Алтернативни енергоизточници > Други генератори на електрическа енергия

диодна лампа свети изключена

<< < (2/4) > >>

dbonev:
И аз имах такъв случай, но източника на енергия се оказа индикаторната глим лампа на ключа. При изключен ключ, тя се явява паралелно свързана на ключа и последователно на товара.Лампата беше от икономичните (луминисцентна с преобразовател).Протича малък ток през глим лампата, но достатъчен да зареди кондензатора на преобразователя ,следва краткотрайно запалване на лампата, като проблясък и отново започва бавно зареждане на кондензатора.Като махнеш глимката на ключа и СЕ-то изчезва ;D

Брадатия:
Язък! Тъкмо си помислих, че някой е хванал духа от лампата! ;)

jivo.j:
едната лампа спря и вече не пресветва когато е изключена  .двете заедно работят .само едната запази веселият си нрав .

donhuann:
Имах подобен случай в къщи,оказа се че от ключа е прекъсната нулата а не фазата и занулява някак си  :o получаваше се мигане.....

MrDeath:
Да се включа и аз в гадаенето...
Гласувам за глимката. При мен имаше подобен ефект но не със светодиоди, а с енергоспестяващи крушки 20W (не помня марката). Доста е стряскащо като присветне мощна крушка. Разкарах ключа с глимката и проблема изчезна. Понеже не повярвах веднага - върнах обратно ключа и отново започна присвяткането.

При автомобилите 95% е загубена маса - почистване на контактите решава въпроса.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия