Автор Тема: Униполярен генератор на Фарадей  (Прочетена 75554 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #30 -: Септември 17, 2019, 10:28:32 pm »
Всички електроцентрали използват земното магнитно поле за генерация, те затова и са заземени.

Я пак...


И за да не кажеш че тия са малки...

Това е корабен дизелен генертор 5 мегавата. Не ми се мисли в една атома подводница колко мегавата е. А там заземяването е доста относително понятие.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #31 -: Септември 18, 2019, 09:59:11 am »
Ако земята е минусовия потенциал а атмосферата плюсовия, как се случва така, че като вържеш една лампа на фазата а другия край на земя, лампата свети с пълен капацитет? А, ако я вържеш през диод на фазата и другия контакт пак на земя, свети с половин капацитет. Един вид електропреносната ни система си е еднопроводна, само дето пристига и заземен проводник(нулата). Инак биха излезли всички червеи и къртици може и миньори изпод земята, ако ползвахме заземяване във всеки дом.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #32 -: Септември 18, 2019, 10:32:24 am »
Никакви миньори няма да излязат по същата причина поради която врабчетата кацат на неизолираните жици и не ги бие ток. Плюса и минуса на земята и атмосферата нямат АМА АБСОЛЮТНО НИЩО ОБЩО със крушките. За крушките земята 50 пъти в секунда е плюс и още 50 пъти е минус.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #33 -: Септември 18, 2019, 10:50:11 am »
За крушките земята 50 пъти в секунда е плюс и още 50 пъти е минус.

По тази логика ако вържа една лампа през батерия (независимо плюс или минус) и другия контакт го допра до земя лампата трябва да светне. А тя не го прави. Освен, ако не заземя другия полюс на батерията и съпротивлението през земята е  малко. Разбирам, централите са заземени може би и трафопостовете, но от мястото на експеримента до местния трафопост съпротивлението през земята би трябвало да е доста голямо и въпреки това лампата свети с пълен накал.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #34 -: Септември 18, 2019, 11:53:28 am »
По тази логика ако вържа една лампа през батерия (независимо плюс или минус) и другия контакт го допра  но от мястото на експеримента до местния трафопост съпротивлението през земята би трябвало да е доста голямо и въпреки това лампата свети с пълен накал.
Не забравяйте че съпротивлението зависи не само от проводимостта на определения материал но и от неговото сечение ( при ниски честоти, или постоянно напрежение ) и от повърхността при високите честоти. Тоест при ниските честоти или постоянно напрежение, при един и същ материал, този със 2x сечение ще има 2x повече проводимост, тоест 2x по-малко съпротивление. С това разбиране си представете проводимостта според сечението на "земния проводник". Оставяме настрана изобщо как електроните се "движат" и каква е скоростта на движение на електронния поток.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #35 -: Септември 18, 2019, 01:08:45 pm »
Венци, колегата epwpixieq-1  ти го обясни много добре ако пак не си разбрал ето ти една схема на прикачения файл:

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #36 -: Септември 18, 2019, 02:19:36 pm »
Това Земята…..направо не ми СЕ мисли, за една секунда да СЕ прекръщава 100 пъти, а като гледам колко лампи СЕ включват, особено вечер. Ся за крушките ясно, ма ко прайм с реотанчето, и от него ли си сменя името стотина пъти за секунда? За асинхронните няма да питам, щот при това положение на нещата нямам заложените тт данни за разбиране.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #37 -: Септември 18, 2019, 02:30:30 pm »
Точно това щях да пиша и аз Ndm ме изпревари.
Да кажем че съпротивлението на земята е 0 ома. Това не ме интересува много.
По интересно ми е разбирането ви за това, как земята един вид сменя поляритета си. Както писа Радико ,50пъти е плюс и т.н.
Между другото червей излизат когато забодеш фазата в земята. Пробвано от мен лично.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #38 -: Септември 18, 2019, 02:54:35 pm »
Между другото червей излизат когато забодеш фазата в земята. Пробвано от мен лично.
Ако забодеш фазата в земята да кажем някъде из софииското поле в Кюстендил дали ще излезнат червейте дори червейтте на комшията ти дали ще излезнат. Я вдигнете малко гарда господа много по детски започнахте да разсъждавате NDM относно въпроса ти за смяната на поляритета погледни още веднъж схемата дето драснах по горе, пробвай се обаче и да разсъждаваш върху нея.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #39 -: Септември 18, 2019, 03:23:22 pm »
47, не го слушай Радико, щом лично си пробвал сега е момента да изкараш някой червей. Рибарските магазини ги купуват веднага, тъкмо ще си финансираш проекта и ще си платиш китайските лагери, докато ги чакаш. Аа,  месеците август и септември са най-благоприятни за вадене на червеи, и за разбиране на Земята за смяна на поляритета.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #40 -: Септември 18, 2019, 03:58:33 pm »
Ами кой да знае, че съпротивлението на земята  било толкова малко. Той затова Тесла се опитал да елеминира и втория проводник та да му е "густо* на Дж. П Морган😉. И на онези произвеждащи кабеляци.
Радико сподели какви опити си правил със фарадеевия диск.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #41 -: Септември 18, 2019, 05:21:29 pm »
Бях направил един такъв диск използвах магнит от молровълнова фурна от магнетрона. Значи със залепен за диска магнит не успях да го завъртя много бързо защото не успях да закрепя магнита достатъчно балансирано, но пак даваше някакво напрежение и някакъв ток на късо. Както казах и по горе най интересното беше, че и при липса на магнит пак се получаваше напрежение и съответния ток на късо. Не помня точно колко но милиампери при всички експерименти най вече поради не особенно добрия контакт на импровизираните четки. Мисля някой ден зимата да се върна отново към този експеримент. Ако не ме изпревариш де.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #42 -: Септември 18, 2019, 06:42:51 pm »
В главата ми се въртят много идей за тоз диск.
Една от тях,ако успея да докарам някакъв ток от него е да навържа още поне два диска на една ос и да ги вържа последователно, като батерий. Разбира се на три отделни оси със някакъв гъвкав изолатор между осите.
Имаш ли идея как се е появил тока без магнитите при теб?


Неактивен Chokoch

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 47
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #43 -: Септември 18, 2019, 06:45:43 pm »
Значи със залепен за диска магнит не успях да го завъртя много бързо защото не успях да закрепя магнита достатъчно балансирано, ....  и някакъв ток на късо.. Ако не ме изпревариш де.
Радико много се кефя на твоите опити направо къртят, как успяваш незнам. Едва ли някой може да те изпревари,
не се безпокой, така или иначе ще се чака.
Ти само си нареди нещата и бъди прецизен.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #44 -: Септември 18, 2019, 07:12:48 pm »
Значи тогава го коментирахме този ефект във форума и до колкото си спомням ми68 измъкна от някъде една вехта теория от преди стотина години, че центробежните сили изтласквали свободните електрони към периферията на диска. Склонен съм да я приема за достоверна защото е напълно логична. Не я приемам на 100% но къде 90 да.