Справочници, схемотехника, теория > Батерии, зарядни и десулфатизиращи устройства

Въстановяване на стари акумулатори

(1/5) > >>

@praktik:
Някой знае ли как, и дали може ( чувал съм че го правели но не знам как ) да се въстановят стари акумулатори от авто морга, така че да държат поне 48 часа 2/3 от капацитета си, някой опитвал ли е да експериментира поне по въстановката. Оловната мрежа в старият акумулатор дали се поврежда смисъл оловото все още да не е напълно окислено, а и да е може ли с някакъв химически реактив да се редуцира до чисто олово на клетките. Разбивал съм стари акумулатори за олово и съм забелязал че оловните им мрежи са покрити с окис на оловото някъде десети от милиметъра. Ако стар акумулатор се третира с някъкъв химикал който да премахне окиса наслоен върху оловната мрежа, дали няма акумулатора да се въстанови поне частично. Трябват ми поне 10 акумулатора за един експеримент.

piton2012:
    Ако в акумулатора е останал някакъв живот може да пробваш да го заредиш за малко време. Ако вече са се натрупали големи кристали оловен сулфат няма възстановяване. Промиване, зареждане, разреждане, смяна на електролит помагат донякъде, но само на все още работещ акумулатор. Ако успееш по някакъв начин да им върнеш живота, мога да ти дам 2.

juliang:
От акумулатора се източва киселината. Акумулатора се измива отвътре с течаща топла вода (наливаш, обръщаш рязко да изтече целия боклук по дъната на клетките). Така докато почне да излиза чиста водица.
После наливаш ЧИСТА вода (по възможност дестилирана, ма нали сме българи, а и сега е зима - стопен сняг става също) и пускаш акумулатора да се зарежда. Час-два. Няколко пъти тоя цикъл (3-5). Естествено няма как да се зареди, идеята е мехурчетата които ще се образуват да съборят каквото може. Отново промиване с топла вода.
Намираш отнякъде киселина с концентрация, подходяща за акумулатори (откъде, и колко е концентрацията - нямам идея). Има опция да ползваш старата която си източил, но след филтрация и утаяване - да разкараш колкото е възможно от боклуците. Пускаш да се зарежда. Ако нищо не стане - язък за двата дена дет си загубил да го пробваш. Хвърляш и пробваш със следващия.

@praktik:
Дали ще стане ако промия оловните мрежи на акумулатора с разтвор на NaOH натриев хидроокис. ( сода каустик )за да се премахне налепа от оловен сулфат ?

juliang:
Ами ... не съм химик, но  мисля че ако нещо е издържало на сярна киселина, едва ли ще се уплаши от натриева основа. Просто налепите са толкова инертни, че вече нищо не може да ги разложи (освен нещо, дето би разложило и оловото, и самия корпус на акумулатора.
Идеята е да се изчисти механично каквото може, химично нещата са обречени.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия