Начало > Новини от света на технологиите
“Industrial Heat” е придобила правата върху технологията E-Cat на Андреа Роси
RUS:
Ако приложиш 220 волта прав ток на стоманени електроди в електролит който НЕ Е НЯКАКВА СОЛ пак ще имаш ядрени реакции .
В случая ми прави впечатление липсата на елементарна добросъвестност когато се говори за реплика на експеримент.
Щом искаш приложи и 12 волта напрежение на медни електроди и после обяви че всичко било фейк - твоя воля .
Информацията е описана в горните постове , скрито покрито няма.
Bat_Vanko:
Официалната наука прави 60 години безуспешни опити с "Токамак". Хиляди "сериозни" учени се облажиха с милиарди, а резултатите са толкова скромни колкото и при Роси. Но като се има предвид минималните средства които е похарчил - неговият успех е огромен. Няма значение схемата по която работи той, Пархомов или японците - важен е крайният резултат!
Според мен най важното е да се докаже получаването на студен ядрен синтез. Дори и при първите опити да няма енергия в повече, то все ще се намери тази реакция при която се получава (примери много). За целта предлагам следният опит: Михаил Кузмов вече има необходимата установка за плазмена електролиза, и за нея има съмнения за получаване на процеса измерено чрез електромагнитното излъчване в мегахерцовият диапазон.
1. Прави се 1 L електролит и се отделя една малка част за последващ анализ;
2. Извършва се самият процес на електролиза до намаляване на количеството на водата наполовина. По време на процеса е добре да се мери наличието на електромагнитно излъчване, като критерий за постигане на заложените резултати;
3. Отработеният електролит, заедно с останалият електрод се заделят за изследване. Възможно е да се изисква сухо вещество за анализ.
П.п. Това което предлага Радико не е удачно като решение - в случая е важен процеса а той се получава при напрежение над определена граница. В случай че и в двата съда напрежението е еднакво няма как да се твърди нещо...
Вариант за някакво изследване е да се измери сумарната енергия получена в следствие на загряване на течността от процеса и тази от изгарянето ННО газа. Но резултата може да се тълкува едновременно като "свръхефективна електролиза" или като студен ядрен синтез. Трябва да се отсее действително протичащият процес!
h2motor:
dmitarp - когато никела поглъща водород в металната си решетка той се загрява и трябва да се охлажда за да погълне повече водород, за да излъчи водорода трябва да се загрее или излъчвайки го се охлажда.
Т.е. наистина е противоречиво със случващото се в реактора. Синтез на мед от никел не се случва със сигурност, това е много трудно защото изисква атомите да са близо , да се сближат и температура да се задвижат по бързо за да има сблъсък с резултат синтез. Това при смешни налягаия и температури от 2000-3000 градуса няма как да стане. В тези реактори има синтез на хелий от водород, а никела си остава никел.
Радико:
Ц и синтез на хелий не може да се получи от Водород "протий" иска се за целта деутрий.
--- Цитат ---В случая ми прави впечатление липсата на елементарна добросъвестност когато се говори за реплика на експеримент.
--- Край на цитат ---
Айде не ставай и ти като Жоро, всеки който подхожда критично е не само недобросъвестен но и злоумишлен, така ли. или се притесни, че направи силно изказване което изведнъж се оказа лесно опровержимо. То от последното изказване излиза, че този реактор е пълна глупост за какво ни е като при всяка електролиза имаме термоядрен синтез. Или ако не е така кажи някакви електроди и електролит при които няма такъв синтез за да направим експеримента с коректно сравнение.
примерно медни елктроди в меден сулфат устройва ли те там не може да има синтез защото на катода се отделя чиста мед.
RUS:
--- Цитат на: Радико в Юни 19, 2016, 04:31:34 pm ---Ц и синтез на хелий не може да се получи от Водород "протий" иска се за целта деутрий. Айде не ставай и ти като Жоро, всеки който подхожда критично е не само недобросъвестен но и злоумишлен, така ли. или се притесни, че направи силно изказване което изведнъж се оказа лесно опровержимо. То от последното изказване излиза, че този реактор е пълна глупост за какво ни е като при всяка електролиза имаме термоядрен синтез. Или ако не е така кажи някакви електроди и електролит при които няма такъв синтез за да направим експеримента с коректно сравнение.
примерно медни елктроди в меден сулфат устройва ли те там не може да има синтез защото на катода се отделя чиста мед.
--- Край на цитат ---
Цялата необходима информация е изнесена по-горе - който може и иска - да чете. Да се приказва наизуст е само в сферата на хипотезите.
Проверил съм отдавна този принцип по споменатата методика като спазвах стриктно всички детайли.
Експеримент за проверка се прави по точно определената методика описана по рано от друг , а не както ти падне.
Точно това имах предвид под добросъвестен експеримент!
Вие като много знаете си правете каквито вариации си искате - ваша работа. Човек може да бъде критичен само с ФАКТИ .
Независимо от това че ви се представя наготово всичко вие пак си знаете своето дори и без да си дадете труд да прочетете какво е написано.
Отделен е въпроса че изчерпателна информация е споделена в сайта на Жан Луи Наудин. Моите измервания бяха приблизително същите в рамките на
статистическата грешка .
Ама кой да чете , кой да вземе да помисли преди да пише каквото и както му падне.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия