Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 798517 пъти)

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #60 -: Януари 08, 2014, 08:54:07 pm »
Здравейте,
Благодаря за файла!
принтирах файла-няколко пъти,някой изображения се получиха грешни-явно ми е за смяна, принтера :) но има и хубави ..
Проблема е,че ползвам плексиглас от 15 инчов TFT/LCD монитор,който се оказа не много прозрачен -има едни бели точки по него/трудно виждам градусите/ та ще се забавя малко - утре ще ходя до един склад,да търся парче-плекси...
« Последна редакция: Януари 08, 2014, 11:21:53 pm от Vector »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #61 -: Януари 09, 2014, 01:00:52 pm »
Здравей Вектор,
няма проблем и аз така съм закъсал с работата, че просто не ми остава време. Имам да предавам два обекта на 28.01 и на 11.02, а работата не ми спори, стават гафове не е за разправяне. В неделя правя първите опити и веднага ще ги  публикувам резултатите. Надявам се че ще имаш време. Плексиглас продават не знам адреса, но като тръгнеш към Илиянци, след завод "Агресия" завиваш в дясно и караш по трамвайната линия. Тя прави завой на ляво и малко след спирката от дясно има магазин за най-различни пластмаси. Има  цели листове, но продават и парчета. Виж там. Ако няма, отиди на битака, няма начин да не намериш я табла я нещо друго. Импровизирай, важното е да се вижда добре и да е здрава.  Успех!
Бъди!!!
Иван
« Последна редакция: Януари 09, 2014, 05:26:39 pm от Иван БГ »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #62 -: Януари 09, 2014, 05:37:17 pm »
Здравейте,
аз не знам къде е бил бившият "Фармахим", но ако ви трябва точния адрес имам някакъв проспект на магазина в къщи, ще го намеря и ще го публикувам. Този магазин беше преди 3-4 год. близо до балетното училище. Не е скъп и има най-различни пластмаси. Могат да се използват и за пълнеж и за движещи части.
Бъдете!!!
Иван
« Последна редакция: Януари 09, 2014, 05:58:45 pm от Иван БГ »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #63 -: Януари 09, 2014, 05:54:38 pm »
Здравей Майсторе,
Казвам, че: "Този магазин беше преди 3-4 год. близо до балетното училище." - което е срещу завод "Електроника". Ще намеря адреса и ще го публикувам. Наистина има голям избор, стига човек да разбира от пластмаси.
Бъди !!!
Иван
« Последна редакция: Януари 09, 2014, 05:59:42 pm от Иван БГ »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #64 -: Януари 09, 2014, 11:41:59 pm »
Хора, моля ви ... обяснете ми какво искате да направите? Тая въртележка просто няма как да тръгне... разбирате ли ... противоречи на основни природни закони. Вместо да ги правите тия търкалета, вземете класическата конструкция на магнитното перпетуум мобиле:

силите които ще действат са същите.
Обяснете ми какво точно се опитвате да ... избегнете.
Разбирате ли ... не съм спец в работата с багети и махало, не виждам пламъци от оргон от краищата на магнитите, така че с известна (дори огромна) доза скептицизъм съм склонен да се съглася че има "нещо скрито, дет не мога да го видя". Но тук имаме само привличане и отблъскване на магнити. Има закон за запазване на енергията (някой да го оспорва?), има 3-ти закон на Нютон (някой да го поставя под съмнение?). В тия устройства дет ги рисувате няма и намек за нещо "извънземно". Чиста физика, механика в явен вид. На какво разчитате?
Моля, обяснете ми идеята си.
« Последна редакция: Януари 10, 2014, 03:34:00 pm от Maistora52 »

Неактивен roskoj

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 16
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #65 -: Януари 10, 2014, 08:34:33 am »
Здравейте.

Vector, ако ще ходиш до Илиeнци, мини направо през мен. Бул. Мария Луиза№126 (старата мелница)
В Ф-ма за реклама съм и все ще ти намеря парче плекс.
А пък ако пратиш и векторен файл, ще го отрежа, разполагам с CNC рутер.
Ако проявиш интерес ще ти пратя телефон на лични.

Поздрави.
« Последна редакция: Януари 10, 2014, 03:35:26 pm от Maistora52 »

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #66 -: Януари 10, 2014, 12:37:04 pm »
Благодаря :),но съм от Бургас  8)
Писах на една ф-ма,имат такова парче но е 4-6мм. дебело,искат да ми го подарят :)тук Иван ще каже ,дали ще стане  :o
п.п. Ще помоля админа,коментари като:"абе това не може да стане щото нарушава ЗЗЕ"да бъдат трити,няма нужда от такива коментари..
http://www.youtube.com/watch?v=VXKD0VcIEFI
имаше един много интересен клип-обаче не мога да го намеря :(
« Последна редакция: Януари 10, 2014, 01:14:53 pm от Vector »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #67 -: Януари 10, 2014, 01:53:33 pm »
Здравей Вектор,
да става, ако намериш по-дебел добре, но и 4-6 мм. става. Трябва да имаш добра видимост, за да има прецизна точност за онова, което става вътре. На базата на тези градуси се правят анализите. Извинявай, но не знаех че си от Бургас. И не се ядосвай от репликите по темата. Ти поне знаеш от колко време обмислям тази тема и как да я направя, повярвай ми предвидил съм и това. Благодаря ви Радико за подкрепата. Вече втори път ме "заплашва" с този Нютон. Казах му, да се консултира с Ампер. Нали? В края на краищата аз съм готов да си плащам за греховете, че не не съм му спазил закона! :P :P :P
Бъдете!!!
Иван
« Последна редакция: Януари 10, 2014, 04:54:26 pm от Иван БГ »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #68 -: Януари 10, 2014, 04:27:24 pm »
Следя темата ! Мисля че бях от първите които положително оцениха това ! Сега ако мога с това да помогна го правя ! Пускам линк към фирмата която ползвам за моята работа ! Имат (според сайта) бази в София и Пловдив ! От там (в Пловдив на място) си поръчвам по размер плекс. режат ми го и си плащам !  Разгледайте сайта ! Вероятно ще харесате доста неща !Online не зная как е но проверете !
http://microasu.com/    А ето че намерих градовете със складове !
http://microasu.com/Contacts1.htm
« Последна редакция: Януари 10, 2014, 04:34:56 pm от Михаил Кузмов »

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #69 -: Януари 10, 2014, 06:19:07 pm »
Здравеите,

Днес отворих останалите ми хард дискове, общо 15. Събрах магнити но са почти всички различни. Прикачвам снимки. Моля Иван БГ да ми каже дали са ми от полза. Тъй като мисля че има повече хора със същия проблем като мен, моля ви Иван БГ кажете какви магнити трябват за да си купим. Задължително ли е магните да са сводести?

Благодаря

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #70 -: Януари 10, 2014, 06:39:30 pm »
Здравей vsl,
не се безпокой същия проблем имах и аз. Трябва да са сводести, тези единичните N3, N4 и N5 са много добри, срязваш ги на две по средата и стават два. Трябват 2Х5 магнита, първите 5 са за опитите, а вторите са за самият модел. Те са по-големи, а за формата ще говорим и работим след това.
Бъди!!!
Иван
« Последна редакция: Януари 10, 2014, 07:37:41 pm от Иван БГ »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #71 -: Януари 12, 2014, 02:30:49 pm »
Здравейте az-skeleta,
ако сте направили пръстена, бих ви посъветвал да не набивате магнитите. Трябва да се направи цялата конструкция, включително с охлаждането и спирачката, да се измери и тогава стъпка по стъпка да се набиват магнитите. Аз съм правил този "....." именувайте го както искате с тръба. Не знам каква е разликата в теглото, но трябва да се има предвид и това. Може да се наложи да се намали магнитната възглавница. Но сега ви съветвам, не слагайте магнитите. Като завършите тази фаза обадете се, за да ви публикувам другите чертежи.
Бъдете!!!
Иван
« Последна редакция: Януари 12, 2014, 02:33:09 pm от Иван БГ »

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #72 -: Януари 12, 2014, 05:48:05 pm »
Здравей, ИванБГ

 Страничните капаци са почти готови. Остана им само радиалните резби М4. За ротора утре ще знам до къде е че го прави един приятел, щото аз нямам делителен апарат. Като са готови ще ги снимам и ще пусна снимките. Магнитите мислех да ги лепя, че с набиване ме е страх да не ги счупя. Лепилото на което се спрях е секундно лепило ЖИМ. Пробвах го на предната установка, хваща много здраво.

   Поздрави!

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #73 -: Януари 13, 2014, 02:53:37 pm »
Здравей az_skeleta,
когато дойде ред за набиване на магнитите, за да не стане фал, постави ги така. Вземи алуминиева тръба с дебелина на стената 2.5 - 3.00 мм. вътрешен Ф=5.00мм с дължина 10-12 см. и едно желязо дължина с 12-15 см. Залепваш магнитчетата за желязото пъхваш ги в тръбата, хващаш желязото за настолна бор машина и това се превръща в преса. Алуминия предпазва от набитите магнити и посоката на полюсите е гарантирана, всичко е на натиск, няма опасност от чупене.
Помествам фотоси от другият проект, по късно ще публикувам резултатите от теста.
Бъдете!!!
Иван
« Последна редакция: Януари 13, 2014, 03:00:18 pm от Иван БГ »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #74 -: Януари 18, 2014, 03:23:52 pm »
Здравейте,
преди да започна с публикуване на резултатите от модела който предложих, за да се направят реплики по него, искам само да ви напомня че това е продължение на експеримента във видеото което публикувах в "Тема за размисъл". Там турбината е дву-тактова с ексцентрик, а тук е три-тактова без ексцентрик. Моите опити в магнетизма (скоро ще направя 17 години) ме накараха да вярвам, че много от нещата който са пишат в дебелите книги за магнетизма в повечето случаи са "стъкмизъм". Вече писах веднъж:...."От една страна са:Фарадей и Максуел.
Проблемът започва още от 1831, когато Фарадей открива електромагнетизма, по-късно Максуел го доказва с уравненията си. Но какво се оказва? От една страна тези уравнения са гениални в областта на електродинамиката, а от друга страна те са абсолютно безпомощни пред странните електромагнитни явления на обкръжаващата ни природа. Даже самият той разбира още тогава, че нещо недостига, че уравненията са непълни и неточни, като кълбовидната мълния например.
От друга страна Ампер:
На основание на получените резултати от опитите си, той излиза с коренно противоположна концепция. Никакво магнитно поле и магнитни силови линии в природата реално не съществуват, това явления се появява благодарение на динамичните свойства на електрическите заряди. Даже той предупреждава: "Ако електродинамиката не се откаже от понятието "магнит", то в бъдеще ни грози голямо теоретическо лутане .
Така е. За век и половина "ПОСВЕТЕНИТЕ" ни набиват канчетата, и не дават патенти. "Магнита не съществува", ако някой си помисли , че го има, той трябва да се пребори с чугунените глави и да докаже, че ТЕ имат връзка с действителността.
Каквото и име да има това явление - било то "магнитното поле", или "електрически заряди" - няма значение. За мен са "ТЕ". "ТЕ"- придвижват стрелката на компаса, значи съществуват! Това е! Трябва да се докаже.

Още от самото начало знам, че с много неща няма да се съгласите с мен, но ви моля само в едно. Нека да не пречим на онези, който искат да експериментират. От друга страна аз не разполагам с много време, на 13.06. аз ще напусна форума. Каквото мога да покажа ще покажа!
Бъдете!!!
Иван
« Последна редакция: Януари 18, 2014, 08:48:45 pm от Иван БГ »