Редно е да дам и моето мнение относно въпросите за естеството на магнитните взаимодействия, произхождащо от личен практически опит.
Екранирането има ефект само при линейно разполагане на роторните магнити ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ, че статорните са в ролята на актюатори и са разположени както при V-Gate.
При разполагане на магнитите (ротор и статор) в концепция "перендев", "Моамер Йълдъз" и останалите известни, екранирането само ще намалява силата им на взаимодействие без никакъв друг резултат. Има показани в ЮТуб множество такива - не работещи - конструкции.
Материалът за екраниране НЕ Е ИЗМИСЛЕН. Мю металът (сплав), желязото, никелът, бисмутът, алуминият, медта - не екранират, а "поглъщат" или противодействат по съответния начин насрещните магнитни сили.
Изхождам вкл. от "теорията" на Ледскалнин: Известно е, че "вкарването" на посочените (има и други) метали в магнитно поле (същото е и с електромагнитно такова), предизвиква напускането на електроните от последните електронни слоеве на атомите, и насочването им в определена посока. Ефекта се нарича поляризиране. Така или иначе, съответните силови линии при това поляризиране са съставени от електрони - явно въртящи се по специфичен начин. Това въртене е ЖИРОСКОПИЧНО. Резултатния ефект, като сбор от множеството жироскопиращи електрони наричаме "магнитно поле".
Оттук: Имайки предвид, че Електронът сам по себе си е "странна гад", още по-странна става изявата му в електронни асоциации. Тази негова изява има множество форми:
1. Интерференция
2. Фотоелектричен ефект
3. Коано ефект
4. Насочено (поляризирано) Брауново движение
... сигурно и други, но крайният резултат е:
1. все-проникваща способност - знаем че на атомно ниво електронът се движи на практика в огромно празно пространство.
2. бидейки мини "енергиен въртоп" - електронът приема и предава своето жироскопирано (вече) въртене на други електрони.
3. съвместяването едновременно на жироскопирането и еднонасочването на електронните спинове, поражда ефекта Коано на квантово ниво... вследствие на което наблюдаваме ефекта на Ленц. Аз за себе си го наричам "взаимохващане" на поляризираните електрони.
...
Е, помислете, вследствие на тези "електронни номера" какъв ще е крайният резултат.
...
И допълвам горното: Магнитът е такова "животно" което "помни" зададената му поляризация. С времето (също като при хората) го обхваща старческа деменция и немощ, и той губи част от силата и паметта си.
Задачата ни е, НЕ да "трепем" поляризираните вече електрони като им задаваме с други сили друга поляризация, а да насочваме сборната им сила по подходящ начин в избрана от нас посока, избягвайки или възползвайки се в същото време (когато и където желаем) от ефекта на Ленц (още и Коано ефекта) и да интерферираме сборното поляризирано (магнитно) поле в подходящата посока, по подходящ начин.
Част от тези "номера" са решени в концепцията V-Gate. Но само част.
За конструкцията на ИванБГ и крайният резултат от взаимодействията на магнитите нищо не мога да кажа, защото той това не е обяснил и не е показал.