Начало > Новини от света на технологиите
“Industrial Heat” е придобила правата върху технологията E-Cat на Андреа Роси
PyroVeso:
Браво на Пархомов и команда! Така се прави!
С анализ (рентгенофлуоресцентна спектроскопия), с точни измервания и всичко...
Тепърва ще се чепка въпросът обаче никелът или водородът, или и двете търпят ядрено превръщане. За това ще трябва не само качествен, но и количествен анализ.
Също не е ясно дали системата ще може да се "самозахрани", т.е. от получената топлина да се произведе ток, който да се върне и да загрява реактора, че и излишък малко да остане.
Иначе екстра - с 10 гр. никел (колкото монета от 10 с'тинки) получаваш топлина колкото от 1 тон бензин (повече от кубик!).
Ще взема да се запася със 100-ина кила никел - след време може да стане доста ценен... :)
valex:
PyroVeso
Ако с КОП 3.6 топлинен източник можеше да се направи затворен цикъл досега щеше да е направено. В момента нормалния КОП на климатика е около 3-4. А има и хиперинверторни с КОП 6-7. Сигурно има "затворени" разработки и с по-голям КОП.
PyroVeso:
valex,
абе КОП-ът е едно, ама при термо-помпите имаме 30'С температурна разлика и никаква топлинна машина не можем да задвижим с нея, освен някакъв умрял Стърлинг (огромен, много добре изолиран и бавнооборотен). Докато при това реакторче температурите са от порядъка на 1300-1600'С, та вече можем да мислим за някаква доста по-сериозна топлинна машина, която този КОП ще го оползотворява почти на 100%.
Щото иначе направо си няма смисъл да имаме като вход на процеса освен никел и водород, още и ток от централата... За отопление може би ще стане, ама то там, както сам казваш, с термопомпа можеш да си докараш КОП не 3,6 а над 5!
Bat_Vanko:
Мислех си за възможността с една неръждаема тръба с по голям диаметър да може да се създаде вътрешно налягане с водород. Като по този начин керамичната тръба където става самата реакция ще трябва да осигури единствено високата температура, без да се изисква и херметизация. Смятам и че процеса може да стане самоподържащ се, но за целта ние не трябва да намаляваме температурата в реактора под една стойност от около 1500 гр. Реактора трябва да бъде разположен в керамични тръби (може би няколко слоя), които да играят ролята на топлоизолация. Отнемането на повече топлина от реактора намалява неговата температура а от там и скоростта на реакция до пълното сриване на процеса. За това си мисля че основното е да се направи такава тръба осигуряваща херметичност и налягане за водорода вътре, която да може да променя топлоотдаването си в доста широки граници. Като допълнение температурата на процеса ще може да се регулира в някакви тесни граници като се променя налягането на водорода. Може би поставянето на все повече тръби една над друга в процеса на работа (по аналогия с пръчките в АЕЦ) ще увеличава или намалява скоростта на топлоотдаване.
Аtos:
Какво налягане издържаше водорода, преди да се самовзриви?
Или се бъркам с ацетилена?
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия