Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 798476 пъти)

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #45 -: Декември 31, 2013, 09:46:29 am »
На въпроса ти ще ти дам отговор като го сглобя. Сега ще са само празни приказки и хипотези.

Можеш да направиш един опит който съм правил аз: Залепи на едно СД силен магнит. Сложи СДто на двигателче от плей стейшън или нещо друго около което може да се върти свободно. и приближавай друг магнит към него. Можеш да пробваш на отблъскване и на привличане. Ще видиш сам резултата!

Весело посрещане на Новата Година!!!
« Последна редакция: Януари 01, 2014, 02:04:22 am от az_skeleta »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #46 -: Декември 31, 2013, 11:48:29 am »
Здравейте az_skeleta
много добре е че ротора е от плътен материал. Не разбрах само нужно ли ви е чертеж за възела, но за всеки случай ще ви кажа. Гърбицата може да е с остър връх, долната точка след пропадане на лагера не трябва да бъде над 2.5 мм от върха на гърбицата. Това е точката на най-силното избутване. Също така не трябва да превишава и 6 гр защото влиза в зоната на съпротива на магнитите от вторият ред. Това са двата ориентира с който трябва да се съблюдавате, разбира се и с това че диаметъра на лагера е 10 мм.
Г-н juliang, много Ви моля да изчакате малко и ще видите как ще се справим с Нютон.
Весело посрещане на Новата Година!!!
Бъдете!!!
Иван
« Последна редакция: Декември 31, 2013, 11:51:08 am от Иван БГ »

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #47 -: Януари 01, 2014, 03:03:07 am »
Честита нова година на всички!!!

ИванБГ, можеш ли да отвориш парасолид или някакъв друг формат  генериран от солод уъркс?

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #48 -: Януари 01, 2014, 11:36:18 am »
Здравейте,
Честита нова година на всички!!! Желая ви здраве и шанс в реализацията на идеите ви!!!
Не, нямам!
Бъдете!!!
Иван

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #49 -: Януари 01, 2014, 04:53:09 pm »
Здравейте,
продължавам по първият проект. За да можете да срежете магнитите от хард дисковете ви предлагам следното приспособление. Купете малък станок за ъглошлайф, при мен плота бе с ребра и затова занитих ламарина отгоре. Сложих скоба за притискане на магнитите. Всичко това се слага в един по-голям леген с вода, която да покрива водна помпа от аквариум. Дисковете за рязане са диамантни.
Бъдете!!!
Иван

« Последна редакция: Януари 01, 2014, 05:37:15 pm от Иван БГ »

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #50 -: Януари 02, 2014, 10:29:48 pm »
Това е сборката на трите детайла на които има чертежи. Според мене трябва да изглеждат така по описанието. Ако има нещо което не е така пиши. Направил съм шест допълнителни отвора за магнити в пръстена. По два за всяко V. Гледах някаква разработка на един ПДФ в която бяха махнали гърбичките и не беше необходимо да се повдигат статорните магнити. В началото няма да слагам магнити там. В последствие ако все пак не ще да тръгне ще си играя с ротора. Правя ги сега че после ще ми е по трудно да центровам пръстена.

  Поздрави!

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #51 -: Януари 03, 2014, 12:12:32 pm »
Здравей az_skeleta,
нямам забележки. Всичко е точно, според мен допълнителните магнити само ще спънат работата. В центъра няма такава сила, освен това разстоянието между двата магнита в центъра трябва да бъде равно на диаметъра на магнитите в противен случай трябва да се екранира. А що се отнася до гърбиците, най лесно е да ги махнеш, слагаш ги на струга и готово. Трябва да направиш нещо да работи, това поддържа тонуса. После може да се "разлистваш" колкото си искаш, но когато настъпят провалите, а те ще настъпят, пускаш го и се зареждаш. Самото ТО може само да се върти и да не дава енергия, но теб ще те зарежда. На нас ни е нужна тази енергия, за да можем да правим нещo в което никой не вярва и което "чугунените" глави отдавна са отхвърлели. Аз имам една моя поговорка, вече съм я писал веднъж, но ще я повторя: "Силата на човека не се измерва със спечелените битки, а с инкасираните загуби, след които е успял да се изправи".
На добър час!!!
Бъди!!!
Иван
« Последна редакция: Януари 03, 2014, 12:32:40 pm от Иван БГ »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #52 -: Януари 04, 2014, 05:54:52 pm »
Здравейте,
срязах няколко магнита за тестването на магнитната турбина, но да ви кажа честно не съм много доволен от качеството. При последната фаза се чупят, което не е хубаво. Ако не сте стигнал до този етап по-хубаво е да намерите хард дискове с отделни магнити. Форматирането ще го направите на ръка. Точността е най-важното в този случай, защото само така ще можете да разберете физическите зависимости на магнитните полета, имам предвид статично и въртеливо и свойствата ма резултатното магнитно поле което се получава между тях. Това е най-главното.
Ако вече сте ги нарязали тези 5 магнита и са по-малки (виж размерите в поста от 27.12.13) можете да слезете на по-малък диаметър на окръжността, но трябва на всяка цена да бъдат еднакви. Това е!
Бъдете!!!
Иван

