Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Електромобили

Ел колело в домашни условия

(1/3) > >>

magnet77:
Искам да отворя тема, подобна на темата "Електромобил в домашни условия".  Мисля, че разработката на електромобил в домашни условия е възможно, но няма как изделието да е конкурентно на пазара, поради милиардите вложени и влагани от големите фирми в тази област. Най-много някой детайл да се окаже такъв.

Мисля, че е по-интересно да се разработи цяло изделие, като ел.велосипед или дори това
http://www.youtube.com/watch?v=e_-um9BU8Q4
но да стане завършен проект, с реализация на пазара и приходи от него

С горното "чудо" например, може да се изминават от 6 до 8км реално и струва към 1900 евро.
Има скорост до 16km/h, тежи 11kg

Maistora52:
Според мен посоката е тази http://mazeto.net/index.php/topic,8694.0.html
Това едноколесното става само за чупене на лакти, колена и дупета, или за играчка на тинейджърите - иначе по нашите улици и тротоари няма да го биде!
А е и доста нерентабилно. Тези негови 8 км път са абсолютно недостатъчни. Нито да отидеш на работа с него, че примерно от жк Младост до Центъра на София е толкова, нито дори и до магазина - няма как да носиш торбите. Според мен това на сериозни хора не може да се продаде.

magnet77:
Става въпрос да се разработи завършен пазарно ориентиран продукт, за който хора или фирми  са готови да дадат пари.
Въпросът е да е по-добър като параметри и цена от конкурентните.  В крайна сметка има доста хора, готови да дадат 2000 евро за да си "чупят колена и лакти", но може да се направи и нещо по-сигурно - например двуколка или триколка.

Не разбирам как биха могли да се изкарат пари с това което го предлагаш. Загледах се, но не видях нищо завършено като продукт за пазара.

Maistora52:
Значи не си отворил линка в първия пост... ето този http://www.youtube.com/watch?v=0lP0F3mvv6I
 Двигател-генератора е изобретен, Василий Шкондин е жив, и продължава да го усъвършенства ... Друг въпрос е, че едва ли ще излезе на пазара - и Той!
Ако предлагаш да се направи някакъв електровелосипед с акумулаторно захранване, без значение броя на колелетата, и там нишата е завладяна... от китайци, японци, германци, французи...
От поста ти не става ясно какво точно предлагаш - имаш ли своя разработка?
Дай да видим ти какво предлагаш? Ще помагаме!

magnet77:
Нямам конкретно предложение - то включва и проучване на пазара. Нядявам се не разчиташ пазара да чака някого в днешно време с огромна пазарна ниша, но място за още един винаги има. Ето това колело може да се направи сигурно за доста под 1900 евро у нас, като може да се направят и подобрения. И успехът според мене е много е много по-реален от това да се прави нещо с цял електромобил.

Може да се направи дву или триколка или една дъска примерно с 4 по-малки колела - въпросът е да се завърши и да се изпипа продукта отвсякъде, че и да се продава. Хората да го искат на цената на която се предлага.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия