Автор Тема: “Industrial Heat” е придобила правата върху технологията E-Cat на Андреа Роси  (Прочетена 294077 пъти)

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Радико, самият нагревател е навит на спирала и ще има освен активното си съпротивление и индуктивност. Или "импеданс" както е модерно да се казва. Но това няма никакво значение, няма значение дори самият опит. Важни са онези последни 8 мин от него когато нагревателя е изгорял и реакцията е самоподържаща се. Точно това самоподържане е критерий за КПД > 1. Сега остава да се направи анализ коя е точната причина - химична или ядрена реакция. И кое обуславя тази реакция да бъде самоподържаща се в продължение на 8 мин.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Ох тия 8 минути .....
Тъй като нямаме доказателствен визуален материал не можем да твърдим каквото и да е ....
И все пак ще ви вейна една теория от къде може да се появявят тия 8 минути СЕ ;)
Вместо да се търси под вола теле причината е може да е съвсем прозаична ....
Нагревателя (щото това нещо не е нищо повече от керметично херметично запечатан нагревател с с добавка на някаква субстанция вътре... ) просто си нарушава херметичността и въпросната субстанция почва да пие кислород от атмосферата и да гори - за тия 8 минути догаря и магията приключва.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Принципно е възможно, но количествено не издържа анализа. Да предположим че високата температура се подържа единствено от електрическият нагревател. След изгарянето на реотана започва окислението на никела (като количество 1 гр). Това горене подържа температура от 1150 оС. От графиката се вижда че такава температура се е подържала малко по рано от нагревател 400 W. Сметнато в така любимите на един пишман преводач Джаул.секунда това са 192 000 J (само Джаула). Не можах да намеря енергия на окисление на никела за да се засече към количеството. Сметнато към 1 кг никел излиза 192 MJ енергия - това са 53 kWh.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Сместа не се състои само от никел - Ni+ Li[AlH4] има ко да гори - а дали действително това се случва няма как да знаем ..... който му се смята да смята енергичността, мен не ми се занимава .....

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Сметнато в така любимите на един пишман преводач Джаул.секунда това са 192 000 J (само Джаула). Не можах да намеря енергия на окисление на никела за да се засече към количеството. Сметнато към 1 кг никел излиза 192 MJ енергия - това са 53 kWh.
Bat_Vanko, като изключим нападките ( което само показва характер или култура ), все пак ме радва че най-малко, се започва във форума да се пише по-конкретно особено когато се говори за енергийна плътност и изразходване на тази енергия за единица време. В крайна сметка това дали на мен ми са любими тези преобразования или не, те са стандарт в научната литература и индустрия, и който не ги ползва (и разбира) съвсем спокойно може да се насочи и да си пише каквото си желае във сферата на фантастиката, понеже точността ще липсва.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Добре, съвсем абстрактно вече...представете си един взрив от...тротил. Ако някой успее да забави този процес и да усвои получената енергия...същото е.
Все едно от светкавица да си заредиш акумулаторите на електромобила.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Може, но не точно така.
Връзваме 2 акумулатора по Скайп "информационо",
започваме да зареждаме единия,
електроните на другия получават информация през торсионо поле
(правено от специална ламБа, която свети над клемите)
какво става
и се подреждат където, и както трябва, и.и..и...и....и
est voilà!
 :D  8)
Имаме заредени 2 акумулатора!
И много важно, да не сбъркаме накъде "върти" полето. Ако е наопъки, ще разредим акумулатора до нула!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Казусът със разхерметизирането на реактора е доста интересен и съвсем не е за пренебрегване. Никела едва ли изгаря защото 1000 градуса не му стигат за да започне да се окислява. Не случайно основната съставка на реотана е никел. Другото вещество обаче което е  Литий плюс алуминий плюс водород ми се струва че би трябвало да е доста добре горящо и доста калорично. Дали обаче целият експеримент не се провеждаше във нещо като кутия запълнена с аргон точно за предотвратяване на този случай. Въобще нищо не е на 100% ясно. Аз съм склонен по скоро да приема, че все пак в този експеримент нещо се случва и си струва да се направи опит за повтарянето, проверяването му. Аз самият нямам в момента възможност за това, поне не сам. Ако някой обаче се заеме с това със удоволствие бих се включил с каквото мога.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Цитат
Може, но не точно така.
Връзваме 2 акумулатора по Скайп "информационо",
започваме да зареждаме единия,
електроните на другия получават информация през торсионо поле
(правено от специална ламБа, която свети над клемите)
какво става
и се подреждат където, и както трябва, и.и..и...и....и
est voilà!
 :D  8)
Имаме заредени 2 акумулатора!
И много важно, да не сбъркаме накъде "върти" полето. Ако е наопъки, ще разредим акумулатора до нула!


VITAN-e забавно, но си объркал темата. Моля, да не пълните всички теми.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Нямаш грижи.
Това последното беше за "преброяване на дивите зайци".
Дали още са останали тъдява....

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Bat_Vanko, като изключим нападките ( което само показва характер или култура ), все пак ме радва че най-малко, се започва във форума да се пише по-конкретно особено когато се говори за енергийна плътност и изразходване на тази енергия за единица време. В крайна сметка това дали на мен ми са любими тези преобразования или не, те са стандарт в научната литература и индустрия, и който не ги ползва (и разбира) съвсем спокойно може да се насочи и да си пише каквото си желае във сферата на фантастиката, понеже точността ще липсва.
Пикси като се изключи поредното ти словоблудство разбираш ли изобщо по темата за която пишеш. Какво всъщност искаше да кажеш - че и от енергия не разбираш ли??? Няма така мерна единица "изразходвана енергия за единица време". Всеки завършил поне някакъв техникум го знае, да не говорим за висше. Стандартизираните мерни единици са:
1. За мощност - ват (W);
2. За енергия (респективно работа) - Джаул (J)
Енергията на един джаул се равнява на работата извършена от един ват мощност за една секунда време.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B6%D0%B0%D1%83%D0%BB
Да виждаш тука някъде джаул по секунда... И ти ще ми говориш за разбиране. Айде вземи си оправи собствените понятия и тогава наставлявай другите! Другият път като почнеш да четеш от разните му там чужди езици ползвай гугъл транслейтъра че да не се получават обърквации. Явно английският не ти се удава.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!

Да виждаш тука някъде джаул по секунда... И ти ще ми говориш за разбиране. Айде вземи си оправи собствените понятия и тогава наставлявай другите! Другият път като почнеш да четеш от разните му там чужди езици ползвай гугъл транслейтъра че да не се получават обърквации. Явно английският не ти се удава.

Bat_Vanko, много жлъч, бе...това да го кажеш на човек, който от години живее в щатите е малко...нелепо.
Да, когато се говори за разход/добив на енергия, времето е компонента от основно значение, каква дименсия ще ползваш - все едно.
Двамата говорите за едно и също, но явно личните ви обостряния сериозно пречат на диалога и всичко се превръща в препирня...

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Bat_Vanko, много жлъч, бе...това да го кажеш на човек, който от години живее в щатите е малко...нелепо.
Да, когато се говори за разход/добив на енергия, времето е компонента от основно значение, каква дименсия ще ползваш - все едно.
Двамата говорите за едно и също, но явно личните ви обостряния сериозно пречат на диалога и всичко се превръща в препирня...
Atos-e от първият ден на идването му тука ни говореше за някакви мерни единици джаул по секунда (или джаул над секунда беше). Айде мълчах си защото разбирах какво говори въпреки неясните термини. Но да почне и да ни поучава че виждаш ли ние нищо не сме разбирали - ей тука малко в повече ми дойде. Квото си е надробил да си го сърба.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Аман от вашите лични драми...
И без това, тази тема вече е толкова изместена встрани от първоначалната си идея...че всичко, написано почти тук е чиста проба...хвърляне на боб.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Най-добре е да останат марсиянските теми, темата стар варс или моята тема, и разбира СЕ бълъкчийските. Последните не са много активни, едно че има забрана тия дни, а друго че го играем сърдити.