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #53 -: Януари 05, 2014, 09:20:55 pm »
Здравейте,
ако някой търси хард дискове,намерих един човек който ги продава на 1,6 лв. бройката,пишете ми на лични за повече инфо :)

Неактивен sabaka808

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 67
  • Пол: Мъж
  • Живей за мига работи за кеф!
  • Скайп: sabaka 808
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #54 -: Януари 06, 2014, 09:59:51 am »
Абе братлета ! Защо хабите материала и времето в не сигорни принципи ? Гърбиците дават усилие в обратна посока и това неможе да се компенсира. Защо всички правите едно и също ? Предлагам Всеки да прави различен принцип на двигателя или поне по 2-3ма на различен принцип . А после да сравняваме резолтатите и сходните положителни я вления в различните принципи . Аз деиствам тъка ! Записвам положителните и отрицателните явления и се стремя да отстраня отрицателните и не се заблуждавам с крайната цел защото тя винаги разконцентрира. Ама слава Богу все са на кантар.
« Последна редакция: Януари 06, 2014, 10:03:49 am от sabaka808 »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #55 -: Януари 06, 2014, 12:15:30 pm »
Здравейте,
въпрос към тези, които изявиха желание да направят реплика на магнитната турбина! Моля Ви намерете начин да ми съобщите на каква фаза сте, за да знам кога и как да продължа? Защото от тук нататък трябва да вървим ръка за ръка. Ако има някакви отклонения в резултатите да се оправят овреме, за да не се прехвърлят и на модела. Чакам.
Гърбицата е нужна, за да се прескочи редицата от 4 магнита. Аз поне съм го правил по 3 различни начина и то при много по-голям наклон на конусните магнитни пътеки, при които оборотите са много по-високи.
Бъдете!!!
Иван   
« Последна редакция: Януари 06, 2014, 12:36:31 pm от Иван БГ »

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #56 -: Януари 06, 2014, 12:34:29 pm »
аз,съм почти готов с стенда- остана ми само да намеря 360 гр. транспортир..
 8)

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #57 -: Януари 06, 2014, 12:39:57 pm »
Здравей Вектор,
Търси в книжарниците, те вървят комплект с разни триъгълници, линийки и други джаджи, струват 3.50 лв.
Бъди!!!
Иван

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #58 -: Януари 07, 2014, 04:57:18 pm »
Аз не можах да си намеря транспортир. Направих си следния. Прикачвам го като фаил ако на някои му е от полза. Диаметърат му е 115мм външно.

Иван БГ може ли да поясните какво е изобразено на картинката горен градусомер в отговор 34?

Благодаря
« Последна редакция: Януари 07, 2014, 04:59:34 pm от vsl »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #59 -: Януари 07, 2014, 05:48:32 pm »
Здравей vsl,
това което сте направили е много добре, могат и други да го разпечатат, като Вектор например. Той търси  и може да го ползва. Разпечатайте го на картон, залепете го на диск и готово. Що се отнася за горният градусомер, той е с по-малък диаметър и е за втората част, при форматиране на магнитите за самия проект. Ще се опитам да минем без него, но когато работих върху този проект, ми беше нужна втора контрола. За начало той няма да трябва. По-нататък ще видим.
Бъди!!!
Иван
« Последна редакция: Януари 07, 2014, 05:51:09 pm от Иван БГ »