Автор Тема: Зареждане на вода с музика  (Прочетена 59409 пъти)

Неактивен gvg

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Скайп: gogopopo5
Re: Зареждане на вода с музика
« Отговор #15 -: Май 04, 2014, 09:18:26 pm »
Благодаря за бързата реакция. Ползвам програмата но не всичките функции,само това което по  интуиция го разбрах,затова попитах дали я има на български.Поздрави.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Зареждане на вода с музика
« Отговор #16 -: Май 05, 2014, 06:52:00 pm »
   Audacity: Free Audio Editor and Recorder

   С такава програмка се забавлявам от време на време. Безплатна е.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Зареждане на вода с музика
« Отговор #17 -: Май 05, 2014, 07:07:17 pm »
Брех, много музиканти тук.
Аз също притежавам акустична китара (имах 3, но 2 подарих) и пиано (подарено ми от непознат човек) и често свиря ..
Има теория в която се твърди, че свиренето на музикален инструмент подобрява здравето. Това ми е любимото занимание като се върна от работа, уморен....
Също, преди години гледах клип, как един учен облъчваше вода с определена честота и така отделяше водород и кислород ...  :o
« Последна редакция: Май 07, 2014, 07:07:35 am от Maistora52 »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Зареждане на вода с музика
« Отговор #18 -: Май 05, 2014, 09:13:37 pm »
Ехее! Vector, най края нагази в моята тема! Аз преди тази поредица от почивни дни се опитах да "нагъзя' електролизера с 432 Hz! Знам ли? Някаква хармония да се получи? Ама този учен който облъчвал и разлагал водата? А ако посвиря с китарата (настроена на 432 Hz) на електролизера дали ......? Поздрави! За отмора послушай!   http://vbox7.com/play:57755b85
« Последна редакция: Май 07, 2014, 07:08:39 am от Maistora52 »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Зареждане на вода с музика
« Отговор #19 -: Май 06, 2014, 12:26:10 am »
Ади направете разлика между "музика" и "звукови вълни". Музиката е поредица от тонове, някаква мелодия. Не можете да казвате "музика" на звука от трансформатора, бръмчащ на 50 херца. Та ... ако не бръмчи на 50, а на 432... пак няма да е музика.
Само за да уточним за какво говорим го пиша...

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559

android

  • Гост
Re: Зареждане на вода с музика
« Отговор #21 -: Май 06, 2014, 05:44:28 pm »
Аз също имам акустична китара. Навремето ходих на уроци ама сега прашлясва на село. Сега клавира зае мястото на китарата.
« Последна редакция: Май 07, 2014, 07:16:28 am от Maistora52 »

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Re: Зареждане на вода с музика
« Отговор #22 -: Май 07, 2014, 05:58:27 am »
Здравейте колеги.
Вчера и аз се поразрових за програма, която да ми конвертира mp3-ките.
Избирате си папка с музика, която искате да конвертирате. После избирате папка, където да се съхрани конвертираната музика.
И накрая избирате Start и готово. След известно време всичката ви музика от папката ще бъде конвертирана наведнъж.
Открих една на този сайт: http://returnto432.com/
Купих си я, но не знам дали действа както трябва. Ако може колегата PypoVeso да я тества.
Прикачам файла и се надявам да не е защитен по някакъв начин, за да може да ползват програмата и други.
За да се инсталира, програмата се нуждае от инсталиран Adobe AIR - https://get.adobe.com/air/

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Зареждане на вода с музика
« Отговор #23 -: Май 07, 2014, 08:07:55 am »
Колега Miromad, да - програмата работи и прави точно това, което декларира. При това го прави по правилния начин - чрез ресемплиране, а не чрез изместване на pitch-а (което според мен ужасно омазва музиката...).
Единствената ми (и то не малка) забележка е, че с какъвто и битрейт (~качество) да е входящата mp3-ка, изходящата винаги е със 128 kbps. Не поддържа нито variable bit-rate, нито някакви други настройки по компресията. Но какво пък - за непретенциозно слушане (в колата, пред компа) става!

