Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Енергия от биомаса

Пиролиза на биомаса

<< < (6/7) > >>

GTV:
Добре си се справил Чичо Нончо! На едро килограм дървени въглища вървят около 80 ст., а на дребно по веригите около 2 лв. Енергииният еквивалент на килограм  д-ни въглища е около
8 КВт.час и отнесен към цената на тока  излиза че е около 1,50 лв. за килограм. Освен обичайния начин на приложение свъзан със свинско погребение, имаш ли нещо друго в предвид? За колко време протече процеса и какъв е рандемана?
 Поздрави!

x_name41:
честита бъдни вечер на всички! ;D

Чичо НОНЧО:
Благодаря!
 Идеята не е да ги продавам.Прочети отг. 7. След твоята публикация за енергийните стойности веднага се заех да осъществя идеята. Резултатите са впечатляващи. Този точно съд (вече съм оборудван с още няколко) е чист обем ок 9 литра, което значи, че няма как да побере повече от 8 л. дърва. Те са пределно влажни- нямат месец. Самият процес трае 2-3 часа в зависимост от температурата. Горенето на отделяния газ започва след 40-50 мин и е доста агресивно. Така както е на видеото тухлите почервеняват. Камината ми е достатъчно голяма и сега вкарвам по два 10 литрови контейнера.Насочвам ги така, че взаимно да се нагряват. Ефекта е поразяващ- водата в бойлера ми стига до над 80 гр.
В резултат на цялата "операция" остават ок. 1 килограм и 300 дървени въглища с перфектно качество.
Тях използвам за турската печка в летната кухня ;) Два килограма и половина-толко хваща кофата- горят да кажем 6 часа!
П.П. Дадох на един приятел- професионален скараджия- за проба и той каза, че не е попадал на толкова добри въглища. Ако забеляза дървата ми са чист бук.

GTV:
 Чичо Нончо, ти освен че си иноватор но си и зевзек....  :)
 
--- Цитат на: Чичо НОНЧО в Декември 21, 2013, 08:14:52 pm ---..... Дадох на един приятел- професионален скараджия- за проба и той каза, че не е попадал на толкова добри въглища. Ако забеляза дървата ми са чист бук.

--- Край на цитат ---
  Това което виждам на първата снимка си е обикновен дъб. То, вярно че е от семейство букови, но дъба си е дъб.
   http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%B1%D0%B8%D0%BA%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BD_%D0%B4%D1%8A%D0%B1
  Характерното за дъба че дава повече жарава от бука. Както казваше един продавач на дърва от околовръстното - " прави жар като картофи ".
  http://otoplenie.info-mix.info/tv-gorivo-0.htm
 Иначе толкова хубави снимки си дал, че изглежда  си подвел колегата Екснейм за Бъдни вечер, когато в камината се слага дъбов бъдник. ;)
  http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%8A%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D0%BA
 Поздрави!

Чичо НОНЧО:
Лелееее! Срам ме е от мене си! Точно преди публикацията си говорихме с един колега за букове и дъбове и в бързината съм се объркал! Естествено, че е дъб. Извинения!
Но това не е от чак такова значение- нали?
Важно е другото.
 Апропо- от рязането на дървата останаха 8 чувала трици или т.нар. ЧИПС.
Него тъпча в трилитрови кутии от боя. Хвърлям ги в камината и става пожар-хаха. Остатъка може да си представиш как изглежда и на всичко отгоре после гори като барут!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия