Автор Тема: James Robitaille - Quantum Energy Generator  (Прочетена 79090 пъти)

Неактивен lz1ico

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 91
  • Пол: Мъж
Re: James Robitaille - Quantum Energy Generator
« Отговор #30 -: Април 21, 2014, 10:14:19 am »
Според мен е само принципна схема (непълна).

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: James Robitaille - Quantum Energy Generator
« Отговор #31 -: Април 21, 2014, 09:09:40 pm »
Ааа взе да се посъбужда момчето ;)
Цитат
Абе колеги търсачи на фрии енерджи, ако се загледате у схемата кабела на трафа или както се води е за 30 ампера а те вадят 42 как издържа трафа това претоварване, второ мотора са го дали правотоков а е вързан на латер как върви DC мотор на променлив ток, трето никъде не пише каква е сърцевината на трафа, четвърто намотките са вързани кофти начало с начало.
Ами Добро утро в този случай и добре дошъл в клуба на скептичните реалисти.

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: James Robitaille - Quantum Energy Generator
« Отговор #32 -: Април 22, 2014, 12:14:15 am »
Хе хе аз отдавна съм буден, но това не ми пречи да се надявам да се подкваси морето. Просто ми направи впечатление схемата за това беше тоя коментар, в тая машина няма фрии енерджи.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: James Robitaille - Quantum Energy Generator
« Отговор #33 -: Април 22, 2014, 09:46:51 pm »
Здравей  ppipilica, разгледай по добре магнитните потоци и ще видиш че при това положение свързването на намотките е правилно. Но при това положение няма да се получи СЕ. От опит обаче знам че в такива подаръци има някои малки грешки. Но генератора е интересен и мисля че има вариант при който да се получи нещо. Утре ще го обмислям малко по подробно дали може да се получи нещо.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: James Robitaille - Quantum Energy Generator
« Отговор #34 -: Май 02, 2014, 03:26:59 pm »
Колегата Г.Куртев ни изпраща няколко линка с молба да ги поместим във Форума. С изключение на първия,  другите са известни от по-предни постове. Благодарим на Г.Куртев.
Ето ги всички линкове - прегледайте ги:

"Мисля, че това е много важна новина ще се радвам да я видя в любимият ми сайт.

http://lucecita.blog.bg/technology/2014/04/07/qeg-kvantov-generator-za-svobodna-energiia-vajno-obobshtenie.1254904

http://media.newage.bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/qeg-%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%BE%D0%B2-%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80-%D1%81%D0%B2%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B8%D1%8F

може да качите и плановете как се строи http://hopegirl2012.wordpress.com/2014/03/25/qeg-open-sourced/
..."

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: James Robitaille - Quantum Energy Generator
« Отговор #35 -: Май 02, 2014, 03:38:46 pm »
Не си губете времето с това оказа се една голяма измама. Три репликации и нито една успешна. Целта е събиране на средства във фондацията им.  >:(

РОБО

  • Гост
Quantum Energy Generator - работи
« Отговор #36 -: Ноември 14, 2014, 10:45:20 am »
Според първия закон на термодинамиката построяване на Перпетум мобиле е невъзможно.
QEG - работи с 200w мотор и постига същите резултати - като стандартен монофазен генератор. До тук всичко е ясно-доказано и проверено опитно. Капацитивния умножител работи като ускорител на електромагнитните потоци.
Втората част за сега  не е проверена.
---
Beginner на чертежа не видя ли диодния изправител.
---
Beginner Сърцевината е от Стомана марка М19. Кажи ми как сметна че проводникът е за 30. Според закона на ОМ
R=U/I      R= 240v/42a   R= 5.7ома
---
lz1ico Схемата е цялата и всичко е написано на нея.
« Последна редакция: Ноември 14, 2014, 04:06:37 pm от nizo »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: James Robitaille - Quantum Energy Generator
« Отговор #37 -: Ноември 14, 2014, 12:24:19 pm »
Робо, обедини си постовете- бутон "промени"!
Щом всичко е правилно според теб, ще чакаме да ни зарадваш с репликация ;D