Колега Juliang, ади па ти се запознай с нещата, преди да пишеш. В музиката, честота на един единствен тон определя честотата на всички останали, затова се нарича музикална СИСТЕМА, или СТЪЛБИЦА, и затова целият оркестър се настройва по 1 /един/ камертон, който генерира 1 /една/ честота, и по-конкретно - тази честота е точно тонът "ла" от първа октава. Дали ще настройваш системата по "ла", по "до" или по 50-те Hz на трансформатора е все тая, иначе щеше да трабва за всеки тон да имаме отделен камертон :D ...
« Последна редакция: Май 07, 2014, 08:20:38 am от PyroVeso »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Зареждане на вода с музика
« Отговор #24 -: Май 07, 2014, 08:21:45 am »
В обобщение на дотук казаното, трябва да  се съгласим на първо място с juliang:
... направете разлика между "музика" и "звукови вълни". Музиката е поредица от тонове, някаква мелодия. Не можете да казвате "музика" на звука от трансформатора, бръмчащ на 50 херца. Та ... ако не бръмчи на 50, а на 432... пак няма да е музика.
Експерименти в тази посока се правят отдавна - срещал съм съобщения за въздействие с музика върху растения, в това число култивирани - домати, картофи, поници, и пр. - и то с различна по жанр музика - класическа (Моцарт, Бетовен, Чайковски, Вивалди и др.) и върху други групи растения с хеви метъл, поп, напоследък - диско, хаус, рап, етно и пр.
Съобщават се удивителни и убийствени резултати, от които е видно, че растенията се влияят от музиката - едни от групите растат чудесно на Класика, други залиняват и загиват от хеви метъл, рап и останалите дивашки простотии...
Не става въпрос за въздействие само с определена честота - това за 440 и 432 Hz е частен случай. Става въпрос за сложен набор от звукови форми с различен РИТМИЧЕН "пулс". Не става въпрос САМО за музикалният мотив, а и за ритъмът с определена честота, който го съпътства. Пример: "Лебедово езеро" на Чайковски е изсвирено с дисторжън китара на фона на ритъма на кючек - растенията загиват, за разлика от точно обратното ако същите "слушат" оригинала и растат "като за Световно".
Същият е ефекта и върху животни, правени са опити с кучета, котки крави и др. домашни животни.
Идваме до заключението и за въздействието на съответната музика и "анти-музика" и върху човека. Въпреки, че определен жанр и на определена възраст може да се възприема за приятен и/или желан, съответният жанр може да вреди, а може и да има положително въздействие.
Човекът е сложно същество. Неговият мозък мисли чрез думи. И ако се направят всевъзможни компилации от музикални форми, ритми, думи, жанрове и ладови строеве - в това число и настройка на основата на 440 или 432 Hz, ще има и съответните различни въздействия.
Внимавайте с избора си на музикален или "анти-музикален" фон със съответните думи и ритми вплетени в тях.
От тази основна концепция, изхождах, когато преди 30-тина години постулирах, че при човека може да се наблюдава и съответна "ритмика на мисловността": съответно "късо-", "средно-" и "дълго-" порционна, или другояче казано - квантувана мисловност. И съответната "музика" може да влияе по различен начин върху тази "квантуваност". Това е в пряка връзка и с персоналният резонанс на индивида по отношение на конкретните 432 Hz - този резонанс е строго индивидуален, и на негова основа е и цялата "сборна вибрация" на отделния индивид, група от индивиди, етноси и раси.
Примери:
1. Циганите слушат кючек - кратък, бърз, насечен ритъм с еднообразен музикален мотив - същата е и тяхната мисловност, манталитет, светоглед - те са примитивни, прости и живеят ден за ден - не работят, крадат, живеят като скотове. Почти цялата човешка популация, или около 95% от земното население е "късо-квантувано".
2. "Средностатистическият" земен човек - Интелектуалеца - е и "средно-квантуван" - той е около 4,5% от човечеството. Обича по-удължени музикални и ритмични форми, и съответно има по-удължена мисловна "квантуваност" - той харесва музиката на Моцарт, Бетовен, Вивалди, Чайковски, Оторино Респиги, Верди, Николай Р. Корсаков, Менделсон, Шопен, Лист, Бизе, Дворжак, Сметана, Бородин, но в никакъв случай Панчо Владигеров, Петко Стайнов и останалите български измислени "класици" с техните музикални безумия. Тези 4,5% от човечеството са неговото Бъдеще.
3. 0,5% "дълго-квантуваните" са Гениите на човечеството - Мъдреците, Старейшините или "Баба-джи" в това число и великите Гурус (Учители)... Те са единици и единаци. Имат свои доверени ученици (по-скоро адепти - или последователи), имат своите Ашрами (Храмове) - не говоря за религии и вери - имат свой ясен Път и Методи за Пълноценен Живот, Творчество и Себереализация. Те са Пазителите на Космическите Идеали: Мир, Хармония и Любов. И най-важното: Имат досег и Контрол върху "Космическите" Вибрации... Знаят какво е и как действа Молитвата, Мантрата, Звукът Шабд - в частен случай наричан и вибриран като "О-о-о-м-м-м" или по-точното "Ау-у-м-м-м"... който според мен е някъде около или точно тези 432 Hz или техен "дериват".
Горните проценти са донякъде условни, защото непрекъснато се променят в полза увеличаването или "повдигането" на интелектуалния уровен ... И когато се казва, че Човечеството е още в своята "детска възраст", трябва да се взема под внимание именно огромната маса - милиардите човешки същества тънещи в безпътно невежество.
И тук поста ми вече ще напусне пределите на темата, но въпреки това е хубаво всеки от нас да продължи със своето мнение по нея!
« Последна редакция: Май 08, 2014, 07:10:11 am от Maistora52 »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Зареждане на вода с музика
« Отговор #25 -: Май 07, 2014, 08:28:13 am »
Хъм ! Хъм ! Vevtor, не разбрах кой знае какво от гледането ! Ще изчета и коментарите ! Впечатлих се от метода ! За сега имам само едно чувство ! Енергията на това "облъчване" е твърде голяма за пламъчето което виждаме от епруветката ! Все пак човека движи и стърлинг !
Може би е по добре това отклонение от темата да се премести при "разлагане на водата" ! Тук са намесени и други принципи и ще бъде добре да се коментират не само от "музиканти" !

