Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Системи за обработка на въздуха и горивото

Имат ли осезателен ефект, магнитните приставки за пестене на гориво?

<< < (2/16) > >>

Сашо:
аз съм човек учен и обичам да си обяснявам нещата научно и логически не мога да  разбера коя част от горивото се влияе от магнита като всичките му съставки са магнитно нечувствителни

caduceus:
Сашо,
естествено че си прав - няма такова нещо като намагнитване на немагнитен флуид. Има друго въздействие, а също и цяла тема във форума за него /плюс анкета/, която беше заключена от старите админи поради неразбиране, спорове и още нещо дето не ми се коментира защото не е в тяхна полза.
http://mazeto.net/index.php/topic,6079.0.html
Магнитите не влияят директно нито на вода, нито на гориво - влияе друго поле, което е паралелно на тяхното. Опитах се да обясня в горната тема като за лаици - не че аз съм такъв, все пак се занимавам с това от доста години вече. Мога и в друг стил, но няма кой да ме разбере - един познат доцент от ТУ Русе който преподава тази материя само каза, че явно те в академичната наука са с 20 г назад  :)
Относно това дали работят магнитните приставки от всякакъв вид - да, на практика работят от 0 до 3 %  ;D По рекламите - от 0 до 70%. На тестова кола обикновено е нулата  ;)
А за моите неща може да видиш тук как работят и има ли или няма ефект. Те могат и без магнити, но с тях просто е по-лесна за правене конструкцията - ползват се само като усилвател.
http://garaja.net/viewtopic.php?f=10&t=33&start=110
Поздрави

Сашо:
Най-сигурния начин да се уверя че едно нещо работи е ,ако хората го търсят на пазара и понеже разбрах че вече имаш продукт и го продаваш въпросът ми е има ли търсене ,но моля за честен отговор лесно мога да го проверя. :)

caduceus:
Отговарям:
1. Търсене има, предимно от хора които имат познати с мои оптимизатори. Реклама не си правя никъде защото не ми се разправя да обяснявам поотделно на всеки как и защо работи оптимизатор за течно или газово гориво и от какво зависи ефектът.
2. В момента работя предимно с камиони и леки автомобили на пропан-бутан. Там най-лесно се вижда и се усеща разликата. При камионите стойността на комплекта /580 лв, съставен от три различни оптимизатора с различно място на монтаж/ се избива за 10-15 дни активно каране при самонастройка на мотора и ефект 11-15% за дизели след 2005 г. с ламбда. При газовите и последния модел К3 нещата се усещат почти веднага /10 мин работа на празен ход/ и при донастройка на аванса с ТАП и параметрите на сместа имаш 25-30% икономия и колата върви като на бензин. Само на аванса - 20-25%, а без ТАП и нищо /само слагане и авт. самонастройка/ - 20%.
3. В момента отивам към тестове на стационарни огромни газови горелки, където обратната връзка при самонастройка на сместа е почти като при автомобилите /с ламбда/, но ефектът е много голям като абсолютни цифри - и съответно интересът също  ;)  Засега е конфиденциално.
Поздрави 

Сашо:
Благодаря за коректния отговор нямам повече въпроси желая ти успех във начинанието и много клиенти. :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия