Автор Тема: Зареждане на вода с музика  (Прочетена 59355 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Зареждане на вода с музика
« -: Май 02, 2014, 08:05:26 pm »
В Интернет списанието "Мегавселена" прочетох една интересна статия: http://megavselena.com/fizik-zarezhda-vodata-s-muzika/ Статията е превод на друга такава от казахстански вестник: http://www.caravan.kz/article/82019 Широко е описано как при въздействие на водата с определена музика в продължение на 90 часа тя се зарежда и придобива определени положителни или отрицателни качества. Не знам до колко е коректно описаното, може и да има истина в него но тези 90 часа ми се видяха много за такъв експеримент. Като прагматична личност си рекох няма ли да се скъси драстично времето ако се премахне въздуха като посредник.
Ако на водата се въздейства директно с електричеството от източника усилено разбира се до подходящ волтаж. Струва ми се, че такъв експеримент е елементарен за изпълнение. Ако си бях в България щях да спретна апаратурата за има няма половин час. Ако има желаещи ентусиасти да пробват и да споделят после тук.   
« Последна редакция: Май 03, 2014, 08:51:13 am от Maistora52 »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Зареждане на вода с музика
« Отговор #1 -: Май 02, 2014, 10:52:30 pm »
МитБъстерите бяха свирили на някакви растения ... на едните хеви-метъл, на другите класическа музика - нямаше ефект. После на едните им говореха мило, другите ги псуваха ... пак нищо.
Все пак музиката е за организми които имат ... чувства и емоции.

gguest

  • Гост
Re: Зареждане на вода с музика
« Отговор #2 -: Май 03, 2014, 08:02:08 pm »
Хе хе, откога не бях надничал тук...
Изгледал съм поне 5 филма за "памет" на водата, четох, мислих (и не мислих  ;D) и мога да напиша следното:
Водата наистина има "памет", но физико- химическа, свързана с обработка, през която е преминала. Никаква друга. Това е.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Зареждане на вода с музика
« Отговор #3 -: Май 03, 2014, 10:05:57 pm »
Здравейте ! Не съм писал отдавна ! Дълбая в електролизата, та за това ! Интересно ми стана, и се включих ! Изглежда, че от до сега пишещите в темата, никой не се занимава с музика ! Ако някой желае да експериментира, ще напиша нещо за информация ! Започнете от тази връзка ! http://www.xn--80aapggvibf1ad2i.com/2013/09/osnovnata-chestota-v-muzikata-432-hz.html
Ще добавя, аз си настройвам китарата именно по този начин ! А тук се намира  таблицата с честотите !
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%83%D1%87%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0_%D0%B7%D0%B0_%D0%BE%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_%D0%BD%D0%B0_%D0%BC%D1%83%D0%B7%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8_%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B5
Както виждате тона ЛА с обозначена буква А от 4та октава е 440 Hz !
Трудно мога да опиша звученето на инструмента, настроен на 432 Hz ! Чувството е друго ! Поровете, и намерете музика на 432 Hz за да усетите това !

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Зареждане на вода с музика
« Отговор #4 -: Май 04, 2014, 10:56:41 am »
432 херца е природната, оригинална честота. Ако инструмента  е настроен на нея, няма напрегнатост. Точно снощи убеждавах едни музиканти, да си настоят китарите на 432 херца.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Зареждане на вода с музика
« Отговор #5 -: Май 04, 2014, 11:08:29 am »
Хмъ! А така!
Де да съм знаел, че ни побъркват и по този начин!
Уж се бутам и между музикантите, като свиря на 5 инструмента, но досега камертон не съм използвал за настройка на китарата си - настройвам си я според според собствения си глас. Хармониката и акордеона няма как да ги пренастройвам... пък и не свиря вече на тях, но електронното ми пиано има опция да повдига и сваля октавната честота.
Хайде сега кажете откъде да чуя и "прихвана" тези 432 херца за настройка. Имаше някъде из ЮТуб нещо, но го изгубих...

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Зареждане на вода с музика
« Отговор #6 -: Май 04, 2014, 12:09:02 pm »
Здравей приятелю ! Конкретно за теб и всички които се интересуват !
www.nch.com.au/tuner  от тук съм си свалил безплатно тунер за настройка на китарата
www.nch.com.au/metronome   от тук метроном
Можеш да попиташ бай Гого с думите "тунер за китара" ! Той ще ти покаже много видове и още много неща !
Моят купешки е клип тунер WST-900 ! Виж там където пише pitch под него 440 ! От задна страна има бутони за нагласяване на тази честота ! http://www.youtube.com/watch?v=uSfTpyB5Jzk
Аз си го купих online за 32 лв. ! Има и на половина !

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Зареждане на вода с музика
« Отговор #7 -: Май 04, 2014, 01:35:47 pm »
Ха-ха, бат' Мишо, ти изби рибата с тоя пост! Ама направо разби всичко детско у мен!

Навремето активно се занимавах с музика, свирех на пиано и т.н... В началото казвах на другарките, че "пианото не е настроено хубаво", понеже така ми се струваше, а те ми разправяха: "Глупости! Въобразяваш си!", вадеха камертон и ми "доказваха", че не е така... И наистина - интервалите, октавите, всичко си звучеше ОК, само че... С времето престанах да настоявам, разбира се, и "свикнах" с това, което твърдяха всички...

