Автор Тема: Обмяна на опит  (Прочетена 18252 пъти)

venvel

  • Гост
Обмяна на опит
« -: Декември 05, 2006, 06:12:55 pm »
lz1ico напиши подробно какво и как си направил поне да не повтаряме твоите грешки, а и някой може да ти даде съвет

Неактивен lz1ico

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 91
  • Пол: Мъж
Обмяна на опит
« Отговор #1 -: Декември 30, 2006, 10:16:24 pm »
Значи на тази страница http://pantone.50webs.org/Michel_David/page8/index.htm
Съм прекопирал всичко само че използвах тръба неръждавейка което  може да се пренебрегне според мен несъм слагал карбуратор а смесих в (1 кутия ламаринена от чаи с капак които не се затваря плътно) нафта 1/2 и вода 1/2 "колко може да се смеси само Пантон може да каже" натрая на кутията сложих кран след крана имам "реактора" след реактора имам медна тръба и двигател същия както е показан на снимките от саита "турбо помпа" е нагрявам резервоара до завиране на течността и вакума го регулирам с крана на изхода никакъв пламък.
Беше ме страх да опитам със чист бензин без вода щото тръбата на реактора като се нагрее няма изстиване поне 30минути и незнам колко ще е голяма взривната вълна!
ПАК РАЗГЛЕДАИТЕ ПОДРОБНО СНИМКИТЕ ЗА МЕН ТЕЧНОСТТА В РЕЗЕРВОАРА НЕ Е ВОДА + БЕНЗИН ИЛИ НЕЩО ПОДОБНО ТАМ Е ЖЪЛТО НА ЦВЯТ КОЕТО МЕ ВОДИ НА МИСЪЛТА ЧЕ ТОВА НЕ Е СМЕС ОТ ВОДА + ....

venvel

  • Гост
Не се отказвай
« Отговор #2 -: Декември 31, 2006, 01:28:59 pm »
Цитат
Този монтаж стартира без проблем на студено с мазут (за котли централно отопление).

Цитат
Ще продължа този експеримент с цел да използувам като гориво някакво количество вода, както с двигателите - или с карбуратор или с изпарител.
Според мен този експеримент е направен само с МАЗУТ.
И друго:
1.Спази ли хлабината между тръбата и оста-трябва да е максимум 1мм или опитай с по-малка, например 0,5-0,7мм ;
2.Дължината на оста 30см ли е, или опитай с по-голяма, например 40-50см.
3.Ориентира ли реактора в началото в посока север-юг, препоръките са за около 30мин.
4.Използвай два резервоара за горивото. В единия налей бензин, мазут, дизел или каквото намериш, а в другия вода. Пускаш горелката само на бензин докато влезе в режим и после постепенно опитваш да включиш и вода.
Не се отказвай. Весели празници!

Неактивен lz1ico

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 91
  • Пол: Мъж
Обмяна на опит
« Отговор #3 -: Декември 31, 2006, 04:24:10 pm »
Всичко горе изброено съм го спазил дължината е 30 см хлабината 1мм
Весел празник на всички опитите продължават но в съвсем друга посока  :idea:

nivkin

  • Гост
Обмяна на опит
« Отговор #4 -: Юни 02, 2007, 12:48:33 pm »
Някой постигнал ли е някакъв успех с реактора на Пантон,защото аз монтирах един реактор  на двигател около 200кубика,четиритактов и?-не успях.Двигателя работи докато има бензин.На нафта не пали въобще.