва от някъде. За какво ли плащам за изразходван ток? Едва ли за трептене. Но може и да греша.
« Последна редакция: Май 29, 2014, 07:57:22 am от Maistora52 »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #168 -: Май 28, 2014, 05:53:13 pm »
Прекалено буквално ги възприемате тези знаци "+" и "-". Плюсът е място с по-малко токоносители (електрони/йони), а минусът - с повече. Имаме ли разлика в концентрацията на токоносителите в дадена среда или между две тела, то имаме и напрегнатост на полето (електрогравитационно), т.е. познатото ни напрежение. Просто за удобство е прието тези разлики в населеността да се наименуват с "+" и "-", отколкото да се каже например "мястото с по-малко електрони" и "мястото с повече електрони".
« Последна редакция: Май 29, 2014, 07:58:27 am от Maistora52 »

врановски

  • Гост
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #169 -: Май 28, 2014, 05:58:15 pm »
Либо, отключение пластины могло привести к уменьшению емкостного эффекта в отношение первичной обмотки катушки до такой степени, что уменьшилась сила тока, протекающего через нее, несмотря на то, что потенциал на клемме Tj индукционной катушки мог оставаться той же величины, а то и более. Либо, данный результат мог образоваться вследствие изменения фазы токов в первичной и вторичной обмотках, и последующей реакции. Но главным определяющим фактором является соотношение самоиндукции, емкости катушки С, пластины В , а также частоты тока. Однако повышенная яркость нити накала на Рис. 15а частично обуславливается нагревом разреженного газа в лампе, вызванном электростатической индукцией, которая, как было отмечено ранее, больше при отсоединенной пластине.

xname41,
не се сърди, прочетох за фазовата разлика от същия материал, а доколкото знам бифилярните намотки предизвикват фазови измествания. Та въпроса беше, дали фазовата разлика между първична и вторична и предизвиканата от това реакция може да задвижи ток във вторичната.

Здравей piton2012, не стига че плащаш за трептене, ами при това и некачествено. :) За цвета на дъгата е като всеки цвят, зависи от честотата на вълната ... от бяло пада към черно.
« Последна редакция: Май 29, 2014, 07:59:54 am от Maistora52 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #170 -: Май 28, 2014, 06:48:00 pm »
Либо, отключение пластины могло привести к уменьшению емкостного эффекта в отношение первичной обмотки катушки до такой степени, что уменьшилась сила тока, протекающего через нее, несмотря на то, что потенциал на клемме Tj индукционной катушки мог оставаться той же величины, а то и более. Либо, данный результат мог образоваться вследствие изменения фазы токов в первичной и вторичной обмотках, и последующей реакции. Но главным определяющим фактором является соотношение самоиндукции, емкости катушки С, пластины В , а также частоты тока. Однако повышенная яркость нити накала на Рис. 15а частично обуславливается нагревом разреженного газа в лампе, вызванном электростатической индукцией, которая, как было отмечено ранее, больше при отсоединенной пластине.

xname41,
не се сърди, прочетох за фазовата разлика от същия материал, а доколкото знам бифилярните намотки предизвикват фазови измествания. Та въпроса беше, дали фазовата разлика между първична и вторична и предизвиканата от това реакция може да задвижи ток във вторичната.

не, не се сърдя, но в случая просто би трябвало да нямаме движение на ток, а зарядите просто да вибрират насам-натам, и от това лампата да свети. За бифилярните намотки, честно да си призная ми е дошло до гуша, тъй-като във руския форум все тях споменават, и накрая нищо, но нека чуем и колегата mi68, тъй-като го уважавам поради известни съображения

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #171 -: Май 28, 2014, 07:24:27 pm »
   Разбира се hyparh, може и така да се каже, тъй като е възприето електронът да бъде с отрицателен заряд. Не разбрах, кой буквално разбира + и -, но няма значение, смятам, че никой тука не си представя движение на електрон към позитрон. Колега врановски, благодаря за руският цитат, но все пак аз гледах и видеото и слушах и ....не се убедих. Скоро гледах и едно друго русно произведение -"САМЫЙ Потрясающий ФИЛЬМ 2013". Прекалено дълъг разказ на един брадат чичак, който не казва нищо, но за сметка на това чертае "сложни" конструкции.

врановски

  • Гост
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #172 -: Май 28, 2014, 07:29:16 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=mvVN_xCUXHg
Това е по просто, тук разтоварващата намотка е директно върху усилващата.
Вторичната работи на чисто безпроводна индукция. Не съм виждал по-изчистена и грамотна изработка от тази, макар да мисля, че е по-добре разтоварващата да е над усилващата, а не върху нея. На мястото на максимума на вълната, там където Тесла поставя кондензатора, би трябвало да дава най-голяма мощност. Но и така е прекрасно. Най красивото е, че нацяло са избегнати дъгите. Авторьт обръща внимание, че заземлението се разяжда бързо. Предполагам, че това се дължи на срещата на двата вида ток на границата при смяната на средата, видовете/метал/.
Получава се ускорена електрохимична корозия.
« Последна редакция: Май 29, 2014, 08:02:34 am от Maistora52 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #173 -: Май 28, 2014, 09:02:08 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=mvVN_xCUXHg
Това е по просто, тук разтоварващата намотка е директно върху усилващата.
Вторичната работи на чисто безпроводна индукция. Не съм виждал по- изчистена и грамотна изработка от тази, макар да мисля, че е по добре разтоварващата да е над усилващата, а не върху нея. На мястото на максимума на вълната, там където Тесла поставя кондензатора, би трябвало да дава най голяма мощност. Но и така е прекрасно. Най красивото е, че нацяло са избегнати дъгите. Авторьт обръща внимание, че заземлението се разяжда бързо. Предполагам, че това се дължи на срещата на двата вида ток на границата при смяната на средата, видовете/метал/.
Получава се ускорена електрохимична корозия.
отново грешите врановски (незнам откъде ви хрумват подобни нелепи наименования като "усилваща" и "разтоварваща") но определено не е това което си мислите а нещо съвсем различно от него. Не е толкова просто колкото изглежда тъй-като преди време аз също се бях захванал в тази посока, като показах и експеримент в начален стадии върху тази основа тук, къде виждате въпросната "усилваща" и "разтоварваща" намотка във схемата?, а що се отнася до разрушаването на заземлението, ето какво е написал Тесла:
« Последна редакция: Май 29, 2014, 08:03:44 am от Maistora52 »

врановски

  • Гост
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #174 -: Май 28, 2014, 09:52:41 pm »
Добре, според теб това жълтото ли е намотка. Аз виждам една бяла електромагнитна, под нея има една по-къса, вероятно вторичната и най-долу една дълга, която наричам усилваща. Това са необходимите за ТТ. От горния край на тази усилваща има още една, която наричам разтоварваща. Най-отгоре е бялата намотка на товара. Та кое не съм разбрал.
А е просто, защото човека предлага документацията за 10 евро, заедно с филмчета за изработката. :)
« Последна редакция: Май 29, 2014, 08:05:04 am от Maistora52 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #175 -: Май 28, 2014, 11:05:25 pm »
Добре, според теб това жълтото ли е намотка? Аз виждам една бяла електромагнитна, под нея има една по-къса, вероятно вторичната и най-долу една дълга, която наричам усилваща. Това са необходимите за ТТ. От горния край на тази усилваща има още една, която наричам разтоварваща. Най-отгоре е бялата намотка на товара. Та кое не съм разбрал?
А е просто, защото човека предлага документацията за 10 евро, заедно с филмчета за изработката. :)
първо, това нещо цялото е съставено от две цели намотки, първичната най-отдолу е намотана във няколко слоя и в различни посоки с повече навивки, а разположената отгоре бяла намотка е индуктора, който влиза в състава на последователен КК свързан към съгласуващият трансформатор (онзи, завития с жълтото тиксо и червеното), и това е, няма никакви усилващи, разтоварващи намотки и ТТ, всъщност онова жълтото отзад е вторичната на качера, а индуктора който е върху нея е свързан към онзи транзистор на радиатора (прост качер), вторичната (жълта намотка на въпросния качер) е свързана към индуктора дето се намира върху колбаса, само от едната си страна






а това е схемата


жалко че не мога да кача оригиналните изображения в пълен мащаб и резолюция, тъй като само едно изображение е около 6-7 мегабайта
« Последна редакция: Май 29, 2014, 08:09:35 am от Maistora52 »

врановски

  • Гост
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #176 -: Май 28, 2014, 11:47:06 pm »
Даа, сега се вижда много по-добре благодаря ти. Май ако не ни обясниш какво правят тия намотки ще даваме 10 евро. Не знам дали не греша, но ми се вижда тая бялата намотка да е обща за двете страни. Хайде отпуснете малко инфо и за неелектричарите. :)
« Последна редакция: Май 29, 2014, 08:07:33 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #177 -: Май 29, 2014, 08:13:15 am »
На вниманието на колегите, дето качват огромни файлове и пълнят с излишни мегабайти сървъра:
Използвайте за форматиране и оразмеряване програмите
Format Factory и FastStone Capcure
и после качвайте тук.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #178 -: Май 29, 2014, 07:56:14 pm »
Аз лично предпочитам Mihov image resizer
Изключително малка проста и страшно работоспособна програмка. може да преоразмери или направи преоразмерени копия на колкото си поискате снимки с една заявка, стига да са в една папка. Едновременно с това и преименува автоматично файловете с определен алгоритъм.
http://www.mihov.com/sw/en/ir.php

врановски

  • Гост
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #179 -: Май 30, 2014, 06:22:10 am »
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d0/FA-18_Hornet_breaking_sound_barrier_%287_July_1999%29.jpg/500px-FA-18_Hornet_breaking_sound_barrier_%287_July_1999%29.jpg
Виждам, че отново се загубихте. Отново се вторачвате в тесните понятия от училищата. Нареждайки много електроника, смятате, че тайнството е в нея. Не, не е там. Трябва да освободите мисълта си и да прочетете още веднъж принципите, които споделих с вас.

1. Свободна енергия има там, където има атомарен разпад /студена реакция/
2. Студена реакция може да бъде само ако причинителя е електрон, защото превръща енергията в заряд, а не в топлина.
3. Студена реакция може да се предизвика само от ударна вълна, най добре периодична.
4. Ударната вълна е най силна, ако е причинена от имплозия, защото се срещат насрещни ударни вълни и амплитудата се сумира.
5. Производителността на устройството зависи от напрежението и честотата.
6. Напрежението трябва да причинява скорост на въздуха от удара, по-висока от скоростта на звука. /виж картинката по-горе/
7. Честотата трябва да причинява скин ефект в метала.
8. Устройството трябва да има свободен обмен с околната среда.
9. Веществото от разбитата среда винаги има по-висока енергия под формата на честота /цвят на дъгата/ от тази на електроните, които са я разбили.
10. Приемащото устройство или намотка, трябва да усвои тази повишена енергия с минимални загуби и да предостави на средата възможност за възстановяване извън уреда.
Е и аз ги докарах до 10. :)
Понеже не мога да бъда полезен с изработката на това устройство, ви пожелавам успех- Мога да участвам с малко пари, ако се намерят практици.
« Последна редакция: Май 30, 2014, 09:58:07 am от Maistora52 »