Алтернативни енергоизточници > MEG, INKOMP, комутатори на магнитни потоци, магнитни усилватели

Какво е това магнитен комутатор

<< < (3/3)

Радико:

--- Цитат ---но "...кравата си иска бик!" Аз работя със съвременни нанокристални магнитно меки материали
--- Край на цитат ---
Е за това приказвам ама не знам защо никои не ме разбира.

mi68:
Здравейте,
Този магнитен комутатор по отворена верига или затворена работи? До колкото разбирам по затворена. Трябва два параметъра да се изменят. Правят се сравнения с транзистор. Транзисторът е активен елемент, генератор става за сметка на външен източник   може би става с постоянен магнит. Какъв е смисъла на темата? Усъвършенстване на магнитни вериги или забавление, ползваме скъпи материали. Може се намери практическо приложение. Все едно комутатор с транзистор, кажете приложения!
Ако се работи по отворена магнитна верига достатъчен е един параметър за изменение. Голям проблем е ниското КПД, подобно на реактивен двигател (при големи мащаби това може да се обърне). 
Магнитното поле поражда електрично при комутация на магнитно поле трябва се смени концепцията, трябва се ползват пимерно конусни и асиметрични трансформатори.
Темата за мен е теоретично и логически сбъркана и неинтересна.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия