Автор Тема: Ремонт на активатор за жива вода, моля помогнете  (Прочетена 7837 пъти)

lvn

  • Гост
Електродите са се разпоили и не съм много сигурен къде трябва да са. Доколкото проверих червената жичка трябва да е за плюса, значи за мъртвата вода, а черната жичка трябва да е за минуса, за живата вода.
Направих на Фотошопа как е схемата на джаджата.
Доколкото ми се струва, черната жичка трябва да се запои, към там дето съм го обозначил с 3, а пък червената, там където съм го обозначил със 4.
1 са някакви кондензатори, а 2 са някакви малки джаджи, не знам какви са, може би кондензаторчета.
Дадохме го на един познат, ама той запоил черната жичка, към 3 (Където мисля, че трябва да е), а пък червената я е запоил към червения електрод. Което мисля, че не трябва да е така, и сега машинката за 20 минути много силно загря щепсела и.
Къде трябва да се запои червената и къде черната жичка? Някой знае ли?
Ето я картинката:
« Последна редакция: Декември 05, 2013, 10:03:20 am от Maistora52 »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Ремонт на активатор за жива вода, моля помогнете
« Отговор #1 -: Декември 04, 2013, 08:49:29 pm »
lvn
Здрасти. Добре дошъл във форума!
 По-добре снимай и пусни снимката. С фотоапарат или уебкамера каквото имаш. Мога да ти помогна, но ми трябва информация.
1. "купешки" ли е активатора?
2. има ли сайт от който си го купил?
3. доколкото разбирам директно се включва в 220V?
4. има ли някакво ръководство към него?

lvn

  • Гост
Re: Ремонт на активатор за жива вода, моля помогнете
« Отговор #2 -: Декември 04, 2013, 09:29:38 pm »
lvn
Здрасти. Добре дошъл във форума!
 По-добре снимай и пусни снимката. С фотоапарат или уебкамера каквото имаш. Мога да ти помогна, но ми трябва информация.
1. "купешки" ли е активатора?
2. има ли сайт от който си го купил?
3. доколкото разбирам директно се включва в 220V?
4. има ли някакво ръководство към него?
Здравей. Направих снимка, в дясно е белият/черният за живата вода, в ляво е червеният за мъртвата.
Купешка е. Активатор Va-31. http://www.bio-produkti.com/
Ето и снимката:
http://i.imgur.com/h4lPzW4.jpg
« Последна редакция: Декември 05, 2013, 10:04:22 am от Maistora52 »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Ремонт на активатор за жива вода, моля помогнете
« Отговор #3 -: Декември 04, 2013, 09:46:22 pm »
А как се захранва? С колко волта? Променливо напрежение трябва да е. Адаптор е и на него пише колко волта са.
Не се вижда добре лявата част на кабелите където е маймунската опашка. Ако можеш снимай пак да видя кабелите по-добре.
Иначе платката си е  един обикновен изправител.
По всяка вероятност няма значение кой цвят жица къде се връзва - двете към 3 и 4.
В момента захранването е на късо.
« Последна редакция: Декември 05, 2013, 10:05:18 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Ремонт на активатор за жива вода, моля помогнете
« Отговор #4 -: Декември 04, 2013, 09:49:00 pm »
Здравей,
 Електролитните кондензатори провери дали са серийно свързани и на колко волта са примерно 400В? Така като гледам имаме удвояване на напрежението.  В точка 3 и 4 се подава 220В ( черен и червен кабел), другите точки се подават към електродите, както е на схемата #1. Диодите са 1N4007.
« Последна редакция: Декември 04, 2013, 09:52:55 pm от mi68 »

lvn

  • Гост
Re: Ремонт на активатор за жива вода, моля помогнете
« Отговор #5 -: Декември 04, 2013, 09:58:26 pm »
А как се захранва? С колко волта? Променливо напрежение трябва да е. Адаптор е и на него пише колко волта са.
Не се вижда добре лявата част на кабелите където е маймунската опашка. Ако можеш снимай пак да видя кабелите по-добре.
Иначе платката си е  един обикновен изправител.
По всяка вероятност няма значение кой цвят жица къде се вързва - двете към 3 и 4.
Ами тоя на който я дадох да я запои е запоил червеният кабел към червеният електрод. Иначе в ляво е червеният електрод за плюса, в дясно е черният за минуса.
100% е сигурно, че единият кабел е бил запоен за 3 или 4.
« Последна редакция: Декември 05, 2013, 10:06:16 am от Maistora52 »

lvn

  • Гост
Re: Ремонт на активатор за жива вода, моля помогнете
« Отговор #6 -: Декември 04, 2013, 10:04:59 pm »
Здравей,
 Електролитните кондензатори провери дали са серийно свързани и на колко волта са примерно 400В? Така като гледам имаме удвояване на напрежението.  В точка 3 и 4 се подава 220В ( черен и червен кабел), другите точки се подават към електродите, както е на схемата #1. Диодите са 1N4007.
Мерси. На кондензаторите пише 25V/100 Мю (като м торент) F.
Значи според теб, черният кабел трябва да е на 3, а червеният на 4? Което аз си мислех, защото и кабелчетата бяха така разкривени, че все едно са били едно срещу друго на ромба.
« Последна редакция: Декември 05, 2013, 10:07:19 am от Maistora52 »

Неактивен pathfinder

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 30
Re: Ремонт на активатор за жива вода, моля помогнете
« Отговор #7 -: Декември 04, 2013, 10:47:30 pm »
В точка 3 е запоен червения проводник, а в точка 4 - черния. Имам същия активатор. Захранването е през АС адаптер 12V/0.5А.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Ремонт на активатор за жива вода, моля помогнете
« Отговор #8 -: Декември 04, 2013, 10:51:52 pm »
Така е кондензаторите са последователно вързани и диодите. Най-вероятно се подава 12В променливо напрежение (кондензаторите са на 25В) и се удвоява двупътно . Напрежението към електродите е около 40В, + е ляво; - е дясно( по електролитните кондензатори се определя лесно).
Колегата потвърди захранването е на 12В. Подава се променливо напрежение12В/50Хц и червения и черния проводник се спояват съответно към т.3 и 4 както дойде, няма значение разместването.
« Последна редакция: Декември 04, 2013, 11:06:57 pm от mi68 »