Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 810206 пъти)

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #780 -: Ноември 13, 2017, 08:15:46 pm »
Ако КПД означава "Коефициент на Полезно Действие" то той трябва да касае действие и да има съотношение полезното действие съотнесено към цялото действие;
Ако КПД означава "Коефициент на Падналите Дървета" то той трябва да се формира от отношението на падналите дървета към всички налични;
Ако КПД означава "Карловско Пенливо Вино" то...
Въпроса е кой какво значение влага в това съкращение, дали то е общоприетото или лично измислено, и в крайна сметка е продукт на обективното познание на съответната личност. Дали тя е от онези 80 %, които не могат да се подписват или от останалите 20 %...

kingstong

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #781 -: Ноември 13, 2017, 08:18:18 pm »
ако с външна енергия възбудим магнитен двигател, то би ли дал той повече енергия от вложената??
Мисля, че този въпрос не бива да се задава директно публично
защото отговора е обречен ;)
=>  КПД(химера)=
Точно така колега, кой нормален ще си признае?  :)

пп. Писали сме заедно Bat_Vanko, не съм имал предвид дебилизма  ;D, просто съвпадение на процентите  ;)

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #782 -: Ноември 13, 2017, 09:12:50 pm »
КПД(химера)=
Претендирам за първооткривателство на формулата за КПД на химерата.
Разрешавам за по кратко и ясно да се изписва и така:
КПД(х..)=
Не приемам никакви претенции за съавторство.

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #783 -: Ноември 14, 2017, 12:15:51 pm »
Здравейте форумци,
искам да ви благодаря за позитивното отношение към въпроса който поместих, повярвайте ми не е провокация, ако прегледате "10 заповеди...." ще видите че експериментаторът трябва да търси вече приетите закони в своята работа, а не да създава нови.
Искам да внеса някаква яснота в моята терменология.
Вече знaете че съм кръстил конструкцията която използва физическото свойство на магнита - Магнитна турбина.
За мен  има 4 вида магнитни турбини.
1. V-gate(условно кръстено) видове конструкции които избягват по най-различни начини входящият момент - 95% прицента са от този вид - токава е и тази тема. При тези конструкции няма ротация.
2. Асиметрични - В ротацията са включени както статорните магнитни полета също така и роторните магнитни полета. Една стъпка се състои се от два компланарни правопротивоположни вектора, които имат една и съща директриса, задължително равни по големина, но с противоположни посоки. Стъпката се състои от 32 такта нагоре. От отговор 588 съм поместил енергиините схеми които е от 64 такта на стъпка, по коята работя в момента.
3. Симетрични - В ротацията участват само роторните магнитни полета. Стъпката се състои от 8 такта
4. Хибритни.
Ще продължа по-късно....


Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #784 -: Ноември 14, 2017, 12:33:01 pm »
Здравейте форумци,
искам да ви благодаря за позитивното отношение към въпроса който поместих...
В интерес на истината аз не забелязах някой да изрази позитивно мнение...
1. V-gate(условно кръстено) видове конструкции които избягват по най-различни начини входящият момент - 95% прицента са от този вид - токава е и тази тема. При тези конструкции няма ротация.
При положение, че при тези конструкции няма ротация за какво изобщо започна тази тема. И най вече защо продължаваш да подържаш измамата, че те работят. Не ли по честно да си признаеш, че нямаш работещо нещо...
Не е срамно да кажеш "20 години работя по тази тема, но ЗАСЕГА нямам напредък".

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #785 -: Ноември 14, 2017, 01:20:54 pm »
   Бат  Ванко, не говори, а фантазира! И още 200год. да фантазира ще цитирам "Майстора"-тука хляб няма.
« Последна редакция: Ноември 14, 2017, 06:25:54 pm от atos »

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #786 -: Ноември 14, 2017, 01:25:11 pm »
....най вече защо продължаваш да подържаш измамата, че те работят...
Защото Bat_Vanko той първо трябва да признае грешките пред себе си. А това е невъзможно. Картинката под името ще започне да изглежда нелепо в собствените очи...трудна работа е твоето предложение.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #787 -: Ноември 14, 2017, 04:50:55 pm »
Здравейте,
ако четете внимателно и МИСЛИТЕ,то може с прости експерименти да разберете дали Иван говори /пише небивалици .....
Радвам се Иван, че сподели опита си !
Бъди здрав !И не обръщай внимание на празните приказки-тях винаги ги има.....!

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #788 -: Ноември 14, 2017, 05:53:01 pm »
Vector-е,
четем и МИСЛИМ, разбираш ли, въпреки уникалния правопис на твоя идол Иван БГ и особено неговата "терменология".
От чисто любопитство, да не сте братя ?
Като гледам и как взаимно си помпите рейтинга един на друг, явно има огромно значение за ВАС, рейтинга де.
Странно сигурно смяташ, че по този начин невярващите, ще повярват ли, що ли? Не знам .... явно съм от онези 80%.
Поне за разлика от Иван БГ, не допускаш правописни грешки.  ;)

П.П. извинете, че се намесих във великата тема, просто не се сдържах.  :)

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #789 -: Ноември 14, 2017, 06:01:37 pm »
Димел,не мислиш достатъчно !
Понапъни се повече,ама гледай да не пръцнеш!
Рейтингът не важен,но разбираш ли,аз се възхищавам на този човек и от време на време натискам по некое друго "браво"  ,надявам се да не ти е проблем?!
П.п. като админ е добре да има ред в твоя форум,изтрии моля те празните приказки вкл. И моите .

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #790 -: Ноември 14, 2017, 06:39:44 pm »
Векторе, няма други двама члена на форума, чийто рейтинг надвишава броя на постовете им и при това - пишейки 99% в ЕДНА - единствена тема!
Малко на водевил заприличва всичко и вече не се разбира кое е сериозна мисъл и кое - фарс!

Относно този пост (съвсем сериозно):
Здравейте.
много често във форума се споменава за КПД, мен са ме питвали също, но аз и до сега не мога да отговоря логично на този въпрос.
КПД е процент от нещо! Какво е това нещо?
- Дали това е цената която сме дали за преобразуване на едни феро, или нео материали в магнити?
- Или е силата която се образува от общия брои магнити с техните килограми, които са включени в една конструкция
- Или е броя на тактовете участващи в един оборот, (всеки такт се състои от два копланарни и противоположни вектора, ляв и десен)
- Или от нещо друго?
КПД ЩО Е ТО?

Наистина, няма как да се определи някакво КПД в евентуален магнитен двигател, понеже единствената енергия, която би била вкарана е тази за намагнитване на самите магнити! В този смисъл, Иван е абсолютно прав! Все едно да питам - колко е КПД-то на бензина?
Всичко това, ако допуснем хипотетично наличието на работещ двигател, разбира се! Сами виждате, че логиката е едно, а практиката - друго, да не ги смесваме!
И...примерът на Радико с платноходката не издържа! Ако сглобиш една перка, тя ще се завърти (при наличието на непрекъснат вятър) и ще се върти, докато се разпадне-факт!
И Мишо е напълно прав тук:
Не разбирам кога ще се проумее че изцяло магнитен двигател е химера! Веднъж писах, в мига на сглобяване такъв двигател трябва да започне да се върти, докато нещо се скапе.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #791 -: Ноември 14, 2017, 10:15:32 pm »
Цитат
ко сглобиш една перка, тя ще се завърти (при наличието на непрекъснат вятър) и ще се върти, докато се разпадне-факт!
И Мишо е напълно прав тук:
atos Примера със перката още по красноречиво показва колко не е прав Мишо. Защо ли?
Защото ако перката е с регулируем ъгъл на атака на лопатке, така както са цъвременните големи ветрогенератори или перките на хеликоптерите какво става. При непроменящ се константен вятър изменщйки ъгъла ще можеш да намалиш оборотите на перката отмаксимум  до нула и ако продължиш да завътраш лопатките около оста им перката ще тръгне да се върти в обратна посока. А ако лоптките са четно число "става и с нечетно но е по сложно"  и ги нстроиш половината да бутат наляво половината надясно перката ще стои стабилно закотвена на едно място като стъпков двигател в режим на задържане.
Е ТЕ ТОЧНО ТУКА Е ЗАЕКА  но май в този форум няма човек който да го види, камо ли да го застреля.

kingstong

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #792 -: Ноември 15, 2017, 08:08:09 am »
Може би някои ще ми се разсърдят, но отвсякъде има какво да се кастри!

Първо - маг. турбина е възможна.

Второ - Всеки допуска грешки, дори и този, който отговаря за тях.

Трето, пето и т.н., няма да влизам в задръстване и полемика, понеже това не е мероприятието на форума.

Ако някой, дали Иван или Драган има нещо, то той не е длъжен на никого!

Относно рейтинга, това е измислено от службите за конфронтация на потребителите, справка - руските форуми.

Дали Иван бг и вектор са баджанаци, това е техен проблем...
оставете ги на мира да си се обожават, нека Любовта победи!

п.п. запетайка се слага непосредствено след думата, после има интервал!

dymelsoft, аватара ти е грешен м/у другото! Запетайката не е на мястото си ;)

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #793 -: Ноември 15, 2017, 11:47:37 am »
kingstong, благодаря за забележката. Прав си, особено за "службите"... ;)

kingstong

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #794 -: Ноември 15, 2017, 12:09:05 pm »
kingstong, благодаря за забележката. Прав си..
Ами като ми благодариш и съм прав, защо не ми се вдига рейтинта?

п.п. явно не сме баджанаци ;D