Автор Тема: Въпрос за заряда в бобина  (Прочетена 37036 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Въпрос за заряда в бобина
« Отговор #60 -: Ноември 24, 2013, 11:00:42 pm »
Нямам платина лично да се уверя в това твърдение ! Дали в ТУ са се объркали можем само да гадаем !

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 463
Re: Въпрос за заряда в бобина
« Отговор #61 -: Ноември 25, 2013, 09:58:18 am »
Аз пък мисля да използвам темата, за да вмъкна /отново/ една идея, която ми хрумна вчера, докато четях темата.
Та както /надявам се/ всички знаем, магнитното поле като самостоятелна същност не съществува. То винаги е резултат от движението на електрическите полета /на наелектризирани тела, йони или електрони/.
В този ред на мисли ми се струва, че ключът към свободната енергия не е в някакви си сложни взаимодействия, конструкции, ЯМР-та и тем подобни. Но да не се отплесваме!!!
След като магнитното поле като самостоятелно такова не съществува, а се поражда от движещи се електрически полета, то как би се държала система, която се състои от източник на високо напрежение и сфера /или диск, или два диска, тук трябва да си дадат мнението по-компетентните от мен/ и която работи по следния начин:
Сферата /дискът, дисковете/ се върти с определена скорост, високото напрежение бие по сферата /например/ с честота 50 херца, като по този начин сферата се зарежда /трябва и да се разрежда така/ 50 пъти в секунда. След като сферата е заредена и в същото време се движи, се поражда магнитно поле /което не е било налично при електронеутралната сфера/, а когато се разреди сферата това магнитно поле изчезва /може би изчезва, или внезапно изчезва, или намаля постепенно/. Може би тока ще се регулира от оборотите на сферата /за напрежението не знам/.
По-горе написаното е само една идея, която не знам по какъв начин ще намери практическо приложение /и дали въобще нещата ще протекат така гладко, както на теория  ;D/. Може би по този начин ще добием тъй желаната СЕ  8)
Но основното, което трябва да направим /направите/ е да доразвием идеята и да я въплътим в реален модел /надявам се работещ такъв/.
Така че колеги, ПОМАГАЙТЕ!!!!

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Въпрос за заряда в бобина
« Отговор #62 -: Ноември 25, 2013, 02:22:00 pm »
Идеята на miromad е много добра. Пускам превод на абзац от материал, който ми попадна в мрежата:

"В най-напредналата си форма, ефектът на Бифилд-Браун, използва ротация на много високи потенциали (напрежения) по повърхността на летателния апарат, за да се формира неутрален център, ускоряващ или забавящ етерния поток. Ранни експерименти показват връзка между високоволтови заряди и гравитацията. Когато зарядите били завъртани, апаратът развивал невероятна вертикална тяга."

Би било добре да се проведат експерименти, включващи ротация на сфери или дискове, поставени в различни конфигурации и заредени до високи волтажи. Може да се опита с HV DC, както и с едни 200-300kV от теслов тр-р. Току виж изскочил някой любопитен ефект. Като основна трудност виждам изолирането на мотора.
« Последна редакция: Ноември 25, 2013, 02:34:53 pm от Maistora52 »

GTV

  • Гост
Re: Въпрос за заряда в бобина
« Отговор #63 -: Ноември 25, 2013, 02:57:28 pm »
  8) 8) 8) 8) 8)
« Последна редакция: Ноември 26, 2013, 08:16:40 pm от GTV »

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Въпрос за заряда в бобина
« Отговор #64 -: Ноември 25, 2013, 04:41:48 pm »
В тази тема http://mazeto.net/index.php/topic,8542.15.html отговор 17 колегата ми68 е прикачил картинка на сканирана страница. Там може да се ориентирате за размера на сферата която искате да заредите.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Въпрос за заряда в бобина
« Отговор #65 -: Ноември 25, 2013, 04:58:50 pm »
GTV
Не се залъгвай. Битовите електромери отчитат всичко. Обикновено са със специализирани измервателни чипове на ел. енергия.
Навремето съм пробвал на старите електромери да им слагам кондензаторни батерии за завъртане ъгъла на тока. Резултата е обратен - въртенето на електромера се увеличава.
« Последна редакция: Ноември 25, 2013, 06:02:12 pm от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Re: Въпрос за заряда в бобина
« Отговор #66 -: Ноември 25, 2013, 05:58:32 pm »
Цитат
Ако навиеме същия проводник/реотан/на бобина както във фиг2. и го включим към същия източник, във веригата няма да се извършава работа и ще имаме реактивно-индуктивна енергия.
Пак ще се извършва работа, защото бобината ще индуктира токове на фуко, а те ще загряват бобината навита от реотанен проводник. Но дали ще грее еднакво с ненавит реотан, това не знам. Предполагам че ще грее по слабо, понеже съпротивлението на реотана ще включва в себе си, и индуктивното съпротивление.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Въпрос за заряда в бобина
« Отговор #67 -: Ноември 25, 2013, 08:17:26 pm »
Въпрос:
Имаме сърцевина от типа примерно на онези подковообразните от чисто желязо. Две бобини навити върху сърцевината. Пускаме импулс, който да намагнетизира сърцевината. Същевременно от другата бобина 'дърпаме'  електрически импулс като през трансформатор, с който зареждаме да кажем кондензатор през диод. Получава се може би : зареден кондензатор от импулс по трансформаторен метод И запасена магнитна енергия в сърцевината. Ако разделим магнитната верига на сърцевината ще получим още един импулс електрическа енергия, с която можем да дозаредим кондензатора.
Някой има ли представа от начин за изчисляване на тези импулси? Другия начин е с опитна постановка.
« Последна редакция: Ноември 25, 2013, 09:06:27 pm от Maistora52 »

Velektra

  • Гост
Re: Въпрос за заряда в бобина
« Отговор #68 -: Ноември 25, 2013, 08:56:43 pm »
valex, смятам че като теглим накрая чертата резултата ще е 0:0.
Равенството ще се получи от следния ред:

Ако разделим магнитната верига на сърцевината ще получим още един импулс елекрическа енергия с която можем да дозаредим кондензатора.

Каква сила смяташ да използваш, за да я разделиш?

@praktik

  • Гост
Re: Въпрос за заряда в бобина
« Отговор #69 -: Ноември 25, 2013, 08:58:22 pm »
Въпрос:
Имаме сърцевина от типа примерно на онези подковообразните от чисто желязо. Две бобини навити върху сърцевината. Пускаме импулс, който на намагнетизира сърцевината. Същевременно от другата бобина 'дърпаме'  електрически импулс като през трансформатор с който зареждаме да кажем кондензатор през диод. Получава се може би : зареден кондензатор от импулс по трансформаторен метод И запасена магнитна енергия в сърцевината. Ако разделим магнитната верига на сърцевината ще получим още един импулс елекрическа енергия с която можем да дозаредим кондензатора.
Някой има ли представа начим за изчисляване на тези импулси? Другия начин е с опитна постановка.
По мое мнение, измерва се волтажа и ампеража, на импулсите. Умножават се и се намира мощността. Мощността се превръща в джаули . Примерно един импулс, със продължителност една секунда, при мощност един ват, ще даде един джаул.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Въпрос за заряда в бобина
« Отговор #70 -: Ноември 25, 2013, 09:05:07 pm »
Velektra
А ако ползвам вятърна енергия за разделяне?

@praktik

  • Гост
Re: Въпрос за заряда в бобина
« Отговор #71 -: Ноември 25, 2013, 09:07:54 pm »
Силата използвана за прекъсването на магнитопровода, също може да се превърне в джаули енергия по формулата 1J=1N.1M
Ако не ме лъже паметта, един джаул енергия се равнява, на работата извършена от сила един нютон, за преместване на тяло на разстояние един метър. Може да се направи справка в уикипедията, дали е така, или ме лъже паметта.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Въпрос за заряда в бобина
« Отговор #72 -: Ноември 25, 2013, 09:19:25 pm »
Ако се абстрахираме кой или с какво ще раздели магнитното поле. По принцип как ще е баланса на енергиите?
Принципно импулс от напрежение може да се измери като се натрупа в кондензатор и от там да се сметне енергията му (кондензатора интегрира т.е. 'смята площа ' на импулса).

@praktik

  • Гост
Re: Въпрос за заряда в бобина
« Отговор #73 -: Ноември 25, 2013, 09:40:31 pm »
Ако се абстрахираме кой или с какво ще раздели магнитното поле. По принцип как ще е баланса на енергиите?
Принципно импулс от напрежение може да се измери като се натрупа в кондензатор и от там да се сметне енергията му (кондензатора интегрира т.е. 'смята площа ' на импулса).
Да, но трябва да се експериментира. Аз търся подковообразно чисто желязо за електромагнит.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Въпрос за заряда в бобина
« Отговор #74 -: Ноември 25, 2013, 09:44:35 pm »
@praktik
Има вариант да се ползва обикновенна шпилка 8-10мм извита като подкова.