Напоследък (~10 години) обаче ползвам музиката, за да вкарвам хора в хипноза (транс). Установил съм, че когато забавям постепенно темпото, това става много по-бързо, лесно и силно. А за да се забави темпото на вече записана музика (CD) най-лесния начин е да намаляваш семплиращата честота, т.е. вместо да я възпроизвеждаш с 44 100Hz, започваме ба-а-вно да слизаме надолу. След известна игра с кварцовете на плейъра го нагласих на такава честота, на която най-много го ползвам и ми звучи най-добре...

Сутринта, след като прочетох твоя пост, грабнах едно CD, синтезирах си на компа едно файлче на 440Hz (идеална синусоида) и хукнах към кабинета... Пускам го на плейъра, меря изхода с честотомера и ми увисва ченето... 431,22 Hz - т.е., настроил съм го "без да искам" и "на ухо" на честота 432 Hz с грешка под 1 Hz...

Изводите оставям всеки да си направи сам... Досега си обяснявах ефекта с това, че при постепенното забавяне на темпото на музиката мозъкът на слушателя, неволно следвайки темпото, започва да понижава честотата на вълните си, като без да се усети достига до алфа и после до тета-ниво, сега обаче...

P.S. Майсторе, имаш си комп (предполагам със звукова карта) => нямаш проблем. Хващаш произволна програмка като SoundForge, ToneGen или Frex16, която може да генерира честоти и си ги ситезираш :) Слагам на ftp-то .wav-файл със синус 432 Hz, (и 440 Hz за сравнение... разликата е под 1/3 тон), както и програмката ToneGen 2.0 с крак...

432 Hz
440 Hz
ToneGen 2.00
« Последна редакция: Май 04, 2014, 02:09:24 pm от PyroVeso »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Зареждане на вода с музика
« Отговор #8 -: Май 04, 2014, 03:09:44 pm »
Аз, да си призная съм "неграмотен" музикант, т.е. не чета ноти! Или ако ги чета, чета толкова бавно, като бавно развиващ!
Та понеже отклонихме темата? Може, или не може да заредим водата с музика? - та като я пием и да се ограмотяваме !
Едно от любимите парчета, което си подрънквам и попейвам е:  http://www.vbox7.com/play:6a2939e6
Да отбележа обаче, че настройката не е на 432 Hz! Въпреки всичко уникалния глас на Willie прави това парче незабравим хит вече много години !
« Последна редакция: Май 04, 2014, 04:51:33 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Зареждане на вода с музика
« Отговор #9 -: Май 04, 2014, 04:57:48 pm »
Piro, златен си бе Piro!
Всъщност, мисля, че въобще не сме отклонили темата... Защото въпроса опира до фундамента на музиката - "ладовия строй".
От него насетне става превръщането на "водата във вино"!

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Зареждане на вода с музика
« Отговор #10 -: Май 04, 2014, 05:20:47 pm »
Водата, може да се зарежда с музика и не само. Преди години бях на един семинар по радиестезия и научих, че някакви ентусиасти, зареждали вода, със звука от пчелен кошер. Вземайки от тази вода по 40мл. 3 пъти на ден за период от 2 месеца, 12 години, никаква болест не те хваща. Ако искате да си направите музика, настроена на честота 432 херца, може да ползвате програмата "Cool Edit Pro". Там има опция за промяна на семплиращата честота. Правил съм го.

Неактивен gvg

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Скайп: gogopopo5
Re: Зареждане на вода с музика
« Отговор #11 -: Май 04, 2014, 06:09:24 pm »
Има ли български програмата.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Зареждане на вода с музика
« Отговор #12 -: Май 04, 2014, 06:56:41 pm »
Няма, но ще дам пояснение, как се прави, само да се прибера у дома.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Зареждане на вода с музика
« Отговор #13 -: Май 04, 2014, 07:00:20 pm »
За тези, които срещат трудности със сметката:
Ако имаме CD-файл, семплиран на 44 100 Hz, при което тонът "ла" ще се възпроизвежда на 440 Hz, и искаме да го смъкнем на 432 Hz, то имаме две възможности:
1. Ако звуковата ни карта позволява възпроизвеждане с произволно зададена честота, просто трябва да възпроизведем файла не с 44 100 Hz, a с 432 / 440 * 44 100 = 43 298 Hz.
2. Ако картата не може да пее на произволни, а на точно определени честоти, като например 44 100 и 48 000 Hz, то тогава трябва да ресемплираме, като обявяваме оригиналния файл, че не е семплиран на 44 100, а на 440 / 432 * 44 100 = 44 917 Hz и после кажем на програмата да го ресемплира "обратно" на 44 100 Hz. Така полученият файл можем да запишем на обикновено CD или MP3-ка, и после да възпроизвеждаме навсякъде, като "ла"-то винаги ще е на 432 Hz и всичко останало ще е пропорционално на него.

За 48 000 Hz честотите са съответно:
1. Свирим с 47 127 Hz;
2. Обявяваме за семплирано на 48 889 Hz и ресемплираме на 48 000 Hz.

(за 96 000 и 192 000 Hz нещата са пропорционални на 48 000...)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Зареждане на вода с музика
« Отговор #14 -: Май 04, 2014, 08:01:24 pm »
Мисля, че най-добре е да следвате този линк http://truthconduit.weebly.com/convert-music-to-432-hz.html

Кoйто иска да се занимава с Cool Edit Pro, влиза в Edit и най-отдолу е менюто за семплингите. Преди да задавате команди, трябва да маркирате целия файл, които се показва на екрана на програмата.