Автор Тема: Търся добър разтворител на гума  (Прочетена 49758 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Търся добър разтворител на гума
« Отговор #15 -: Декември 06, 2013, 06:50:42 pm »
Цитат
Ма то само работника ги знае тия работи .
@praktik
Еи тук отляво под името ми пише колко публикации имам, а по надолу има едно синьо-зелено земно кълбо което е линк към сайт. кликни на него, отиди в сайта разгледай снимката и ми кажи на какво повече ти приличам:
На директор, на счетоводител, или на какво. 

@praktik

  • Гост
Re: Търся добър разтворител на гума
« Отговор #16 -: Декември 06, 2013, 07:01:02 pm »
@praktik
Еи тук отляво под името ми пише колко публикации имам, а по надолу има едно синьо-зелено земно кълбо което е линк към сайт. кликни на него, отиди в сайта разгледай снимката и ми кажи на какво повече ти приличам:
На директор, на счетоводител, или на какво.
Не се засягай от прости забележки, ти в по предни теми, смяташе че напрежението е по безобидно от този циклохексан, и каза че затова имало ръкавици. Е аз пък ти казвам че за химикалите има маски. То всичко е опасно, също е опасно нощно време да се ходи по улиците пиян .

bdimov

  • Гост
Re: Търся добър разтворител на гума
« Отговор #17 -: Декември 06, 2013, 07:03:34 pm »
За покритие, на дръжки, ръкохватки на инструменти, ножове, за гумиране на платнища, против вода. И най накрая, за реставрация на стари надувни гумени рибарски лодки, които са с напукана гума. Затова искам да се получи покритие от пласт гума.

Изброил си доста различни приложения и универсално мазило за всичко това едва ли ще стане. За гумирането на дръжки мога да кажа че някога един приятел на баща ми (и сега си работи на същото място) си правеше ножове, след което металната част там където е дръжката я увиваше в лента от каучук и сяра и така направен ножа го меткаше в автоклава за вулканизация. Той можеше да си ги прави така, защото работи във фирма Каучук гр. Пазарджик и там се предполага че като завод от соц-а си има всичко необходимо.
За платнищата трябва да търсиш някаква отделна субстанция за промазка (която ще трябва да е и сравнително доста "течна").
За реставрация на гумени лодки честно да ти кажа досега не съм чул някой да има куража да реставрира и после да я използва по предназначение. Когато лодката е спукана на локално място е ясно. Кръпка, лепило и нещата си идват на местата (даже повечето лодки като нови си имат "ремонтен комплект"). Иначе когато е цялостно напукана на микро пукнатини....
Единственото, което правят с тези лодки е след като вече са дали фира т.е. след надуване спадат за няколко часа поради наличието на хиляди и милиони микро пукнатини е да я напълнят с монтажна пяна. Така напълнената лодка е ясно че вече не може да се събере и си е вечно "надута", но пък и няма потъване :)
Това последното за лодките го казвам от личен опит и наблюдение. Баща ми е рибар откакто се помни, покрай него познавам сигурно 50% от рибарите над 40 годишна възраст в Пазарджик. Никой не реставрира, защото е опасно пък и вече лодки и цени най-различни.

П.С. За разведряване на темата да разкажа с две изречения за едно такова преживяване.
Отиваме преди години на яз.Батак с баща ми и негови приятели. Лодка има от "напълнените". Там имаше друг негов познат, който вид,я че сваляме лодката от тавана на джипа, но явно си мислеше, че просто сме я надули предварително. Сваляме я ние и бащата и неговия човек влизат да търсят костур навътре. По едно време на бащата му било писнало да държи въдицата, имал покрай него една стойка. Както си стоял рекъл на неговия човек : " офф писна ми да я държа тая пръчка чакай да забия една стойка в борда да е оставя на нея", успоредно с изказването направо взима стойката и я забива в борда. Ония се беше попикал (както има една дума) от случващото се и докато се усети какво става адреналина беше ударил тавана  ;D ;D ;D Много се смяхме после всички ...  :D
« Последна редакция: Декември 06, 2013, 07:38:59 pm от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Re: Търся добър разтворител на гума
« Отговор #18 -: Декември 06, 2013, 07:16:01 pm »
За лодките особено днес е много подходящо да дебатираме щото е никулден :), аз съм шаранджия на плувка от лодка  ;D, имам една стара с напукана гума, и се чудя какво да я правя, знам че ги пълнят с полиуретанова пяна, но май е скъпичко, пък и  май я има само в определени градове тази услуга. Ще стане за разпалки, ако не може да се реставрира, мисля че ако я напръскам няколко слоя с разтворен каучук или гума, ще се възтанови донякъде, просто да опитам пък каквото стане. Лодката е от старите руски, чиста гума а не PVC като сегашните. PVC издържа на слънце , но на студа не, докато гумата е точно обратното.