paparosko

  • Гост
Re: Зареждане на вода с музика
« Отговор #26 -: Май 07, 2014, 06:35:14 pm »
Интересен развой на темата.

За мен, грабне ли ме някоя музикална творба, тоналността и няма никакво значение - дали ще бъде в ЛА (440 Hz) или ЛА - (432 Hz) или МИ или СИ...
И обратното - мога да слушам 10 музикални произведения в тоналност ЛА, а само едно да ме трогне.
Много често в музиката по време на изпълнението на определена песен, в подбран момент се използва качване на тоналността, обикновено с един тон, което не само не намалява, а напротив усилва въздействието и.

Може пък приемането (в онези години) на честота 440 Hz като базова да е било просто за улеснение, защото е все пак кръгло число.

 :)

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Зареждане на вода с музика
« Отговор #27 -: Май 07, 2014, 07:54:37 pm »
Колега Paparosko, нещата са многостранни и многообхватни. Това, че някой аспект ти се е губел (...то на повечето хора им се губят повечето аспекти де :) ) не е болка за умиране. Човек дори не подозира за него ако не го знае, или "случайно" не го открие.

Бога ми, точно за това изобщо не подозирах (на съзнателно ниво), макар че случайно го бях напипал някак си...
« Последна редакция: Май 08, 2014, 06:50:55 am от Maistora52 »

Неактивен Брадатия

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 111
  • Пол: Мъж
  • Мераклиите са повече от китайците!
Re: Зареждане на вода с музика
« Отговор #28 -: Май 07, 2014, 07:58:34 pm »
Тази програма за конвертиране на mp3 само платена ли е?

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Re: Зареждане на вода с музика
« Отговор #29 -: Май 08, 2014, 12:06:41 am »
Тази програма за конвертиране на mp3 само платена ли е?

Ако питаш за тази, която съм качил, то тя е платена. Обаче вече е безплатна  ;D
Трябва само да си я дръпнеш от по-горния ми пост.
PyroVeso, за битрейта е точно така - винаги е 128 kbps. Но в следващите версии този проблем ще бъде оправен /поне така казва програмиста, който е правил конвертора/.