Автор Тема: “Industrial Heat” е придобила правата върху технологията E-Cat на Андреа Роси  (Прочетена 294081 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Тук вече, неразбирането подмина нивото на жалост!

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
ELPUNTO направи си труда та проучи малко нещата около тоя "професор" (ако не знаеш за какво става дума).
Извинявай - ма "физик" да ми говори за чакри, аури, души, информационни полета
Ако някой отрича чакри, аури и души може да значи, че е невеж, а не мноУ "научен"

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Да разбирам ли, че Съргойчев един вид казва, че това което дишаме е по твърдо от това върху което стъпваме?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Да разбирам ли, че Съргойчев един вид казва, че това което дишаме е по твърдо от това върху което стъпваме?
Ами от определена гледна точка е точно така. И има и доказателства за това.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Значи го харсвам😉

Неактивен ELPUNTO

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 507
    • balkanmysteries.com/bg
Още едно устройство за производство на чиста и евтина топлинна енергия се появи на енергийния пазар.
Устройството се нарича THE SAFIRE PROJECT компанията, която ще го представи като търговски продукт е AUREON ENERGY LTD

сайт на компанията . . . . . . https://aureon.ca

Екипът, който разработва устройството ( от 2013 г.) в края на 2019 г. постига потаряеми и устойчиви резултати.
Това им дава увереност и съвсем неотдавна, няма месец, те решават да обявят устройството като търговски продукт.

Това което успях да разбера от информацията в сайта, е че THE SAFIRE PROJECT е реактор за създаване и поддържане на плазма.
Плазмата се поддържа неограничено дълго в камерата на реактора.Това не е постигнато до сега никъде, в многобройните ТОКАМА-ци.
Оставам с впечатление (това е мое скромно мнение), че THE SAFIRE PROJECT е хибрид между LENR реактора на A. Rossi и
устройството Sun Cell на Brilliant Light Power.

Според разработчиците, процесите които протичат в камерата на реактора излизат извън съвременните познания по физика.
Самите те признават, че не могат да дадат теоритично обяснение, че приемат всякаква теория, която дава задоволително
обяснение, но за сега няма такава.

В теоритичната част на сайта се споменявя името на Ал. Пархомов, руския учен, направил успешни реплики на LENR реактора,
и неговата теория за процесите в LENR реактора.
Споменава се също името на Милс, шефът на Brilliant Light Power и частицата хидрино, която играе ключова роля в Sun Cell.

Разработката се финансира от Международния Научен Фонд.От 2013 г до 2019 г. по тази тема са инвестирани 15 000 000 $ US.
Според мен скромна сума на фона на стотиците милиарди $$$ . . . . прахосани безрезултатно за ТОКАМА-ци . . .  >:(                 

Последните опити с THE SAFIRE PROJECT показват, че в камерата на реактора могат да се деактивират радиоактивни отпадъци
получени при работа на АЕЦ - ове. Това окончателно убеждава екипа, че разработката е достигнала етап, който може да се използва
като готово изделие и те дават широка гласност на техния плазмен реактор.

Неактивен ELPUNTO

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 507
    • balkanmysteries.com/bg
Пускам снимков материал от сайта на AUREON ENERGY LTD

Не съм превел от английски обясненията дадени в сайта, трудно ми е да
вникна в подробности.Не съм ядрен физик . . .  ???


Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Би трябвало с Браунов газ да се неутрализират радиоактивни отпадъци мноооо по-евтино.

Иначе руснаците вземат радиоактивни отпадъци (наскоро от Германия) и в реакторите на бързи неутрони си ги използват за ядрено гориво.
?-са е, дали това е по-евтино...
Като за начало, едва ли.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Би трябвало с Браунов газ да се неутрализират радиоактивни отпадъци мноооо по-евтино.
И как точно го виждаш да стане това? Радиоакивността е следствие на ядрени сили, за да се намесиш в тях ти трябва температури от порядъка на милиони градуси...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Няма какво да го виждам, писал съм го отдавна, само дето някой трябва да чете повече :)

Юл Браун (бай Илия Вълков) е дезактивирал радиация в радиоактивна проба с браунов газ.
Това, ако е факт - не подлежи на коментар.
Най-вероятно това е атомен водород, който гори. Атоми ръчкат други атоми и се получава.
Виж молекулите са много по-стабилна порода...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Витане, явно не правиш разлика между химически и ядрени взаимодействия.
Енергиите които се получават или са необходими при двете реакции се различават с порядъци, с много порядъци. Само си направи сметка колко енергия се получава от 1 килограм от най-калоричното гориво и от един килограм плутоний, и ще разбереш колко голяма е разликата...
Мощта на една ядрена бомба в която има 20-тина кила плутоний се мери в мегатонове (т.е. в милиони тонове) тротилов еквивалент. Говорим за разлика от 1 милиард пъти...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Юл Браун (бай Илия Вълков) е дезактивирал радиация в радиоактивна проба с браунов газ.
Това, ако е факт - не подлежи на коментар.
Ако лъже е друг въпрос.

Браунова горелка не ми се прави, достатъчни ми бяха 13 години разработка на друг уникат.
Ти си, стига се разлайва по форумите, ами се бъркай за кинти и запрятай ръкави.
Книгата как се прави вече съм ти я превел от английски.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
С неговия не знам, през месец му хвърлям един поглед на форума - Кадуцеуса, нали?
Има проблеми с активните елементи. Значи има пропуски в схемите, т.е. в знанията. И в елементната база.
Аз имах проблем с деградацията на пасивните - при взривообразно постъпване и изчезване на енергия - и мъртвата материя не издържа.

Не виждам за какво да търся микробиологична помощ - основно тролове и мързели.
Не, че не съм получавал помощ, но това са само 2-3 човека от хиляди зяпачи и кибици + 10-тина трола.
Иначе технически всичко ми е готово, изпробвано и документирано (последното на 99%).

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
 Не че е по темата, но относно последните постове да внеса малко уточнение за сублимацията на волфрама. С браун газ никой до сега не ко е изпарявал в неутрална среда, а само във въздушна. В същата, при 800гр. почва да оксидира. Същото се наблюдава и при аргонно заваряване без защитен газ

Неактивен ELPUNTO

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 507
    • balkanmysteries.com/bg
Ето новина от Andrea Rossi получена буквално преди 1 час.
В сайта  E CAT WRLD в чата на запитване : Имате ли търговски партньор, който да е
узаконил реактора E CAT и да има лиценз за производството му ?

A. Rossi отговаря кратко : ДА.

Този кратък отговор поражда повече въпроси, вместо да хвърля светлина относно
производството на LENR реактора.
Въпроси като кой от 5 – те версии на E CAT реактора е лицензиран ? Коя е фирмата
производител или фирмите производители ?
Кога ще започне производството и къде ще се продава ?
На тези въпроси италианецът отговаря с . . . мълчание.

   
 Sture Andreasson
    October 31, 2020 at 4:13 AM
    Dear Andrea Rossi,

    Have any of your partners been licensed to manufacture e-cat in their factory for use in their own products?

    Andrea Rossi
    October 31, 2020 at 5:52 AM
    Sture Andreasson:
    Yes,
    Warm Regards,
    A.R.