РОБО

  • Гост
Целта е да се получат 6фази по 240V/10KW. Ротора е с 9 броя постоянни магнити със сила на притегляне 980 нютона или приблизително 98Кг.  Статорите са два броя с по 9броя дросели. Макарите на дроселите набити в отворите на другите 2 диска. Трите диска са от алуминий с дебелина 20mm , диаметър 300mm и девет отвора по 70mm за магнитите и дроселите. Ротора е закрепен на лагерната ос а статорите са закрепени неподвижно. Скороста на въртене на оста е около 3000 обороти на минута. Мотора ще бъде куплиран на директна мека връзка за да се избегне вибрацията. Разположението на фазите е на една от снимките. Размерите са опитни и ще претърпят малки
карекции.
По груби сметки ампеража е приблизително 65 ампера. Подробни параметри ще дам утре.
« Последна редакция: Ноември 14, 2014, 05:20:20 pm от РОБО »

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: James Robitaille - Quantum Energy Generator
« Отговор #39 -: Ноември 15, 2014, 11:29:23 am »
РОБО, за този генератор трябва да предвидиш сериозно водно охлаждане.

РОБО

  • Гост
Re: James Robitaille - Quantum Energy Generator
« Отговор #40 -: Ноември 15, 2014, 05:47:50 pm »
ТОЯ Тарикат Никола Тесла е реализирал на практика кондензаторна батерия.
Гледащите гледат и не-виждат очеизвадното.Това не е Перпетум мобиле а източник на енергия.
Тази кондензаторна батерия дава ипусли с тактова честота определена от кондензатора 33pF, коята е равна на 1300 импулса за секунда. За една секунда има вече произведен ел.ток които  да  зареди отново кондензаторната батерия.  Кондензаторната батерия играе ролята на буфер  за мотора да може да се върти до като генеретора произведе ток.
Дано се сетите и за другия трик с електродите.
« Последна редакция: Ноември 15, 2014, 06:31:49 pm от РОБО »

РОБО

  • Гост
Re: James Robitaille - Quantum Energy Generator
« Отговор #41 -: Ноември 15, 2014, 06:48:56 pm »
Друга група параметри са свързани с токовете през кондензатора. Първият от тях е максималният ток (Maximum Current) Imax, наричан и номинален ток, който е най-голямата средноквадратична стойност. Долната му граница е около 2 А, а горната е няколко стотици А. За кратко време, но многократно, през кондензатора може да протича и по-големият импулсен ток (Рeak Current, Pulse Current) Ip = CN(du/dt)max, чиято стойност може да е до няколко стотици пъти по-голяма от Imax. Кондензаторът допуска и още по-големият неповтарящ се импулсен ток (Non-Repetitive Peak Current, Surge Current, Pulse Current Strength), изчисляван от израза Is = CN(du/dt)s.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: James Robitaille - Quantum Energy Generator
« Отговор #42 -: Ноември 17, 2014, 12:14:08 am »
Много интересно! А някой мислил ли е за мотор/генератор от два диска с плоски намотки, без сърцевини и магнити. Задействането да е посредством проста механика, натрупващ кондензатор и искрище?

РОБО

  • Гост
Re: James Robitaille - Quantum Energy Generator
« Отговор #43 -: Ноември 17, 2014, 10:35:13 am »
Кодензаторна батерия.
Една кондензаторна батерия се състои от кондензаторни блокове (Capacitor Unit), идея за чиято структура е показана на снимката. Всеки от капацитивните елементи e филм-кондензатор, като при големи мощности е с Al фолио. Броят им в една група от елементи, както и броят на групите, зависи от работното напрежение на блока (типично 230 V – 25 kV, но има кондензаторни батерии с напрежение до 150 kV) и неговата WN (от няколко kVAR до около 1 MVAR).