Автор Тема: Как да горим вода+масло  (Прочетена 142166 пъти)

vitan

  • Гост
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #45 -: Ноември 19, 2009, 09:57:05 am »
Не мислех да пиша, да не ставам на всяко гърне мерудия, но след като клипа завършва с: благодаря ви за отделеното време...

ПОЗДРАВИ ЗА ТЕХНОЛОГИЯТА :)

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #46 -: Ноември 19, 2009, 10:12:32 am »
 ;D :D ;D ::) :o ;D ;D ;D ;D ;D ;)
БРАВО

Неактивен johnny_fx

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 118
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #47 -: Ноември 19, 2009, 10:53:00 am »
Всичко чудесно, само масло да има.  ;)
То смешна работа ама изобщо не ми хрумва от къде да намеря масло. При положение, че магазините го изкупуват, сервизите си го горят, а разни вандали го изсипват където сварят.  ::)

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #48 -: Ноември 19, 2009, 11:14:58 am »
Колеги масло можете да си купите от всички сервизи за 20 до 70 ст. на литър.
И аз си купувам от колеги. Преди време се интересувах от мазут но така и не докарах нещата докрай. Печката може да гори всичко което тече и е въглеводородна съставка.
Може и стара мазнина. Въпроса е в дозирането на ВОДАТА.
При горенето парата която се отделя е топло носител и кумина и кюнците са доста топли..
Това е което мога да ви кажа ,и освен да ви пожелая успех друго не се сещам ;D ;D

ppankov

  • Гост
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #49 -: Ноември 19, 2009, 07:01:20 pm »
Здрасти Emm,
покачи ли се КПД-то след като монтира лирата на кюнците?
По бързо ли стопля, по топло ли е или и двете? :)
Поздрави

shtip

  • Гост
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #50 -: Ноември 20, 2009, 02:29:17 pm »
Зравей emm. Pадвам се, че има хора като теб. Бих попитал- има ли миризма около печката?

shtip

  • Гост
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #51 -: Ноември 20, 2009, 02:43:35 pm »
Зравей emm. Pадвам се, че има хора като теб. Бих попитал- има ли миризма около печката?

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #52 -: Ноември 22, 2009, 08:49:30 am »
Ако са хубави кумина и кюнците да дърпат хубаво няма нищо.
Когато е напечена яко мирише на желязо.

ppankov

  • Гост
Re: Как да горим вода+масло - аматьорски тест -> успешен :)
« Отговор #53 -: Ноември 22, 2009, 09:15:52 pm »
Колеги,
хванахме се в сервиза на едно приятелче и стъкмихме още една отоплителна печка на вода и масло :)
Емм, извини ме, че не се допитах до теб, но съмишленика ми, изрично държеше да държим нещата в конфеденциалност, с оглед на това, печката да е по универсална, т.е. да гори и с твърдо гориво....  :D
Но когато пожелаеш, можем да отидем до там и да я видиш   ;D
Та, нещата стигнаха до там, че в печката се получиха две камери за горене - долна и горна, по отношение на дозатора за маслото нещата са по интересни - водата и маслото се смесват и се наливат едновременно, в дъното на дозатора, където става самото дозиране е еднопътен клапан със по дълга игла, която е настроена да се отваря от тежестта на водно-маслената смес около 1/8 от хода си, с цел икономия на материал :)
Съответно твърдото гориво се насипва в горната камера, когато е само на твърдо гориво, а долната камера се ползва за горене на масло и вода.
В това отношение Емм е напред, защото си пуска първо само масло а после и водата, докато при нас буквално наливаме малко масло в камерата докато се разгори и чак тогава пускаме сместа от дозатора.
Прикачвам и малко снимки.
В интерес на истината, докато настроим дозатора, печката почервеня няколко пъти, беше ме страх да не изпуснат заварките и после само веднъж я припалихме на твърдо гориво със употребени горивни филтри - пушек колкото си щеш, иначе с маслото и водата - както казва Емм топъл въздух :)
 
П.П.
Да ме прощавате за лошите снимки, но снимах с телефона,
фотоапарата временно не е при мен, щом ми го върнат,
веднага ще снимам и с него.

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #54 -: Ноември 22, 2009, 10:59:44 pm »
Ребел, много се радвам че има и други колеги които работят по този въпрос.
С удоволствие бих се срещнал с твоя познат да обменим опит. Ще се радвам ако мога да помогна с нещо.
Браво на колегата, успех. ;D ;D ;D

ppankov

  • Гост
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #55 -: Ноември 22, 2009, 11:04:39 pm »
Emm,
заварките ги направих аз, ако е важно за протокола  ;D
Между другото, утре ако се съгласи  колегата, ще кача тук схема на печката.
Поздрави

ppankov

  • Гост
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #56 -: Ноември 22, 2009, 11:43:17 pm »
Ето я и скицата на печката.

smsi-h

  • Гост
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #57 -: Ноември 23, 2009, 03:55:30 pm »
emm,

Защо не опиташ да гориш масло и вода в стара и работеща нафтова печка? Само трябва да добавиш допълнителен резервоар за вода и да го включиш към дозатора, за което ще е нужно преди дозатора да се добави една тетка, която да смесва водата и маслото. Предполага се и поставянето на филтър за маслото преди дозатора.
Малко ще е трудна калибровката на дозатора, но невъзможни неща няма.

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #58 -: Ноември 23, 2009, 10:05:46 pm »
Пацо много се радвам,че се включваш... :D :D
Имам един въпрос, ако водата и маслото са в един съд тогава отдолу ще тече само вода ако не се бъркат с мотор...
Явно ще е топло тази зимааааа А.... ;) ;)

smsi-h ,не използвам готови уреди защото е сложно да се преправи начина на работа от колкото да направя нов. Ако си решил да ползваш филтър за маслото лоша работа.
Успех..

ppankov

  • Гост
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #59 -: Ноември 23, 2009, 10:20:37 pm »
Пацо много се радвам,че се включваш... :D :D
Имам един въпрос, ако водата и маслото са в един съд тогава отдолу ще тече само вода ако не се бъркат с мотор...
Явно ще е топло тази зимааааа А.... ;) ;)

smsi-h ,не използвам готови уреди защото е сложно да се преправи начина на работа от колкото да направя нов. Ако си решил да ползваш филтър за маслото лоша работа.
Успех..

Упс...без лични имена моля  :D

Това е цаката, клапана пропуска течността на тласъци и сместта от вода и масло постоянно се разбърква от въздуха преминаващ от долу на горе, т.е. течността постоянно се размесва.
Ефекта е налице, но много играчка пада по настройката.

А аз мисля, че по предложението на колегата SMSI-H ще има ефект, но водата ще трябва да се пулвелизира по метода на Емм. :)
« Последна редакция: Ноември 23, 2009, 10:38:51 pm от rebel »