Алтернативни енергоизточници > Toroidal Power Unit - Steven Mark

Репликация на kogechi

<< < (3/4) > >>

kogechi:
Ммм даааа...
Още един проблем - честотите на програмирания микроконтролер не отговарят на честотите на изхода на драйверите на MOSFETITE. Не знам на кое да вярвам - на програмата или на уреда.
Някой знае ли какви са честотите на изхода от драйверите на Otto и отговарят ли на неговия ECD control.
Драйверите или кондензаторите на изхода променят ли честотната характеристика? (Сигурен съм, че променят, ама нали за това ги изчислявах, за да не променят). Все пак в оригинала на ECD control-a няма включени филтриращи кондензатори на изхода на драйверите.

NB! Нещо ми липсва в схемата на Otto. Имам чувството, че трябва да се сложат ограничителни диоди, ама нека да приключа с текущите експерименти.

kogechi:
Много проблеми се събраха, така че малко ще забавя темпото за да ги изчистя.
Тези дни ще се занимавам само с ECD-то за да го свържа с лаптопа през USB порта и да го управлявам от компа. Ще се опитам и да пусна обратна връзка за контрол на честотата. Струва ми се, че в момента съм далече от истината за точната честота, ама без да пусна debuger-а няма как да го видя. Ще пиша като съм готов с процесора и лаптопа (ще ми отнеме малко време).

Радeв:
Аз сложих попследователно на бобините диоди RF302, спрравят се идеално и така върнатия ток то бобината не минава през обратния на мосфета.
Ако мериш честотата с индуктивен товар е нормално честотомера да показва различни неща. Мосфетите започват да се запушват късно когато е по-висока чесотата, близка до критичната.

kogechi:
Radko!
Много ти благодаря за съвета, ще пробвам с диодите, само да допрограмирам процесора. До края на седмицата съм си сложил срок за програмата и USB-връзката (само да не ми мине черна котка пътя...) и от събота пак започват експериментите.
По отношение на честотата, смятам да направя обратна връзка след драйверите и да меря честотата на входа на MOSFET-ите.

kogechi:
Здравейте приятели!

Извинявам се за дългото отсъствие, но за сега имам проблеми с програмирането на микроконтролера. Не всичко върви "като по вода". Наложи се да сменя PIC микроконтролера с микроконтролер на Atmel 128 Mega, защото PIC18F524 поддържа само два ШИМ-канала, а Atmel 128 Mega е с 3 ШИМ-канала на CCP. Проблеми има и със ШИМ-каналите. За сега съм достигнал стабилна работа на микроконтролера до 10 кHz и има вероятност да го увелича два пъти, но ми се струва малко.
Сега ще проведа експериментите до 10 kHz, а после ще видя как да го издуя нагоре (имам някои идеи).

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия