Алтернативни енергоизточници > Други генератори на електрическа енергия

Re: Торсионни генератори

(1/16) > >>

mi68:
Здравейте,
Пускам темата за торсионните (спиновите, инерциалните) генератори за обсъждане.

mi68:
Здравейте,
Слагам нова версия на файла"инерчни сили". При конверсия от pdf в doc някой формули се измениха та ги оправях, но стрелките на векторните величини не успях. Те са общо известни.
Повторно слагам възникване  на скаларно електромагнитно поле от променлив заряд.
С тези нови моменти трябва да се разшири значението на спиновата физика.

Радико:
Здравей mi68
Прегледах онзи ден просто от любопитство документите в първата ти публикация и докато четях единия почувствах сякаш нещо ме удари по главата толкова елементарно прости са нещата, че досега мислех дали не греша и  дали изобщо да споделя идеята си. След това обаче последваха още няколко и в главата ми стана пълна каша. Единственото което мога да кажа за момента е: Мисля че знам как да направя устройство което да бъде затворено "изолирано" от външната материална среда и въпреки това да реализира определена тяга в дадена посока без взаимодействие със средата в която е. Тоест не става дума за някаква антигравитация а за тяга за сметка на изразходване на механична "или електрическа" енергия такова устройство би се придвижвало и в открития космос без загуба на маса каквато има при реактивните двигатели.       

@praktik:

--- Цитат --- Единственото което мога да кажа за момента е: Мисля че знам как да направя устройство което да бъде затворено "изолирано" от външната материална среда и въпреки това да реализира определена тяга в дадена посока без взаимодействие със средата в която е. Тоест не става дума за някаква антигравитация а за тяга за сметка на изразходване на механична "или електрическа" енергия такова устройство би се придвижвало и в открития космос без загуба на маса каквато има при реактивните двигатели.       

--- Край на цитат ---
Ми сподели го, тука затова сме се събрали.

mi68:
Здравейте,
Нещата не са така прости на този етап. Инерчните сили са еквивалентни на гравитационните, така че може се говори за антигравитация, но имаме три вида инерчни сили:
-преносна
-центробежна
-кориолисова.
Близко до акъла е да се ползва резонанса, затова проведох опит с кориолисова  сила с двойна палачинкова бобина в електродинамиката. Резонанс в обхват 150кХц до 150 МХц, т.е. три порядъка + биологично вредно въздействие, скаларно електромагнитно поле не съм мерил, защото ми стана лошо от този генератор.
Минаха години получих имунитет и възобновявам опитите.
На базата на дедуктивни опити трябва да се ползва безиндуктивна бифилярка, целта е да се получи двуфазно еднопътно изправяне. Подобна изправителна схема е популярна в токоизправителите, недостатък преразход на трансформатора, за това се ползва мостова схема тип Грец. Предимство ползват се два диода, при Грец четири броя.
Тъй като диоди липсват, с комутацията на токовите кръгове се получава ефекта виртуално.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия