Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Други нагревателни устройства

Икономичен отоплител

<< < (2/3) > >>

Maistora52:
Тук СЕ, няма. Свещите не са евтини, т.е. и изгода няма. И саждите, са проблем, тъй като освен че трябва да се чистят периодично, същите са и топлоизолиращи - особено ако са се понатрупали. Единствена полза може да се види, ако някой държи през нощта да му е светло, и едновременно да използва топлината. През деня такова осветление е глупаво. Освен това, за да се затопли въздухът в приземния слой над пода, джаджата трябва да се постави на него. Така пък осветяването в "работната зона" на масата става изключително слабо.
Ще бъде "по-хитро" ако гори - примерно спирт - не отделя сажди. Има спиртници - сипваш и палиш. И температурата е доста сериозна, но светлината е слаба. И пак е скъпо.
Газ за горене - 4 лв/800мл - има газени лампи, на които може да се инсталират "саксийките"...
Или да се претопи отпадна лой от кланиците - евтино но пак има сажди. То и олиото гори, и маслото, и маста... но всички те окадяват, пък и миришат.
Според мен това устройство е за в крайни случаи, и то за места където няма какво друго да се използва за отопление и осветление и ... случа-а-айно някой носи свещ в джоба си.

oneman:
Оказва се, че и в банята от легендата няма СЕ :)
http://islam.az/article/a-583.html

rpavlov:
Май ще си взема една лампа с която топлят пиленцата докато са малки, тя май се доближава до определението за инфрачервена, а освен това и свети. 

tobo1:

--- Цитат на: Maistora52 в Ноември 30, 2013, 07:37:17 am ---Тук СЕ, няма....

--- Край на цитат ---

Целта на "устройството" е единствено по-ефективно използване на отделената топлина.
По подобен начин работят кахлените печки. Топлината се използва за нагряване на керамичните тела вместо да отлети във въздуха.

Радико:
Мен лично това не ме касае защото аз лично имам други по евтини начини за отопление, обаче доколкото знам суровината за правене на свещи "церезин" не е много скъпа. При покупка на едро примерно на 1 тон нещата могат да станат със съвсем друга икономическа обосновка.               

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия