Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Други нагревателни устройства

Инфрачервени отоплителни панели

(1/4) > >>

Радeв:
Интересува ме някой има ли опит с "инфрачервеното отопление". Мисля да си купя един малък/средно мощен панел и да го пробвам. Има най-различни, можете ли да препоръчате и споделите мнение за някой от видовете.
Също съм хвърлил око и на светодиодните нагреватели, които не ги срещам в България. :)


--- Цитат ---ПРИНЦИП НА РАБОТА
Основният принцип е, че с инфрачервеното лъчение се затоплят твърдите обекти, а не въздуха.

МИНУСИ НА КОНВЕНЦИОНАЛНОТО ОТОПЛЕНИЕ
Влагата във въздуха кондензира върху студените стени, което води до образуване на плесен и влага
Постоянното движение на въздуха разнася прах
Температурните разлики причиняват течения
Затоплянето на въздуха има няколко отрицателни ефекта. Първо, това е движението на въздушни маси в стаята, когато топлият въздух се вдига нагоре, а студеният пада надолу. Това води до големи температурни разлики, които ние усещаме, например чрез студения под. Второ, движещият се въздух вдига прах и частици, които след това ние вдишваме в белите си дробове.
 
От физиологична гледна точка, хладният въздух е много по-здравословен от топлия – просто си помислете за отпускаща зимна разходка! Друг ключов фактор е, че въздухът в дадена сграда има нужда да бъде освежаван често чрез  проветряване – но когато топлината се съдържа в самия въздух, това означава много енергия да бъде изхвърлена през прозореца. Друг проблем се случва, когато топлият въздух кондензира върху студената стена. По този начин може да се развие мухъл, който също оказва влияние на нашето здраве.

ПЛЮСОВЕТЕ НА ИНФРАЧЕРВЕНОТО ОТОПЛЕНИЕ НА REDWELL
Тъй като затопляме физически самата структура на стаята (стени, под, таван), както и директно човешкото тяло, ние можем да запазим топлинната енергия  много по-дълго. Това води до значителни спестявания на енергия. Щом стаята веднъж достигне желаната температура, отоплителния уред ще се изключи автоматично, докато не е необходимо отново да допълни топлината.
От презентацията на  Prof. Dr.-Ing. Habil Claus Meier.

Обектите и стените остават сухи и излъчват топлина
Инфрачервената топлина има положителен ефект върху хората
Те са икономични за закупуване и спестяват енергия по време на работа
 
Тъй като инфрачервените вълни топлят чрез излъчване, а не чрез конвекция, това не позволява движението на прах. Температурата на въздуха е по-ниска, отколкото тази на стените. По този начин, въздухът е свеж, без прах, и значително по-здравословен.


--- Край на цитат ---

http://redwellbulgaria.com/10004691/bg/about-redwell/workprinciple.html

GTV:
 Що не пробваш с това
       http://ru.wikipedia.org/wiki/%CF%EE%EB%E8%E0%ED%E8%EB%E8%ED
 разбира се не и без помощта на Пировесо.......

rpavlov:
http://www.multithermsystems.com/e_sub201-11.html
Лепиш това зад тапет, картина, боядисано стъкло, под ламиниран паркет, на тавана и готово, имаш инфрачервено отопление.

Maistora52:
Имам впечатления от първите панели внесени в Б-я преди 10-15 години.
Казват го много ясно и в сайтовете - въздухът остава хладен. Личното усещане е като СТУД. Топли "грънци"!
Измишльотини. С 220W-атово харчиш за денонощие над 2 KW, а на практика мръзнеш като ЖП-спирач!
Трябва да седнеш или легнеш върху него, за да усетиш малко повече топлина.

Радико:
Това фолио излиза "без пари" 41 лв. за 70-90 вата, защото го дават по 20.96 лв. за линеен метър а мощността е посочена за квадратен метър пък ширината му е 50 см.
Ееее, писна ми от търговски трикове, няма ли да се засрамят бе м....та им лъжлива.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия