Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 798245 пъти)

Неактивен Pegas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Всичко е една голяма лъжа!!!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1065 -: Юли 18, 2019, 02:16:22 pm »
Добър ден.искам да купя магнитна турбина дайте цена.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1066 -: Юли 18, 2019, 04:07:24 pm »
Добър ден.искам да купя магнитна турбина дайте цена.
А ти наясно ли си какво изобщо представлява това изделие? :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1067 -: Юли 18, 2019, 04:25:07 pm »
Добър ден.искам да купя магнитна турбина дайте цена.
7598лв. Без ДДС
Половината авансово.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1068 -: Юли 18, 2019, 04:34:04 pm »
Най интересното го забелязах при третото гледане. И то въобще не е във клипа а е в обясненията отдолу:Текста е доста дълъг, но само от това изречение стават ясни "за, човек забелязваш дребните детайли" два факта. А именно:
Че действието се развива в "национален трайнинг център" на щатите. Дали се досещате, че под този национален център има още 52 щатски центъра. Второто:
Група конгресмени се запознава с въпросното устройство.
Радико тук направо ме разсмивате с логиката си ;D, предполагам че това е така понеже нямата опит от Хамериканската действителност.
"национален трайнинг център" това изобщо не означава че има даже и един друг такъв където и да е в САЩ, пък камо ли в всеки щат. Това просто означава че компанията, просто е решила да си го назове така,"национален". Аз може съвсем спокойно да си регистрирам една компания в САЩ и да си направя тоалетна, в който е да е избран за мен щат, даже за повече икономия най-добре да е в пустинята,  където може да си купите квадратен километър за 20 000 лева, и да си я нарека национална тоалетна на така регистрираната компания.

В САЩ всеки може да си говори и пише каквито си иска глупости, в буквалния и в преносния смисъл, не анализирайте текстове когато не познавате културата.

На видеото тези са "група конгресмени" колкото моя милост е Дръннал Тръмп :)
Но да допуснем че са, това абсолютно нищо не означава. Първо, в конгреса 99% от хората нямат техническо образование ( всъщност не мога да си спомня даже и исторически ( в последните 40-50 години ) да съм чел за човек с инженерно, математическо или компютърно образование в конгреса), 80% са адвокати, другите са, литература, история и другите му подобни "образования" за безработни. Тоест те не могат да разберат нищо.  Второ, тяхната не официална "работа" е да ходят където ги поканят, за да събират гласове и благопожелания за следващите избори, да се въртят като мухи бе глави, и да дават безсмислени интервюта, за пред медиите и овцете които ги избират. Трето при миниатюрната вероятност че това са конгресмени (което би било направо смехотворно), на официална визита, то техните имена и партии щяха да бъдат неимоверно публикувани защото това си е безплатна реклама за политиците. Четвърто, което е по-вероятно, тези на филмчето, ако имат нещо свързано с политиката, да са хора които някога, в миналото, са работили в офис на сенатор или конгресмен като обслужващ персонал секретарки или секретари.

А относно на действителните сенатори или конгресмени, само за да разберете нивото на невежество на тези "народоизбранници" на Хамериканците, може да гледате на youtube където главата на финансовата комисия, една черничка бабка, бърка термините supercomputing и superconducting ( суперизчислимост и суперпроводимост ) неколкократно!!!! ( за съжаление, не го намирам сега, като това става преди 3-4 години, явно е било доста излагащо и са го махнали )
И това не е само в този случай, гледал съм неколкократно заседания на сенатски комисии и е направо плачевно какви тъпотии говорят.  С тази си допълнителна информация искам да подчертая че конгресмените или конгресмените не са изобщо никаква мярка за достоверност особенно в техническата сфера.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1069 -: Юли 18, 2019, 10:14:37 pm »
Преди малко Иван БГ официално оповести, че окончателно е завършил своя проект НСМТ и го представя за обсъждане.
https://www.youtube.com/watch?v=6GYiFweuzmg

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1070 -: Юли 19, 2019, 10:31:08 am »
Радико тук направо ме разсмивате с логиката си ;D, предполагам че това е така понеже нямата опит от Хамериканската действителност.
"национален трайнинг център" това изобщо не означава че има даже и един друг такъв където и да е в САЩ.
Това изказване би трябвало да ме разсмее, но не знам защо вместо това ми става даже тъжно. Как е възможно човек който минава за доста ерудиран да прилага такива изсмукани от пръстите доводи? Има една тема в този форум:
http://mazeto.net/index.php?topic=10812.0   
Ако малко по внимателно се заинтересуваш за какво иде реч, ще установиш, че съшествува една паралелна финансова галактика за която очевидно ти и хабер си нямаш. Това е причината да пишеш подобни глупости. Най тъжното, че не си уникален в това отношение в този форум, типично е за болшинството. Жалко.

Неактивен Pegas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Всичко е една голяма лъжа!!!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1071 -: Юли 19, 2019, 02:31:47 pm »
Dobr ден.иван искам да купя магнитннтурбона .

Неактивен Pegas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Всичко е една голяма лъжа!!!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1072 -: Юли 19, 2019, 02:42:03 pm »
Прочетох тема.но за мен е непосилно да я направя искам да я купя направена.имам пари .

Неактивен Pegas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Всичко е една голяма лъжа!!!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1073 -: Юли 19, 2019, 02:43:11 pm »
Ттябва ми за зимата.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1074 -: Юли 19, 2019, 03:33:40 pm »
Прочетох тема.но за мен е непосилно да я направя искам да я купя направена.имам пари .

7598лв. Без ДДС
Половината авансово.

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1075 -: Юли 19, 2019, 05:43:38 pm »
Няма турбина, има голи приказки. "Хотели как лучше, а получилось как всегда"

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1076 -: Юли 20, 2019, 10:01:47 pm »
Pegas, от краткото си присъствие тук(7 поста, нямаш нито един, в който да липсват поне 3 грешки, колкото и да е кратък!
И тези грешки не са само от неграмотност, а и от небрежност и непукизъм! Това декларира по недвусмислен начин пренебрежителното ти отношение към нашия форум!
Отправям ти официално предупреждение!

Неактивен Pegas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Всичко е една голяма лъжа!!!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1077 -: Октомври 01, 2019, 10:26:29 am »
Магнитна геометрия/входен и изходящ вектор/:

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1078 -: Октомври 01, 2019, 01:55:31 pm »
...той човекът с думи не може да се изразява, вие с картинки го карате/мъчите...

Неактивен Pegas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Всичко е една голяма лъжа!!!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #1079 -: Октомври 01, 2019, 02:18:03 pm »
Е,като сбереш 2те картинки и писането в темата - не ти ли идва на акъла?
Малкото зелено кръгче -34мм. в диаметър има отвори в които лесно влиза магнита.който в едната си страна е скосен с 10гр.-така идва заводско-тази му част РАВНИ с центъра - другата част на магнита която сключва прав ъгъл между страните си, играе ролята на по слабия вектор в комбинация с магнита от съседния детайл..
В момента се печатат статорите, за да продължа с експеримента и да покажа резултатите ,очаквам подкрепа от съФорумниците!
В какво се изразява подкрепата-в адекватно зададени въпроси и НЕотричане на СЕ!
« Последна редакция: Октомври 01, 2019, 02:43:10 pm от Pegas »