Форум > Мошеници и изгонени потребители от форума

ikonimiq.com

<< < (2/6) > >>

Maistora52:
Преди година и нещо гръм повреди на стария електромер часовника. Така плащах дневна и нощна според разделението 2/3 към 1/3. Преди повредата плащах обичайни 5-10 лв (средно 7 лв на месец). След повредата - таксата стана около 15-20 лв. И така допреди два месеца, когато смениха цялата джунджурия с дигитален електромер. И какво? - ?????????????? - вече втори месец при стандартно потребление - както вече девет години откак съм тук средно 7 лв - СЕГА ТАКСАТА Е 29-30 лв.
Точно четири пъти повече!
Моля - СПАСЯВАЙТЕ МЕ! - ще се разоря преди да съм спечелил някой лев от иновации...
Измислете или кажете и дайте някоя проста схема или евтино готово устройство, че в най-скоро време ще дам "фира"!

CPU:

--- Цитат на: edin в Декември 23, 2013, 01:28:56 pm ---... Противния косинус фи, знаете, че се компенсира с кондензатори в големите предприятия. Ще е добре да се знае, дали в домашна обстановка, това е възможно и с какви капацитети.

--- Край на цитат ---
косинус фи в случая не ни интересува, защото електромера измерва само активната емергия. Като слагаш кондензатори помагаш на енергото да намали неговите загуби.

Радико:
Какво толкова сте се загрижили за този косинус. Колко от домашните потребители работят с лош косинус. Евентуално някоя остаряла луминисцентна лампа ако са и изсъхнали вградените кондензатори. двигателите на хладилници фризери са изчислени на максимален режим и работят със сравнително добър косинус. печки фурни бойлер това са най сериозните консуматори и потребяват активна енергия, косинуса им е твърда единица.
Нещата опират до много прост факт, електромерите на енергото са настроени да надписват. принципно ако проверите сами електромера си ще видите, че при слаба консумация електромера показва нереално ниско потребление "на далавера сме значи"  като увеличиш малко консумацията започва да отчита вярно и после колкото повече увеличаваш консумацията толкова се увеличава и грешката като може да достигне до 200% и повече.       

elektros:
Ами просят си го и ще си го получат, по груби сметки генератор на СЕ ще излезе по 1000лв на киловат...Всяко домакинство ще извади по 3-4000 лв, колкото е реалната консумация...Въпрос на време е това да се случи!

edin:

--- Цитат ---косинус фи в случая не ни интересува, защото електромера измерва само активната енергия


--- Край на цитат ---

Преди няколко поста, има друго твърдение, което аз подкрепям. Електрониия електромер, отчита всичко. За разлика от старите електромери, електронния измерва пада на U върху шунт, така че и косинус фи се заплаща от нас. Има електромери, който измерват косинуса, но те не са за обикновения потребител.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия