Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 798377 пъти)

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1110 -: Април 12, 2020, 10:54:46 am »
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК ФОРУМЦИ!
Бъдете здрави и нека Бог да е с Вас във вашите експерименти! Успех!
Бъдете!
Иван

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1111 -: Април 12, 2020, 12:10:35 pm »
Иван, а има ли доказателства за съществуването на Бог?
Понеже според мен религиите са мащабно заблуждение и питам всеки религиозен как може да вярва на сляпо в тези измислици.

Ако пушиш обаче, много ще навредиш на здравето си (не само физически, но уврежда и психиката).

Като за начало ти препоръчвам да направиш PPMT - мотора на Флин, който всъщност е нищо повече от модифициран хибриден стъпков мотор.
Но при него просто е интересно колко по-зле от стъпков мотор ще се получат загубите на енергия при комутация на полетата, също и задържащият момент какъв ще е в стоящо положение (без участие на ел. енергия).
Понеже при този мотор особено голям проблем е конструктивно да се спазят точни минимални хлабини.


Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1112 -: Април 12, 2020, 04:08:06 pm »
Здравей Алтиум,
два пъти съм бил в кома. Не знам има ли Бог, но има някаква сила. А що се отнася за пиенето и пушенето, от години съм ги спрял, сега ги почнах. Ще спра отново, нека свърши това безумие...
А що се отнася за магнитната турбина, аз имам въртяща такава и то няколко, но не съм даволен от КПД-то. А що се отнася за ел. енергията използвам я само да разбера с колко мм. да са измести статора. Това беше в тази тема. После я замених с магнити. Нарочно показах няколко вида изместване, за да се разбере че трябва да се намали триенето. След това спрях и оставих последната крачка да направи този който е тръгнал по пътя.
Бъди!!!
Иван

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1113 -: Април 13, 2020, 02:50:51 pm »
Демек КПД-то е винаги под 1, нали?

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1114 -: Април 13, 2020, 06:35:21 pm »
Здравей Алтиум,
не разбирам какво значи 1, няма такава при магнетизма. С опита който съм натрупал за мен КПД е разликата която има при входа и изхода  определя мощността. Аз работя само с едноименни магнити. Броят на магнитите определя големината на векторите и броят на тактовете за един оборот, ако магнитното поле е с 50 магнита - примерно- то всеки магнит е 7.2 гр. Стъпката се състои от вход и изход по 7.2 или =14.4 гр. При магнитите входа и изхода е с един и същи ъглов момент. За мен разликата между двата момента определя КПД- то. Входящият ъглов момент трябва да бъде много по- малък от изходящия.
Бъди!
Иван

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1115 -: Април 13, 2020, 06:56:40 pm »
Първо пишеш това:
А що се отнася за магнитната турбина, аз имам въртяща такава и то няколко, но не съм доволен от КПД-то.

А после:
не разбирам какво значи 1, няма такава при магнетизма.

И накрая:
С опита който съм натрупал за мен КПД е разликата която има при входа и изхода определя мощността.

Първите 2 взаимно си противоречат, а последното е граматически неправилно и объркано изречение.
Можеш ли първо да дефинираш по разбираем за аудиторията начин какво точно е КПД?

И второ - като имаш магнитна турбина, колко е нейното КПД че да си недоволен и на каква негова стойност би бил доволен?
А какво точно значи въртяща - че се върти на лагери като я засилиш на ръка, или че се върти сама и не спира никога?






Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1116 -: Април 13, 2020, 09:45:22 pm »
Здравей Алтиум,
нищо не си противоречи, 1 не значи нищо. То е просто число. В пост 43,424,611,619 Е "Тесла" стенд с който измервам ъгловия момент. В единият слузай до 1гр, другият до 3мин, сега е подобрен до 1мин 30 сек. КПД при магнитите е разликата между вход и изход, ако изках да правя вентилатор, нямаше да си губя времето, щях да си го купя. Искам магнитната турбина да завърти не по-малко 10 квт. генератор.
Бъди!!!
Иван

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1117 -: Април 13, 2020, 10:14:59 pm »
Аз нищо не разбрах, а някой друг разбра ли от това, което колегата написа по-горе? :)

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1118 -: Април 13, 2020, 10:20:05 pm »
ТЦ! не сме в тия висини .....

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1119 -: Май 22, 2020, 09:24:09 am »
Лагерите на HDD имат много малко съпротивление на триене.
Основният въпрос е,
защо на няколко пъти за тия 2-3 минути видео,
"обекта" бяга от кадър..

Иначе, при заклащане "обекта" бързо си намира равновесното положение.

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1120 -: Май 22, 2020, 04:19:59 pm »
Здравейте,
за да сте сигурни че едно СЕ действително е СЕ не трябва да има никаква помощ. Колата да се запали е имала манивела, сега стартер. СЕ-то трябва да има механична, или друг вид спирачка, но спирачка. Не да го удряш, или буташ просто отваряш спирачката и то трябва да тръгне само. Само така можете да бъдете сигурни, че виждате истинско СЕ, че енергията е уловена и е СЕ.
Бъдете!
Иван

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1121 -: Май 24, 2020, 10:33:20 am »
Честит празник форумци! Бъдете здрави и успехи във вашите търсения!
Бъдете!!!
Иван

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1122 -: Май 24, 2020, 12:38:02 pm »
... СЕ-то трябва да има...  спирачка. Не да го удряш, или буташ просто отваряш спирачката и то трябва да тръгне само...

Отлично формулиране на  устройство за СЕ.. ;)

Нещо млъкна Altium.
 
Аз нищо не разбрах, а някой друг разбра ли от това, което колегата написа по-горе? :)

Ако и сега не си разбрал, търси си друг форум.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1123 -: Май 24, 2020, 01:46:18 pm »
Madsatbg
Ако всички които не са разбрали нищо от това което пише ИванБг си намерят друг форум трябва да затвориме този, че няма да остане никой. Ти лично дали разбра нещо от написаното.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1124 -: Май 24, 2020, 04:04:37 pm »
Човека го е написал ясно и точно.
Искам магнитната турбина да завърти не по-малко 10 квт. генератор.

След това пак ясно е повторил:
просто отваряш спирачката и то трябва да тръгне само. Само така можете да бъдете сигурни, че виждате истинско СЕ, че енергията е уловена и е СЕ.
Вие искате да Ви даде СЕ дет върти не по-малко от 10кW, да МУ отворите спирачката и да СЕ изпотрепете. Не знаете нито как даже да отворите спирачката, нито как да управлявате турбината, нито пък как да я спрете в случай на крайна необходимост. Между другото НОЩ са взаимствали от Ванката относно мерките за безопастност.