Животът- начин на употреба! > Екология

ноосферен метео генератор - машина за Дъжд, Бури и Слънце

(1/2) > >>

hristolocco:
Димитър Макавеев от град Септември на 70 год., завършил СПТУ по автотранспорт, от 50-десет години вече. Сам разработва машина за управление на времето - ноосферен метео генератор.

Интересът му към времето е още от дете. Той бил провокиран от баба му от плевенското с.Згалево, където е израснал, която с определени ритуали можела да предизвиква слънце или дъжд. «Наистина успяваше. Опитах се да наследя нейните способностти, но не се получи”, разказва Димитър. Той стига до извода, че след като хора с определени дарби могат с мисълта и волята си да въздействат на природните стихии, би трябвало още по-добре да се постига с апаратура. Това обаче изисквало определени знания по метеорология. От 40 години сам изучава метеорологията от учебниците.

Създаването на апаратурата става възможно след появата на микрокомпютрите, чрез които да се управляват процесите в нея. Димитър въздействал на ноосферата чрез светлинни импулси с определена честота по определена програма, или както я нарича – метеопрограма, върху ноосферата.

Последната 4-та версия на ноосферния метео генератор му струвал 200-300 лв. и е изработен от готови елементи, купени от магазините. Това е мобилна система. Захранва се с 12 Волта от автомобилен акумулатор, антената е монтирана на покрива на високопроходим автомобил 4х4 и се върти на 360 градуса. Покрива площ от около 30 км.

Влажността била много важна, за да се извършат промените във времето с генератора.


http://www.youtube.com/watch?v=8NQkWFf5soo Машина за промяна на времето

Maistora52:
HristoDimovHristov, предполагам, че думичката "ноосфера" погрешно е съотнесена до метеопрогнозите. Същата се използва, когато говорим за Разум, за Информация... поне така ни е завещана от академик Вернадски през далечната 1945г.
Дъждовни облаци се образуват само в атмосферата. В стратосферата също се образуват облаци, но те са от типа "перести" и обикновено нямат никакво отношение към образуването на дъждовни облаци. Така че, понятието "ноосфера" е неправилно употребено дори и от самия автор.
Това, което е направил въпросният Димитър Макавеев е устройство генериращо електромагнитни импулси с някаква честота - НИЩО ПОВЕЧЕ! Тук Ноосфера няма и не може да има, защото няма взаимодействие между Разум и ...
Елементарно, Уотсън!

Радико:
Само да вметна Майсторе. перестите облаци обикновено вървят един два дни преди купестодъждовните. иначе съм напълно съгласен с теб, освен ако авторът не е имал в предвид, че атмосферните процеси могат да се разглеждат като проява на някакъв разум. Тук обаче навлизаме в много сложна и противоречива тема.   

madsatbg:
...Ноосферата е „пространството” в което всички хора, растения и животни осъществяват своята емоционална и ментална дейност. Това е „пространството” на психическата реалност. Всичко, което се случва в това „пространство” с едно живо същество се отразява на всички останали живи същества. Ако човек, животно или растение заболее, много други същества също заболяват. Ако оздравее – много оздравяват...

Понятието е употребено, според мен много правилно.
Например : Правил съм опити да разпръсна облаци мислено.
Винаги съм успявал. ( Друг е въпроса ако не съм се опитвал да ги разпръсна дали сами щяха да се разпръснат - винаги си задавам този въпрос).
Тези облаци къде се намират - в атмосферата, а аз как им въздействам? Ментално?
Така , че реалността и менталността са взаимно свързани.
Мислите стават реалност. ;)
Не случайно народа казва - внимавай какво си пожелаваш!  :)

Maistora52:
Неправилно е употребата на понятието "ноосфера" защото апаратът е механичен (електроника) и той не осъществява никаква връзка между Живият Разум и въпросната метеообстановка.
Още повече, за да имаме Ноосфера са необходими много, ама много и то Разумни индивиди. Отделните действия на някой жрец, могат да имат резултат, но може и да нямат. А пък "сама птичка пролет не прави"...
Ако започнем така да си омешваме понятията, утре ще заприказваме като пишман екстрасенсите, а не като сериозни изследователи и изобретатели.
Аз също съм си правил експерименти с ментално въздействие върху облачета и потвърждавам, че има ефект. Устройството обаче не е Жив Мозък, не притежава мисловност и съответно за мен то е елементарен електромагнитен генератор, който няма нищо общо нито с мен, нито с когото и да било, за да бъде оприличавано или назовавано като НОО...
Ноо идва от "Ноес" - от гръцки = Разум. Точно то е употребено в Библията, за да бъде обозначен известния популярно Ной.
Това устройство просто генерира импулси с определена честота които нямат нищо общо с Мисловността. Това, че може да има ефект върху някое и друго облаче, не ни дава правото да го слагаме в Категорията на Разумния Енерго-Информационен Обмен.
Дайте да не объркваме следовниците, че ще ни е срам после!
Съвсем отделна е темата дали това устройство не е опасно ТОЧНО ЗА МОЗЪЧНАТА ДЕЙНОСТ... И да вземе да се превърне в оръжие, че тогава ни е спукана работата!
Да не говорим, че вмешателствата ни в Природните процеси отдавна са известни и могат да правят само бели. Тук мярката излиза извън контрол!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия