Автор Тема: Имат ли осезателен ефект, магнитните приставки за пестене на гориво?  (Прочетена 98794 пъти)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Руският военнопромишлен комплекс внедрява в своите машини ей този "активатор":

Тези приставки са уникални,на една Вектра разхода се качи от 10, 5 на 14...  Може и да работят, ама как точно не е  ясно...

Колега, това все пак е за военна техника  ;D. На Вектри без оръдие не работи!

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Руският военнопромишлен комплекс внедрява в своите машини ей този "активатор":
http://ecogorivo.com/opisanie-i-montaj
Това звучи така (особено Често задавани въпроси), като кадуцея да го е писал... или пре-писал. Абе като родни братя са!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Има и една друга (конспиративна) версия:
Че е направено нещо от братушките - направено е! Че е било секретно - било е! Че има някакви изследвания и "оптимизации" на "нещо си" - има!
... и изведнъж:
Бум! - желязната завеса пада!
...
Днес, всичко засекретено се отваря... за да се възвърнат някои (ако някой се "върже" :P :P :P) от погубените народни парици, и да се приберат вече в джобчетата на ... "хитрушките"
... е-ех! - братушки хитрушки!
 8) 8) 8)

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
На вас ви се струва майтап с тия оптимизатори.

 На предната кола, форд мондео ТДИ 1.8 си бях взел оптимизатори от едно момче от Добрич или Генералтошево. Форда го карах година преди да ги взема и разхода градско ми беше 8/100. Извън града съм го свалял на 5/100 ако карам с 70км/ч (сам в колата). Форд дават на всеки 100 кг товар 0,5л гориво повече. Пишеше го на сайта им май. След слагането на оптимизаторите разхода градско падна на 7/100. Същия маршрут като преди, засичано на всяко зареждане за да намаля грешката до минимум. Извън града падна на 4,5 /100 при същите условия. 

 Има файда от цялата работа. Въпроса е защо на сегашната ми кола не работи устройство от този тип(друго, това моче май спря да ги прави). Сега съм ги дал на Братчеда както писах в другата тема така че скоро ще има резултати от засичането.

elektros

  • Гост
Това се оказа сериозен проблем при всички устройства за обработка на гориво- непредсказуем ефект.... От умопрачителна икономия от 50% до другата крайност- вдигане на разхода.  Факторите, от които зависи крайния ефект са многобройни, като започнем от това от кой регион е нефта, как точно е преработен, каква е температурата  и влажността на въздуха, каква е температурата на горивото, колко точно от сместта в резервоара е гориво и колко е шлака.... Отиваме на неразрешимо уравнение, и ако има положителен резултат на определен автомобил, няма никаква гаранция за повторяемост при различна марка друг.  Ако при някой нещо такова работи, да си трае и да се радва.... ;D

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Да не говорим, за безкрайното множество различни фактори, които влияят на тестовете.
И в крайна сметка работата опира и до темперамента на шАфьора! - някои са с два десни крака, някои с два Леви. Някои си нямат ни един - като за шАфьор! ;D ;D ;D
Неведоми (непредсказуеми) са Пътищата Божии! 8) 8) 8)
« Последна редакция: Септември 28, 2014, 06:40:36 pm от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Майсторе, много ми "палавееш" напоследък нещо:)
Я сподели с нас, каква е добрата новина?

Колкото до оптимизаторите, моето мнение е, че...:
1.Това е материя, която малцина разбират.
2.Повечето производители са тип "папагали" - чули, видели, опитали и им се сторило, че "това е добро"...без да имат разбиране в материята.
3.Оптимизаторите са като змийската отрова - приложени правилно със спецификата на субективния случай = стимулатор.В случай на разминаване = отрова, просто е!
4.Важно е да има някой, който знае какво прави, а не само как...

То и аз по конкретна схема мога да направя ВСИЧКО (стига да имам ресурс), но това не значи, че го разбирам...
« Последна редакция: Септември 28, 2014, 09:33:51 pm от atos »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Ами-и! - що съм толкова "палав"? - явно моите "оптимизатори" почват да дават ефект... около мен вече трета година без прекъсване е нашаткано навсякъде с мощни магнити... явно в последните седмици така съм ги сложил (в момента разучавам кой къде е?), че оказват влияние... или отивам към побъркване, или към поумняване... Среден път тук няма! - или си "отровен", или не си!
Има и друго (то е сериозно!) - в духа на теорията която популяризира Nizo: само дето корените на тази теория са от преди повече от две хиляди години - Йога!
Въпрос на реакция на организма вследствие Самовнушение! А за по запознатите с материята - допълнително практиките на Майн Контрол!
На мераклиите да четат клик тук: http://art-omnology-yoga.blogspot.com/p/blog-page_19.html

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
На база моите практики, предполагам, че автомобилите с лоши резултати е възможно да имат нужда, от енергийно изчистване. Който може, да опита.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
А на база на моите безпрактики, една приставка може да работи ефективно само, ако й е направен радиестезичен тест, но само през монитора. Теста трябва да покаже 9,97-9.99. Ако е с 2 - 3 стотни по-малък, така нареченият клиент вече е сбъркал някаде си, но за жалост почти непоправимо. Ако клиента шафор не беше с такова недоверие към единствената приставка която щеше да му донесе така бленуваната икономия, всичко щеше да е наред тест 10 минус 3 стотни да кажем, ама пусто му неверие. Е заради това неверие и футбола ни не върви, и холандците са там шампиони.
« Последна редакция: Септември 29, 2014, 09:01:31 pm от ndm »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Прост тест, има ли по колата ви негативи. Просто трябва да минете покрай някакви улични кучета с колата. Ако започнат да лаят по колата и да се опитват да и отхапят бронята, кофти. Трябва си чистене.  ;D
Прост тест, има ли по вас негативи. Просто трябва да минете покрай същите кучета пеша. Ако ви изядат, кофти. Няма да можете да се изчистите. Ако не ви изядат, минавайте докато го направят. Така няма да се морите с чистене  ;D

« Последна редакция: Януари 05, 2015, 01:15:51 am от atos »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Тестовете са супер! 8) 8) 8)
Онемях!
 ;D ;D ;D ;D ;D

TOMOTO

  • Гост
Още един сигурен начин за изчистване на негатива:
Трябва да се стои малко по-дълго под течаща вода, т.е. да се изчипкаш добре,
после удряш едно коляно и на заранта си пресна репичка...

При магнитите процедурата е същата 8)
« Последна редакция: Септември 29, 2014, 11:56:42 pm от atos »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Прост тест, има ли по колата ви негативи. Просто трябва да минете покрай някакви улични кучета с колата. Ако започнат да лаят по колата и да се опитват да и отхапят бронята, кофти. Трябва си чистене.  ;D
Ц-ц-ц... А аз се чудех защо циганите не си слагат оптимизатори по каруците!

4enio

  • Гост
Колеги чета темата и ми стана много интересно след като почти всеки магнит вентил на газовите системи има магнит, какъв е смисъла от още магнити, тъй като неговата функция е да задържа графита преди филтъра друго освен да си задръстите системите не ми се вярва да забележите  :-\ ;D ;D :D :D ;)