Автор Тема: “Industrial Heat” е придобила правата върху технологията E-Cat на Андреа Роси  (Прочетена 293091 пъти)

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Ми не е сложно като конструкция, не знам лесно ли се намира тоя хидрид и никела на прах. Също никъде не е споменато колко дребени са частиците на праховете а сигурно е важно за процеса. И на последно защо като са измерили КОП>1 не изключват реотана при достигане на работна темперетура а продължава да работи, щом има енергия в излишък значи ще трябва да се самоподдържа процеса, или има нещо гнило или нещо съм тъп и не мога да разбера.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
може да не е лесно да се спре процеса.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Цитат
или има нещо гнило или нещо съм тъп и не мога да разбера
факта, че си задаваш този въпрос опровергава твърдението ти, по тъпи са тези дето изобщо не си го задават Продължавай да си задаваш въпроси може и да стигнеш до отговора който аз съм предположил. "Всъщност е доста елементарен"  Пък  после може и да станеме отбор юнаци.

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
може да не е лесно да се спре процеса.
Лесно ще спре реакцията, ако я има, просто ще се дръпне малко повечко топлина от излишъка и температурата ще падне под работната.
Я тука има химици нека споделят малко за тоя хидрид, кво е що е къде може да се намери че всезнайкото нещо се опъва и не казва много по въпроса.
Дали пък тоя Роси не е объркал грамажите умишлено и да разчита на ентусиасти да ги открият опитно а?
Иначе тва е добре че няма радиация и може да се ползва за отопление.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Не може да се спре захранването, защото то е нужно за поддържане на процеса. Все едно да дръпнеш климатика от контакта... нали той черпи 1/2 киловат ток, а дава 3 киловата топлина? Що му трябва ток тогава? :)

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Да ама климатика харчи ток и прави топло а туй чудо ползва топло и прави  по-топло. Има работна температура 1200 градуса нали може и с горелка да я стигнеш може и с кюмур е верно с ток е най-лесно.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Роси някъде беше споменал, че има идея тока да се замени с природен газ. Не знам... предполагам че има по-важни неща за доизкусуряване.
P.S. Тук срещнах нещо доста интересно:
http://www.e-catworld.com/2015/04/07/preprint-of-e-cat-theory-paper-published-by-andrea-rossi-and-norman-cook/
А именно:
Цитат
Finally, we speculate on similar mechanisms that may be involved in other low-energy nuclear reactions (LENR).
Превод: накрая, предполагаме че може този подобен механизъм да се приложи за получаване на други нискоенергийни ядрени реакции.
Демек ... не е изключено да има и други вещества, които при реакцията си при определени условия да трансмутират, отдавайки при това топлина. Което ми говори, че Роси е попаднал на тази реакция случайно, не му е съвсем ясно как се случва това, защо се случва и дали може да се случи и с други вещества и при други условия. Което е признак на липса на теоретична подготовка и обосновка... нещо, което най-вероятно спира инвеститорите и прави патентоването изключително проблематично.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Което ми говори, че Роси е попаднал на тази реакция случайно, не му е съвсем ясно как се случва това, защо се случва и дали може да се случи и с други вещества и при други условия. Което е признак на липса на теоретична подготовка и обосновка... нещо, което най-вероятно спира инвеститорите и прави патентоването изключително проблематично.
И аз смятам така от самото начало... Тепърва ще се кóпа сериозно в тази насока и не е изключено да излязат много по-практични реакции. Не че тази е много сложно, скъпо и с труднооткриваеми материали да се получи, но все пак... Примерно водородът може да се взема от водата, или от природния газ (стига да участва в процеса) и прочее оптимизации.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Мисля, че е съвсем очевидно, че водорода не може да има каквото и да било общо с това което се случва в така наречения "реактор" на Роси. Вече писах по горе или в друга тема по въпроса, че никел и водород не могат да  дадат стабилен продукт по никакъв начин.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Вие ще си продадете ли имението, за да налучкате просто някаква реакция, от милионите такива?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Вие ще си продадете ли имението, за да налучкате просто някаква реакция, от милионите такива?
Не, "за да"...но ако съм я налучкал вече, що да не го продам?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
...Вече писах по горе или в друга тема по въпроса, че никел и водород не могат да  дадат стабилен продукт по никакъв начин.
При химична реакция вероятно да, но при ядрена ...
http://www.e-catworld.com/2015/04/08/rossi-helium-found-in-e-cat-reaction/
Тук се говори за наличие на хелий... 2-я елемент от Менделеевата таблица. кат нищо може водорода да "взима назаем малко матр'ял" който го превръща в хелий.
« Последна редакция: Април 13, 2015, 05:04:25 pm от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Цитат
Тук се говори за наличие на хелий... 2-я елемент от Менделеевата таблица. кат нищо може водорода да "взима назаем малко матр'ял" който го превръща в хелий.
Ц. И така не става колега. Не знам защо ама постоянно забравяте за неутроните а Роси се прави, че не знае нищо за тях. Значи при химичните реакции те са нищо и не участват, ама тука нали става дума за ЯДРЕНА реакция в която не може да не смяташ и неутроните, а като ги включиш и тях и сметките на Роси не му излизат. Във водорода  има само един протон а в хелия два протона и два неутрона. от каде идват тези неутрони като вземеш един неутрон от никела за да получиш стабилно вещество са необходими още два неутрона за да стане стабилен кобалт.  В противен случай става страшно пък гледам ни Роси ни Пархомов са се взривили. значи ключа от бараката не е и тука. Просто Роси ни разиграва сценката:
"Тука има тука нема кажи сега каде е топчето"

Неактивен ELPUNTO

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 507
    • balkanmysteries.com/bg
Всички учени които са изследвали Rossi реактора и процесите в него са единодушни, че енергията
която се отделя в реактора от нищожно количество гориво (1 гр. никел на прах Ni) може да се
получи само при ядрена реакция.Руският учен Ал. Пархомов също смята така, той нарича процеса
в Rossi реактора Студена Трансмутация на Ядра-СТЯ (Холодная Трансмутация Ядер-ХТЯ).

Според съвремената физика, такава реакция не може да съществува, защото при температура от
1 200*С не може да има ядрена реакция (спира в кулоновата бариера).Другия феномен при Rossi реактора
е, отсъствието на радиация.При Rossi и при репликата на Пархомов, радиацията е на нивото на фона.
В LENR реактора отсъства  α, β  и  γ  излъчване.

Според "ортодоксалната" физика такова животно като LENR реактор НЕМА  ???
По тази причина, авторитетните печатни научни списания НЕ приемат и НЕ печатат статии за
LENR технологията.
Информация може да се намери само в Интернет журнали.

Не съм специалист в тази област, не се наемам да коментирам физичното обяснение на процесите,
имам си свое мнение по въпроса, но не държа на него  :-\
За мен Rossi реакторът е факт, репликата на Ал. Пархомов също.
За съжаление инатът и дебелоглавието на "казионната" физика забавиха с десетилетия появата на
LENR реактора.Болшинството учени от страх да не бъдат обявени за "еретици" и "анатемосани" прекратиха
работа в тази област, след сензационното съобщание на Флейшман и Понс през 1989 г.Прекратени бяха и
държавните субсидии за научни разработки.Ентусиастите които продължиха да работят, правиха това със
свои средства в дълбока "нелегалност".
В крайна сметка ученият Фокарди и инженерът Роси успяха да докажат, че има "животно" LENR и направиха
Rossi реактора.

Какво се твори в Rossi реактора?  ???
Според Ал. Пархомов възможна е следната реакция :

68,27% 58Ni + p= 59Cu* (β) = 59Ni = 59Co

26,10% 60Ni + p = 61Cu* (β) = 61Ni

Това е едно от възможните обяснения, в статията си Пархомов дава и други възможни
хипотетични обяснения.С физично обяснение или без обяснение Rossi реакторът съществува.
Кое е за предпочитане ; да има реактор без физично обяснение или да има физично обяснение
без реактор ?  ???

Лично аз избирам работещ реактор без научно физично обяснение.  ;D
Рано или късно ще се намери и обяснението.А до тогава ? Без да чакаме
обяснение, да се научим да правим устойчиво работещи реактори, да ги
произвеждаме и да се топлим с тях . . .

Статията на Ал. Пархомов  "Холодная трансмутация ядер: странные результаты
и попытки их объяснений"


Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Радико, Радико... гоуем си образ! Първо казваш: "...съвсем очевидно, че водорода не може да има каквото и да било общо с това което се случва в така наречения "реактор" на Роси.", а после даваш като пример реакциите:
68,27% 58Ni + p= 59Cu* (β) = 59Ni = 59Co
и
26,10% 60Ni + p = 61Cu* (β) = 61Ni

Та това "p" какво е според тебе? Това е единичен ПРОТОН. Откъде би се взел той според тебе? Някой никелов атом ще го отдели спонтанно от ядрото си ли? Не стават такива неща в природата... Протонът си е башкъ голо ядро на водороден атом - трябва само електрончето да му махнеш, което при 1200'С никак не е сложно...
Направо си го кажи: никел + водород = мед.

Също това "(β)" какво мислиш представлява? Това е означение за бета-разпад... Да, той е сравнително безопасен и във въздушна среда действа само до няколко сантиметра от източника.

Пак казвам - тепърва ще се установява какво и защо става.

Не виждам и причина защо някои колеги толкова злостно се нахвърлят върху "ортодоксалната наука" - това е система от знания, която е полезна всекиму, тръгнал да се занимава с подобни търсения. Това, срещу което роптаеш ти и другите е по-скоро конюнктурата в научния свят, политиката, стадното чувство и порочния начин, по който се генерират и рецензират статии... И мен това ме отврати навремето и затова се отказах да участвам в тази пародия. Но това, според мен, няма нищо общо с науката и с научните принципи на събиране на познанието, които се опитват да описват света по най-добрия възможен начин на базата на досега събраното (емпирично) човешко познание, и пак въз основа на него се опитват да надникват по-нататък и да предсказват процеси и технологии...