rpavlov

  • Гост
Re: Търся добър разтворител на гума
« Отговор #19 -: Декември 06, 2013, 08:11:43 pm »
За дръжка на нож може да се ползва самовулканизираща електроизолационна лента на Бишоп. За по големи площи се продава хидроизолационна течна гума, която е устойчива на външни условия и е разтеглива доста. Най-вероятно ще е необходим някакъв грунд.

@praktik

  • Гост
Re: Търся добър разтворител на гума
« Отговор #20 -: Декември 06, 2013, 09:55:15 pm »
За дръжка на нож може да се ползва самовулканизираща електроизолационна лента на Бишоп. За по големи площи се продава хидроизолационна течна гума, която е устойчива на външни условия и е разтеглива доста. Най-вероятно ще е необходим някакъв грунд.
Някакви линкове, към закупуване онлайн ?

android

  • Гост
Re: Търся добър разтворител на гума
« Отговор #21 -: Март 03, 2019, 11:13:28 am »
Здравейте!Тъй като се заиграх да вулканизирам гуми и искам да си направя лепило да мажа за по здрава вулканизация,нарязах на възможно най малки парченца суров каучук на Випал и вече седмица седи в медицински бензин и не се е разтворил.Бензина е потъмнял.Бъркам ли нещо някъде или му трябва още време?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Търся добър разтворител на гума
« Отговор #22 -: Март 03, 2019, 11:36:54 am »
Ами какво да ти кажа ти сигурен ли си, че това което си купил за "суров каучук" въобще дали е каучук.

android

  • Гост
Re: Търся добър разтворител на гума
« Отговор #23 -: Март 03, 2019, 11:40:13 am »
Ами сигурен съм.Имам над десет велосипедни гуми вулканизирани с него.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Търся добър разтворител на гума
« Отговор #24 -: Март 03, 2019, 11:50:04 am »
Повишен ли е вискозитета на бензина? Набухнал ли е каучука?

android

  • Гост
Re: Търся добър разтворител на гума
« Отговор #25 -: Март 03, 2019, 11:57:07 am »
Ами не знам.Не е набухнал.

Неактивен mindos

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 41
Re: Търся добър разтворител на гума
« Отговор #26 -: Март 03, 2019, 12:33:16 pm »
Температурата, пробвай в затоплено помещение над 25-30гр.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Търся добър разтворител на гума
« Отговор #27 -: Март 03, 2019, 12:47:06 pm »
Суровият каучук не съдържа сяра! Този, който се ползва за вулканизация има серни примеси, оттам идва и черния му цвят. Суров каучук не можеш да вулканизираш, ако не добавиш допълнително сяра, при загряването, сярата се свързва с него и го прави устойчив ("несуров")!
Чистият суров каучук има цвят на много тъмен кехлибар с червеникав оттенък - цветът му е като на...прясна пастърма :D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Търся добър разтворител на гума
« Отговор #28 -: Март 03, 2019, 12:54:37 pm »
Това, че си вулканизирал гуми с него въобще не е критерий. Бедна ти е фантазията колко много и различни по състав и тип вещества се ползват в момента за гума. Та силикони та полиуретани та акрилати разни, всичко друго само не и сок от растението Хвея. По добре просто потърси грунд от съответната фирма или ако все пак държиш да си го правиш сам смени бензина с нещо по силно. Примерно някакъв нитро разредител. Такъв за двукомпонентни автобои.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Търся добър разтворител на гума
« Отговор #29 -: Март 03, 2019, 03:03:08 pm »
след като не ти набъбва каучука,  и бензина не става гъст като мед, значи няма разтваряне и това най-вероятно не е суров каучук.Ако в бензина има много етанол също може да е причина, която изключвам защото медицинския бензин е чист. Ако искаш чист суров каучук, може да си събереш от фикус, бенджамин или глухарчета.